Tucson TL
Schodzi farba z chromów zderzaka przedniego

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Schodzi farba z chromów zderzaka przedniego

Post autor: sirius_98 » 25 wrz 2023, 0:32

Jak to nie mam farta z tym Tucson 2020 NLine.
Szarpała skrzynia biegów - wymieniono sprzęgło + zaktualizowano soft. 2 lata przepychanki. Teraz jest OK
Pojawiły się bąble powietrza pod szybką wyświetlacza radia 2 dni przed końcem gwarancji. Wymieniono radio.
Teraz na gwarancji myje samochód a tam z chromów zderzaka schodzi farba. Tak myje Karcherem ... jak większość. No myślałem że padnę jak to zobaczyłem.
20230920_102209.jpg
Pojechałem do serwisu. Serwis stwierdził na szczęście że to gwarancyjnie wymienimy (od razu z daleka widząc jak to wygląda) a stan tych chromów na magazynie w Europie (ok 60szt) każe domniemywać że to nie rzadka usterka.
Zderzak nie był w żaden sposób uderzony. Jak się przyjrzałem to w dalszych częściach tych chromów już pojawiały się kolejne bąble zatem będzie dalej odchodzić https://youtu.be/JAzkE31bu6M
Uwaga tych chromów (cena ok 4000zł brutto) nie można zamówić jako część prywatnie. Może zamówić to tylko serwis w ramach reklamacji.
Ktoś miał podobny problem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Schodzi farba z chromów zderzaka przedniego

Post autor: mexxmen30 » 25 wrz 2023, 20:32

Hyundai nie ma szczęścia do tych chromów, rodzina w DE ma wprawdzie inne modele elektrycznych Hyundai i tam też różne części chromowane w zderzakach odchodzą. Podejście do gwarancji różne jeden diler nie chce uznać tego jako wadę fabryczną a inny uznaje bez żadnego problemu.

sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Re: Schodzi farba z chromów zderzaka przedniego

Post autor: sirius_98 » 27 wrz 2023, 1:39

Chyba tak. Dostałem telefon z Hyundaia że te 60sztuk chromów które były w centralnym magazynie na Europe nie starczyło dla mnie i trzeba czekać na następną dostawą na magazyn do 1miesiąca.
Część ma już nowy numer a zatem cos w niej zmienili - być może że farba nie odchodzi.

adamjanek
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2019, 21:19
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 2.0 CRDi 4x4 N-Line
Kolor: Biały

Re: Schodzi farba z chromów zderzaka przedniego

Post autor: adamjanek » 12 paź 2023, 15:51

Cześć,
miałem tak samo w moim nLine 2019r. po około rocznym użytkowaniu. Serwis na początku się zawachał, ale po rozmowie z kierownikiem stanął na wysokości zadania i wymienił na nowy. Po wymianie jest ok. Też czasem myję Karcherem i to nie był powód do odejścia chromu z grila. Przypuszczam że na etapie lakierowania jakiś pewnie zły podkład dali i tak się porobiło.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu