Tucson TL
System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
chrzan333
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:54
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.7 CDTI 116KM 2016
Kolor: Brąz

System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: chrzan333 » 11 kwie 2020, 21:51

Witam wszystkich. Mam problem z systemem TPMS w swoim Tucsonie. A mianowicie wygląda to w ten sposób że na flisie licznika zamiast wyświetlać mi się auto z poszczególnymi ciśnieniami w kołach, świeci się duża żółta kontrolka hamulca (!) i komunikat "Sprawdź układ TPMS". Posiadam czujniki w oponach letnich i zimowych. Wszystkie są oryginalne. Po podpięciu pod komputer system je widzi, ale niestety cały czas się świeci owa kontrolka. Walczę z tym od roku będąc chyba u kilku mechaników oraz w serwisie. Nikt mi nie może poradzić gdzie jest problem? Zaznaczam że podpowiedzi sprawdź ciśnienie w kołach mnie nie interesuje. Może ktoś miał z Was taki przypadek lub zna cały system TPMS w Tucsonie rocznik 2016? Jak to wygląda w praktyce, bo to że ma 4 czujniki radiowe w kołach z bateriami to wiem, ale jak dalej się komunikuje z głównym komputerem? Czy bezpośrednio czy przy pomocy jakiegoś radia? Gdzie jest ten komputer lub radio? Może ktoś z was ma jakiś schemat tego systemu? Może gdzieś mi coś nie łączy,a mechanicy jak i serwis wszystko sprowadzają tylko do tego żeby sprawdzić w komputerze i ciśnienie w kołach i to wszystko. Przeglądałem dużo tematów na forum w tej kwesti lecz nikt tego dokładnie nie poruszał. Chyba że gdzieś przeoczyłem. Pozdrawiam i dziękuję z góry wszystkim za przeczytanie i możliwie jak największą pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

fruko
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:53
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: white sand

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: fruko » 12 kwie 2020, 8:00

A samochod nie jest na gwarancji?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: mexxmen30 » 12 kwie 2020, 10:17

Ja bym zaczął od tego że założył bym całe koła z czujnikami z auta w którym system działa i komunikuje się prawidłowo , bo rozumie że nie masz już gwarancji i problem występuje na jednym i drugim komplecie kół a nie jesteś pewien czy baterie w czujnikach nie padły i dla tego się nie komunikują z autem . Dopiero potem szukał bym przyczyny po stronie uszkodzenia w aucie .

chrzan333
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:54
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.7 CDTI 116KM 2016
Kolor: Brąz

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: chrzan333 » 12 kwie 2020, 11:02

Tak. Auto sprowadziłem z belgi i było bez czujników w kołach więc dokupiłem sam oryginalne czujniki na allegro takie jak podano mi jakie powinny być. Kontaktowałem się w tej kwesti z serwisem. Czujniki Schrader 52933-C1100 i takie zamontowałem. Na auto w zasadzie powinna być gwarancja lecz ostatni przegląd serwisowy na 60 tyś km przeprowadziłem w stacji niezależnej a nie w ASO. Nie wiem jak się ma wymiana płynów, olejów i filtrów do systemu TPMS i gwarancji. Ogólnie powiem szczerze że byłem kilkakrotnie w najbliższym mojego miasta serwisie i tam nie mogli się nawet połączyć z owymi czujnikami, gdzie u pierwszego lepszego gumiarza nie było problemu. Mam małe zaufanie do serwisów. Z wyminą kół to dobry pomysł tyle że nie mam znajomego który bym się poddał tej procedurze. Muszę pomyśleć o tym.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: Tucson » 12 kwie 2020, 12:29

Wpadnij do mnie, dam Ci koła z czujnikami i sobie sprawdzisz.

chrzan333
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:54
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.7 CDTI 116KM 2016
Kolor: Brąz

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: chrzan333 » 12 kwie 2020, 19:32

Rzadko bywam w Poznaniu, ale będę pamiętał. Dzięki za życzliwość.

chrzan333
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:54
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.7 CDTI 116KM 2016
Kolor: Brąz

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: chrzan333 » 15 kwie 2020, 8:26

A może ktoś z was się orientuje, gdzie sygnały z czujników w kołach są zbierane. Gdzie jest od tego moduł czy radio? Czy może zbierane są bezpośrednio do ECU, lub od jakiegoś innego odbiornika, a później dopiero po kablu do ECU lun BCM?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: mexxmen30 » 15 kwie 2020, 17:01

Umów się na jakieś jazdy próbne w najbliższym Hyundai twojego miejsca zamieszkania weź auto na jazdy i zamień opony to najprostszy sposób jak nie masz żadnego znajomego z takim autem żeby sprawdzić z drugiej strony jak byś uzupełnił profil lub napisał z kad jesteś to może by się ktoś odezwał .

A ty chcesz rozbierać połowę auta a może baterie w czujnikach są słabe lub same czujniki uszkodzone ....

XSLX
Weteran
Posty: 371
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:03
Lokalizacja: 3miasto
Twój samochód: 1.6 GDi Style fl 2WD+ Krell
Kolor: Moon Rock

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: XSLX » 15 kwie 2020, 19:52

No właśnie , skąd jesteś? jak okolice 3 miasta również mogę użyczyć dla testów komplet kół z czujnikami

Tucson 2017
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:53
Lokalizacja: Cieszyn
Twój samochód: 1,6 GDI Comfort 2WD 6MT
Kolor: Wbite Sand

Re: System ciśnienia powietrza w oponach TPMS

Post autor: Tucson 2017 » 06 maja 2020, 17:46

Ciśnienie w oponach prawidłowe dopompowałem nawet więcej ,a na wyświetlaczu dalej wskazuje,że za mało w tylnym prawym kole. kontrolki żółte się świecą mimo przejechania kilku kilometrów. Czy to kwestia czujnika, czy można to resetować w systemie? Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś ma taką wiedzę. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu