Tucson TL
Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: PIOTREL » 23 mar 2022, 21:29

Witam
Czy ktoś wymieniał w polifcie zwykłe H7 na LED?
Ja chcę wymienić. Kupiłem już LEDy Osram ale za ..... nie mogę wymienić. U mnie są dziwne gniazda w które wkłada się żarówkę i razem po włożeniu w reflektor się przekręca. Kupiłem już jakieś przejściówki (adaptery) i dalej nie mogę włożyć. Już mnie nerwy biorą, łapy mam pozdzierane. Ktoś próbował to zrobić, jakie zastosował adaptery?

pspgame
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: pspgame » 24 mar 2022, 8:11

Prawo nie pozwala na zamianę zwykłych żarówek na LED w samochodach z fabrycznie zwykłymi lampami.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: PIOTREL » 24 mar 2022, 14:40

A czy ja o to pytałem?
Prawo nie pozwala przekraczać dozwolonej prędkości i zawsze jeździsz przepisowo?
Zakładając LEDy liczę się z tym.
Oczywiście to prawo ma luki. W Niemczech te żarówki LED są dozwolone. Więc nie pisz mi proszę co jest dozwolone.
Ja potrzebuję konkretnych podpowiedzi.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: kik » 24 mar 2022, 15:24

Nadzieja, że będziesz jeździł wkoło KOŁA i nie oślepiał innych.

pspgame
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: pspgame » 24 mar 2022, 16:14

PIOTREL - wiesz będziesz oślepiał jadących z przeciwka
oraz wiesz że gdzieś dzwoni tylko nie wiesz gdzie.

lista samochodów do których można montować żarówki led w Niemczech
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: PIOTREL » 24 mar 2022, 17:09

Koledzy a tak już na spokojnie.
Nie wierzcie w bajki o oślepianiu. Niestety nie macie racji. Żarówka LED H7 renomowanej firmy nazywana też retrofitem nie będzie nikogo oślepiać. To nie pseudo xenon. Gdzie się naczytaliście tych bajek. Czy któryś z Was miał taką żarówkę w rękach? Żarówki te na radiatorze mają wyraźnie zaznaczony punkt jak mają, w jakiej pozycji muszą (powinny) być założone. Nawet jeśli by były źle założone, to w naszych soczewkowych reflektorach snop światła jest tworzony także przez soczewkę i ona nie puści światła. W najgorszym wypadku będzie utrata snopu światła czyli gorsze świecenie. Mimo tego nie będzie to nikogo oślepiać bo i tak będzie odcięcie. Pewnie napiszecie, że co ja tam wiem. A no tak się składa, że wiem bo nawet ostatnio czyli wczoraj wojowałem z tym u siebie. Miałem czas na zabawę a i tak już miałem podrapane ręce, że jedno więcej zadrapanie nie zrobi różnicy.
A co do załączonej tabelki znam ją doskonale. Ona jest systematycznie powiększana. Ma taką Philips i Osram. No i co z tej tabelki wynika?
A to że nic. Utwierdza ona, że LEDy te nie będą oślepiać. Czemu tak sądzę? A no np w wykazie jest samochód Skoda Octavia 3. A jakie ona ma światła? A no ma zwykłe, nawet nie posiada soczewek które poprawiają jakość światła. Czyli jeżeli w zwykłych lampach LED nie oślepia to czemu ma to robić w nowszych samochodach z bardziej nowoczesnymi reflektorami?
Jedynie jaki ja widzę problem w naszych lampach aby umieścić te retrofity to taki, że musi być odpowiedni adapter który pozwoli na to aby "zatrzasnąć" tą żarówkę. Dlatego też założyłem ten temat.
Myślę, że chyba wyjaśniłem temat z oślepianiem. No i dodam, że nie będę tylko jeździć w koło Koła.
Co do legalności myślę, że to tylko kwestia czasu. Ale to już nie miejsce na to w tym temacie. Decydując się na założenie takiego źródła światła jestem tego świadom.

pspgame
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: pspgame » 28 mar 2022, 13:19

brawo TY :)
świetna argumentacja i merytoryczna odpowiedź
co z tym oślepieniem trzeba by było zrobić testy przejechać się z kimś przed wymiana i po wymianie
ja uważam że światło jest mocniejsze i będzie oślepiać, co nie raz widziałem w nocy z przeciwka na białych led tylko nie wiem czy miał przerobione czy oryginalne oświetlenie.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: PIOTREL » 28 mar 2022, 13:34

Witaj
Pomyślmy, jeśli jest wyraźne odcięcie takie jak w oryginale to czemu ma oślepiać? Oczywiście zgodzę się, że jeżeli nie będą dobrze ustawione światła tak może być i pewnie będzie.
A tak szczerze nie wiem czy zauważyłeś, mi już zdarzyło się to kilka razy, że bardziej oślepiają nowe oryginalne światła te adaptacyjne. Zanim się przełączą upływa jakiś czas a w tym czasie walą po oczach.
Nie kwestionuje Twoich argumentów. Zdarza się pewnie, że niektóre też mogą oślepiać ale to bardziej pewnie te pseudo zamienniki w starych zwykłych lampach. Oczywiście są jaśniejsze, jak każdy LED no ale chyba po to się je zakłada, po to też producenci zakładają je w nowych markach premium.

Franz
Twórca
Posty: 151
Rejestracja: 07 maja 2021, 18:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort+pakiet NAVI
Kolor: Silky Bronze

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: Franz » 28 mar 2022, 13:49

Cześć. Również rozważam wymianę H7 na LED. Rozwala mnie różnica w barwie pozycyjnych i mijania. Wkurza to na maxa, a wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe H7 z homologacją i wszystkie są bardziej lub mniej żółte -niestety. Latem nie widzę problemu, gorzej w naszym klimacie będzie zimą. Rozproszone mocne ledowe światło na bank będzie oślepiało poprzez zalodzony reflektor...

Buszi
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 02 lis 2018, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Kolor: micron grey

Re: Światła mijania wymiana H7 na LED polift

Post autor: Buszi » 31 mar 2022, 20:38

Dobra - ktoś chce zamienniki LED to niech montuje. Jego ryzyko. Ja długo miałem i gwarantuję, że nie oślepia. Teraz już nie mam, bo jakoś miałem obawy o ewentualną wpadkę podczas kontroli policji, nie mówiąc już ewentualnym wypadku i problemach z ubezpieczeniem.
A co do montażu to ja miałem philipsy. Montowałem w takich adapterach:
https://a.aliexpress.com/_u94m8o.

Przy montażu trzeba dobrze utrafić w trzy otwory, gdzie te skrzydełka od adaptera muszą dokładnie trafić. I potem trzeba przekręcić. U mnie się dobrze trzymało.

A w przyszłości, jak minie gwarancja, chcę zamontować oryginalne reflektory LED.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu