Tucson TL
Spasowanie elementów

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
Konrad_80
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2021, 7:15
Lokalizacja: Małopolska
Twój samochód: 1.6 gdi
Kolor: Biały

Spasowanie elementów

Post autor: Konrad_80 » 15 cze 2023, 8:29

Witam. Jestem na etapie poszukiwania Tucsona. Byłem oglądać jeden egzemplarz i zastanawiała mnie jedna rzecz. Auto bezwypadkowe, a różnica w szczelinie między lampą a zderzakiem porównując stronę lewą do prawej to jakieś 3-4 mm. Kolejna rzecz która mnie zastanawia to widoczne na rancie maski dwa paprochy pod lakierem. Występują w dwóch miejscach i wyglądają jak główka od szpilki tylko znacznie mniejsza średnica. Auto sprawdzone i jestem pewny że jest bezwypadkowe. Jestem starej szkoły i takie rzeczy dają mi do myślenia ale patrząc na nowe samochody które wyjeżdżają z salonów nie jest w stanie mnie nic zaskoczyć.

Łukasz
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2022, 8:13
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 Go
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Re: Spasowanie elementów

Post autor: Łukasz » 15 cze 2023, 8:35

W tych czasach to normalne, mi się wydawało, że mam słabo spasowany zderzak ale jak zobaczyłem inne te same modele to było jeszcze gorzej, ale oglądałem ostatnio dokładnie Teslę i tam spasowanie elementów jest jeszcze gorsze, więc chyba takie czasy......

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka


kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Spasowanie elementów

Post autor: kik » 15 cze 2023, 10:29

Łukasz pisze:
15 cze 2023, 8:35
W tych czasach to normalne, mi się wydawało, że mam słabo spasowany zderzak ale jak zobaczyłem inne te same modele to było jeszcze gorzej, ale oglądałem ostatnio dokładnie Teslę i tam spasowanie elementów jest jeszcze gorsze, więc chyba takie czasy......

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Pełna zgoda.

Konrad_80
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2021, 7:15
Lokalizacja: Małopolska
Twój samochód: 1.6 gdi
Kolor: Biały

Re: Spasowanie elementów

Post autor: Konrad_80 » 15 cze 2023, 10:42

Temat dopasowania zderzak jest już dla mnie jasny. Co natomiast myśleć o tych paprochach pod lakierem. Czy to już teraz norma?

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Spasowanie elementów

Post autor: iFX » 25 cze 2023, 10:19

Łukasz pisze:
15 cze 2023, 8:35
W tych czasach to normalne, mi się wydawało, że mam słabo spasowany zderzak ale jak zobaczyłem inne te same modele to było jeszcze gorzej, ale oglądałem ostatnio dokładnie Teslę i tam spasowanie elementów jest jeszcze gorsze, więc chyba takie czasy......

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
... zbieg okoliczności że trafiłem na ten wątek, mam tucsona n line 2020 rok sam kupiłem nówkę z salonu i jest bezwypadkowy, a dopiero ostatnio w garażu tak się przyjrzałem i zauważyłem że lewa strona ma większą szczelinę zderzak lampa, wszystkie linie idealnie równe, ale jakby dziub maski w tym miejscu bardziej wystaje o te 3 mm niż po prawej stronie i szczelina między reflektorem po a zderzakiem po lewej jest większa. Coś czuję że chyba fabrycznie tak idzie bo odkad to zauważyłem to zwracam uwagę z ciekawości i już widziałem jednego podobnego.

Awatar użytkownika
IDEA
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2022, 8:39
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 230 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Spasowanie elementów

Post autor: IDEA » 09 lip 2023, 18:37

Poprzednie auto marka nieważna .
Nowy z salonu . Znajomy blacharz mówi że błotnik na bank malowany . A okazało się że wszystko fabryczne :)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu