Tucson TL
SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Mako
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017, 20:10
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: Mako » 01 lis 2017, 8:59

Witam forumowiczów,

Jak to jest z Tusconem? Można go nazwać pełnoprawnym SUV'em? Na moje pytanie w salonie: "kupować opony dedykowane do SUVa, czy do normalnego samochodu?" Sprzedawca odpowiedział, że można zakładać opony jak do normalnego samochodu. Z drugiej strony zalecany rozmiar opony spotykam w oponach dedykowanych dla samochodu typu SUV :?:

Jakie Wy to odbieracie? Jakie opony zakładacie w swoich samochodach?

Pozdrawiam.

krisman

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: krisman » 01 lis 2017, 9:13

Ten z napędem na dwie oski spełnia kryteria suva, a mój to raczej crossover, ale twierdzą że to suv. A opony, czym niby się różnią? To nie terenówka

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: prodarek » 01 lis 2017, 9:17

Masz kupić opony według rozmiarów i parametrów jakie przewiduje producent do danej felgi. A to czy tam będzie napis suv czy nie, nie ma znaczenia.

dzako
Twórca
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 4WD
Kolor: moonrock

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: dzako » 01 lis 2017, 9:40

Te z napisem suv maja chyba troche wieksza nosnosc. Ale w instrukcji jest specyfikacja w rozdziale 8-4

rav

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: rav » 01 lis 2017, 11:08

Niejedna osobówka, sedan, limuzyna, minivan waży więcej nic niejeden SUV wiec opony nie są wyznacznikiem tak jak i SUV nie jest autem wymagającym specjalnych opon.
Tak jak popularne oznaczenie XL w przypadku którego opony kosztują więcej niż te niewzmacniane. A samo XL mało komu się przyda bo to większa nośność a przecież wystarczy, że zachowamy taką jak producent zaleca.
Kiedyś czytałem nawet artykul, że owa większa nośność niż zalecana również może mieć wady.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Julek

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: Julek » 01 lis 2017, 11:24

Kupujesz opony takie jakie zaleca producent auta. SUV tak jak pisał kolega krisman bardziej x4.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


viki2000

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: viki2000 » 01 lis 2017, 11:46

Oczywiście, że nie zgodzę się z powyższym.

Nigdzie nie jest napisane , że SUV musi mieć napęd 4x4, w przeciwieństwie do auta terenowego, więc SUV może go posiadać, ale nie musi. A co za tym idzie SUV wcale nie musi radzić sobie w terenie.
Wszystkie te cechy wzajemnie się ze sobą wiążą , a w dzisiejszym świecie również zacierają, bo przecież można powiedzieć, że dajmy na to nasz wspaniały Tucson to nic innego jak podniesiona osobówka o kilkanaście centymetrów , z inaczej poprowadzoną tylną linią dachu, i z innym zawieszeniem, wszak masa taka sama lub podobna do osobówki.
Więc uważam , że takie rozgraniczanie co jest Suvem, terenówką, czy crossoverem jest bardzo płynne ale dla mnie Tucson jest pełnoprawnym Suvem.

Temat opon to całkiem odrębne zagadnienie, i tutaj jednak chodzi o indeks nośności, czy należy kupować opony przeznaczone do Suva czy nie, każdy musi sam sobie na to pytanie odpowiedzieć.

krisman

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: krisman » 01 lis 2017, 15:27

Napisane nie jest, że musi mieć naped ale dla mnie, suv łączy auto Sportowe, rekreacyjne i terenowe (ang. Sport Utility Vehicle)

Julek

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: Julek » 01 lis 2017, 15:49

Jak ktoś mnie pyta, to mówię, że owszem mam SUVa. Ale pod nosem sam się z tego śmieję... No przecież w końcu mamy SUVa x2 136km

Wysłane przy użyciu Tapatalka


krisman

Re: SUV, czy nie SUV? Oto jest pytanie!

Post autor: krisman » 01 lis 2017, 16:26

Julek, 132KM, 135 miał poprzednik ix35 :) Jak chcesz więcej (143-147KM to są boxy :) )
http://44tuning.pl/chip-tuning-kia-spor ... km-benzyna
A na pytanie SUV czy nie... a jakie to ma znaczenie jak go zwał? Jaki jest każdy widzi, a jest fajny :lol:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu