Tucson TL
[1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
Mako
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017, 20:10
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

[1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: Mako » 29 paź 2017, 20:31

Witam Forumowiczów
Pytanie do posiadaczy Tuscona w wersji 1.6 GDI.
Otóż martwi mnie wysokość, w którym momencie sprzęgło zaczyna "brać". W moim przypadku to jakieś 3/4 wysokości, czyli prawie przy samej górze. Wydaje mi się, że w nowym aucie powinno być wręcz odwrotnie? Druga sprawa to czas reakcji pedału gazu. Przy prawie każdym zwolnieniu pedału i wciśnięciu sprzęgła słychać taki sam, krótki dźwięk jak przy dodawaniu gazu na biegu jałowym, czyli auto dalej przez krótki moment dodaje gazu mimo tego, że pedał został zwolniony. Czas rekacji na naciśnięcie pedału również wydaje mi się wyjątkowo długi. Oba problemy powodują problemy przy ruszaniu, a tym bardziej próbach szybkiego ruszenia. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim w innych samochodach, które prowadziłem. Może jest to kwestia dotarcia? Zazwyczaj nigdy nie zajmowało mi dużo czasu wyczucie sprzęgła w samochodzie, a moim Tusconie po przejechaniu ponad 500km dalej mam z tym problem, dlatego nie wydaje mi się żeby to ze mną było coś nie tak. Pytanie, czy ten typ tak ma, czy mi trafiła się taka wadliwa sztuka?

Pozdrawiam.

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: losiek » 29 paź 2017, 20:46

U mnie nie zauważyłem podobnych objawów. Jedyne z czym miałem problem po wyjeździe z salonu to wyczucie hamulca.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Mako
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017, 20:10
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: Mako » 29 paź 2017, 20:52

losiek pisze:
29 paź 2017, 20:46
U mnie nie zauważyłem podobnych objawów. Jedyne z czym miałem problem po wyjeździe z salonu to wyczucie hamulca.
Dzięki za odpowiedź! A u Ciebie w którym momencie sprzęgło zaczyna brać? Bliżej podłogi, czy góry?

krisman

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: krisman » 29 paź 2017, 21:31

Wiesz, moim zdaniem powinno "brać" mniej/więcej po środku i wydaje mi się, że tak właśnie mam. Co do tego gazu, też tak miałem no początku, ale albo się dotarło, albo nauczyłem się go używać ;) Podjedź i niech ktoś zerknie na ten potencjometr gazu i sprzęgło, może faktycznie masz coś nie halo.

kik

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: kik » 29 paź 2017, 21:36

U mnie podobnie jak u kolegi losiek jedynym "prpblemem" było wyczucie hamulca. Sprzęgło, gaz identycznie funkcjonuje jak w poprzednich moich samochodach.

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: losiek » 29 paź 2017, 22:26

W sumie to nawet nie wiem jak mi bierze sprzęgło, nie zwróciłem na to uwagi, ale czuję, że działa prawidłowo.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Awatar użytkownika
kolkokolko
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 06 paź 2017, 23:51
Lokalizacja: żory
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: mooon rock

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: kolkokolko » 29 paź 2017, 23:56

Witam.Ze sprzęgełm nie czuje problemów ale jeszcze się przyjrzę mam przejechane dopiero po 3.5 tyg- 1tys.km,a co do gazu te dodawanie samoistne po wysprzęgleniu(obroty jeszcze trzyma przez chwilę) mam to samo trochę mnie to wkurza ale może ten typ tak ma a może trzeba go dotrzeć albo jakaś regulacja jest potrzebna dziwna sprawa dajcie znać czy ktoś też tak ma.

m&m
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2017, 23:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 1,6 GDI Comfort+Navi
Kolor: White Sand

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: m&m » 30 paź 2017, 7:18

Też miałem takie wrażenie, szczególnie przy szybszej jeździe (szybka zmiana biegów), tak jakbym za późno puszczał pedał gazu przy zmianie biegów i po wysprzęgleniu wskakuje na wyższe obroty. Wcześniej jeździłem dieslem i on szybko schodził z obrotów. Po wyczuciu auta jest dużo lepiej aczkolwiek od czasu do czasu jeszcze się zdaży. :?

krisman

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: krisman » 30 paź 2017, 7:21

W hondzie 1.8 miałem identycznie

Grzesiek
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:16
Lokalizacja: warmia i mazury
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: phantom black

Re: [1.6 GDI] Sprzęgło i reakcja pedału gazu.

Post autor: Grzesiek » 30 paź 2017, 16:00

Fakt u mnie było coś z tymi obrotami na początku eksploatacji. Po wrzuceniu na luz z górki trzymał przez chwilę wyższe obroty nie zawsze ale zdarzyło się, teraz już nie ma tego "problemu". Jeśli chodzi o sprzęgło myślę, że bierze normalnie gdzieś w połowie. Hamulce - fakt brzytwa - trzeba było się przyzwyczaić.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu