Tucson TL
1.6 CRDI 7AT szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
jasiuuuuu
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:41
Lokalizacja: Siedlisko
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD
Kolor: White Sand

1.6 CRDI 7AT szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem

Post autor: jasiuuuuu » 21 wrz 2020, 16:00

Witam!

Nie dobiłem jeszcze do 90.000 a już coś się dzieje... objawy podczas jazdy... AT 6 i 7 bieg przy jednostajnej jeździe... szarpanie.. utrata mocy... problem z przyspieszaniem. Oczywiście polski serwis mnie zlał ale niemiecki perfekcyjnie podszedł do tematu ;) Assistance zadziałało... auto zastępcze na czas naprawy (a nie na 3 dni!) ... naprawa gwarancyjna dwóch elementów na koszt Hyundai ... no i zero problemów ;) Wymieniony został czujnik temperatury oraz układ doprowadzania płynu chłodniczego do silnika (cały element plastikowy z rozszczelnioną membraną termostatu), a silnik umyty ponieważ trochę zabrudził się płynem chłodniczym. Panowie z niemieckiego serwisu Hyundai powiedzieli, że mieli już taki trzeci przypadek awarii pojazdu i jest to ewidentna wada materiału (nowe części zostały sprowadzone z fabryki w Czechach).

A więc jakbyście mieli objawy szarpania, utraty mocy w Hyundaiu Tucson 1.6 CRDI 7AT ale nie pokazuje komputer żadnych błędów... jedynie próba drogowa... to nie dajcie się zwieźć! Gwarancja musi działać ;)

Szerokości!

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem.

Post autor: Tucson » 21 wrz 2020, 18:49

Cieszę się że Twój Tucson jest już sprawny. Myślę że warto dodać informacje na temat tego czy auto kupione w Polsce czy w Niemczech? Miejsce awarii jest również ważne. Dzwoniłeś na assistance w Polsce czy w Niemczech? Czy jednak auto zepsuło Ci się w Polsce i w przypadku potraktowania Cię po macoszemu w Polsce stwierdziłeś że może warto spróbować u zachodnich sąsiadów? Czy może jeszcze jakiś inny scenariusz?

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem.

Post autor: krowa » 21 wrz 2020, 20:20

Też podpytam z ciekawości czy posługujesz się niemieckim czy udało się załatwić np. po angielsku. Ja często jeżdżę za granicą i zastanawiałem się co jeśli wypadnie mi np przegląd u zachodnich sąsiadów.

jasiuuuuu
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:41
Lokalizacja: Siedlisko
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD
Kolor: White Sand

Re: Szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem.

Post autor: jasiuuuuu » 22 wrz 2020, 10:10

Tucson pisze:
21 wrz 2020, 18:49
Myślę że warto dodać informacje na temat tego czy auto kupione w Polsce czy w Niemczech?
Auto kupione w Polsce w salonie Gezet Zielona Góra, ale o tym pewnie jeszcze się rozpiszę jak załatwię z Panami jedną sprawę... aktualnie już jak nie muszę to tam nie serwisuje ;)
Tucson pisze:
21 wrz 2020, 18:49
Miejsce awarii jest również ważne
Miejsce awarii autostrada A4 parę kilometrów za Dresden... zostałem scholowany początkowo do serwisu mazdy (który posiada autoryzację napraw Hyundai) w Hainichen... super obsługa i Pani właścicielka również bardzo pomocna ... a docelowo auto wylądowało w drugim salonie tej Pani ale w miejscowości Dobeln w salonie i serwisie Hyundai

Tucson pisze:
21 wrz 2020, 18:49
Dzwoniłeś na assistance w Polsce czy w Niemczech?
Dzoniłem w tej sprawie najpierw do serwisu a później na assistance będąc w Niemczech ale i tak dodzwoniłem się na polski assistance
Tucson pisze:
21 wrz 2020, 18:49
Czy jednak auto zepsuło Ci się w Polsce i w przypadku potraktowania Cię po macoszemu w Polsce stwierdziłeś że może warto spróbować u zachodnich sąsiadów? Czy może jeszcze jakiś inny scenariusz?
Auto uszkodziło się w Niemczech, aczkolwiek serwis polski stwierdził że nie jest to problematyczna awaria i można jeździć (pomimo że problem był z wyprzedzaniem na autostradzie!)... w Polsce dostałem termin na za dwa tygodnie... niestety mój Tucson "nie stygnie"... służy mi do wykonywania zleceń po Europie środkowo-wschodniej, więc postanowiłem spróbować z assistance akurat w Niemczech

jasiuuuuu
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:41
Lokalizacja: Siedlisko
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD
Kolor: White Sand

Re: Szarpanie silnika, utrata mocy i problem z przyspieszaniem.

Post autor: jasiuuuuu » 22 wrz 2020, 10:21

krowa pisze:
21 wrz 2020, 20:20
Też podpytam z ciekawości czy posługujesz się niemieckim czy udało się załatwić np. po angielsku. Ja często jeżdżę za granicą i zastanawiałem się co jeśli wypadnie mi np przegląd u zachodnich sąsiadów.
Praca wymogła na mnie znajomość języka niemieckiego, aczkolwiek nie jest to jakaś super gramatyczna mowa ... cały czas się uczę. W niemczech można się porozumieć po angielsku, nawet z starszymi ludźmi, tylko są dwa problemy.... pierwszy jak jesteś np. w rejonie Bawarii - występują tam ekstremiści typu 'jesteś w Niemczech masz gadać po niemiecku' (pomijam ich gwarę, gdzie czasem rodowici Niemcy nie mogą się z nimi dogadać :lol: ) a drugie Niemcy nie chcą rozmawiać po angielsku ponieważ nie czują się swobodnie w tym języku. Ja to zawsze przełamuje żartem i często okazuje się że po angielsku rozmawiają lepiej niż ja tylko się po prostu wstydzą źle, niegramatycznie gadać. Taki to już naród :) Wracając do tematu na infolinii zadzwonił Pan z europejskiego assistance i zapytał czy rozmawiam po niemiecku czy wolę angielski... jak powiedziałem że angielski to odetchnął z ulgą... ale w serwisie samochodowym trzeba było już mówić po niemiecku... opisać awarię, spisać dokumenty, odebrać auto zastępcze i takie tam

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu