Tucson TL
System automatycznego hamowania AEB

Masz problem z hamulcami - Tucson TL? Napisz tutaj.
Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

System automatycznego hamowania AEB

Post autor: Antares » 21 lis 2016, 22:28

Zamawiając samochód, postanowiłem doposażyć go w pakiet bezpieczeństwa. Generalnie wszystkie funkcje pracują OK, oprócz wspomnianego w tytule AEB. Według instrukcji obsługi system powinien działać w dosyć odczuwalny sposób, a ja mam stale wrażenie, jakby był on źle skalibrowany. System mam aktywny, ostrzeganie ustawione na najwcześniejsze, a komunikaty ostrzegawcze pojawiają się ok. 20 metrów przed przeszkodą ( zazwyczaj jadę wtedy już niezbyt szybko). Samochód nie przyhamowuje... Robię to ja osobiście, aby nie wjechać komuś w "kufer". A co by było, gdybym miał ustawione ostrzeganie na normalne albo późne?
Zgłaszałem sprawę w serwisie, ale dowiedziałem się, że system działa prawidłowo, a tak się dzieje, bo to ja ostrożnie jeżdżę :o Jak pisałem wcześniej, nie mam ochoty sprawdzić na 100% działania AEB, ryzykując jednocześnie całością swego, skądinąd bardzo porządnego auta i samochodu przede mną...Zgodnie ze słowami serwisanta ten system nie ma czegoś takiego, jak kalibracja.
Może któryś z kolegów ma w tym temacie jakieś doświadczenie? Byłbym bardzo zobowiązany, jeśli mogłoby to rozwiązać moje wątpliwości dotyczące tego systemu.
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

wrobel

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: wrobel » 21 lis 2016, 22:50

Mam "pakiet bezpieczeństwo" ale nie miałem okazji go przetestować ;) No może raz tylko zapikał alarm jak na trasie wszyscy zaczęli gwałtownie hamować przed korkiem. Chyba postawie jakiś większy pusty karton na drodze i spróbuje go staranować :lol:

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: Tucson » 21 lis 2016, 22:52

Łąka/polna droga - paczka najtańszego styropianu i testuj (nie cała paczka na raz tylko pojedyńcze arkusze) - nagraj filmik i jak przypierdzielisz w styropian (autu nic się nie stanie) i wtedy z tym na reklamację - albo od razu zabierz ze sobą klekotającego w ten sposób "doradcę" z serwisu :D - przeczytaj najpierw instrukcję obsługi auta wyposażonego w ten system ;)

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: Antares » 21 lis 2016, 23:53

Ze stojącymi przeszkodami nie da rady...Wg instrukcji obiekt musi się poruszać od 8 km/h ;) Pozostaje tylko "przeciwnik" na drodze :roll:
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

wrobel

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: wrobel » 22 lis 2016, 0:53

Chyba źle zrozumiałeś instrukcję - to ty musisz się poruszać minimum 8km/h, a nie "obiekt"

W przypadku małych obiektów - takich jak np. ludzie prędkość twojego auta musi się mieścić w zakresie 8 - 70km/h
W przypadku większych obiektów takich jak samochody w zakresie 8 - 180km/h

...a te 8km/h jest po to, żeby ci auto np. na parkingu przy parkowaniu co chwila samo nie hamowało przy podjeżdżaniu np. do poprzedzającego auta.

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: Antares » 22 lis 2016, 7:50

Masz rację, moja "wina" :oops: W takim razie trzeba będzie gdzieś ten test zrobić.
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

Awatar użytkownika
technix5
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 4:55
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 7DCT 4WD
Kolor: Moon Rock

Re: System automatycznego hamowania AEB

Post autor: technix5 » 11 lis 2019, 19:16

Cześć, czy jeśli w menu ustawień asystenta kierowcy występuje opcja (można ją odhaczyć) to znak, że ta funkcja działa czyn jest to tylko uniwersalne menu. Jak można to sprawdzić?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu