Tucson TL
Przycisk od klamki nie zawsze działa

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Przycisk od klamki nie zawsze działa

Post autor: janki111 » 10 cze 2022, 21:27

Cześć wszystkim,
mam problem z klamką od strony kierowcy. Pacjent to Tucson 2016 Style, więc otwieranie bezkluczykowe za pomocą przycisku w klamce. Pierwsze objawy problemu z przyciskiem pojawiły się na jesień, ale były bardzo sporadyczne, więc nie zwróciłem na to uwagi. Nasiliły się na wiosnę. Pomyślałem, że może styki w przycisku się wytarły, więc podjąłem decyzję o zakupie nowej klamki. Nie wiem, czy był to efekt placebo, ale podziałało trochę, czasami oczywiście zaświrowało, ale obecnie coraz częściej jest tak, że stoję i wciskam po 4-5 razy zanim się drzwi otworzą. Jak przycisk zareaguje to i tak mija jakieś 2-3 sekundy zanim auto się otworzy. Przycisk od strony pasażera działa za każdym razem i otwiera błyskawicznie samochód.

Teraz pytanie jest takie, czy coś mogło stać się z kablami, czy może są jakieś anteny odpowiedzialne za każde drzwi, czy tylko ta jedna zlokalizowana pod bagażnikiem? Po podejściu do samochodu lusterko się otwiera, zapalają się światła, czyli tak jakby kluczyk zostaje wykryty.

Ktoś miał podobny problem, wie czego szukać, co mogę sprawdzić? Kable przy łączeniu drzwi z autem wyglądają ok, nie czuję żadnego przełamania itp.

pspgame
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Przycisk od klamki nie zawsze działa

Post autor: pspgame » 11 cze 2022, 11:03

Tak - identyczny lecz drzwi pasażera - wymiana całego zamka pomogła

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Przycisk od klamki nie zawsze działa

Post autor: janki111 » 11 cze 2022, 12:39

Ale to zamek cały? Jest jakieś połączenie między przyciskiem klamki a zamkiem? Ogólnie wszystko działa, jak przycisk reaguje to wszystkie drzwi się zamykają/otwierają

pspgame
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Przycisk od klamki nie zawsze działa

Post autor: pspgame » 13 cze 2022, 14:39

U mnie zaczęło się tak jak opisujesz po jakimś czasie nie można było już drzwi otworzyć wcale, przycisk czy klamka nic nie reagowało nawet jak z pilota się otworzyło drzwi.
Parokrotne szarpnięcie klamką i się jakoś naprawiło na krótką metę ale było to irytujące jak na parkingu kolejny raz klamka odmawia posłuszeństwa.
Znajomy "blacharz" akurat miał takiego na warsztacie z rozwalonymi drzwiami przełożyliśmy cały zamek z rozwalonych drzwi do moich i problem znikł.

Andrzeju
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:54
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: 2.0 CRDI 2WD
Kolor: White Sand

Re: Przycisk od klamki nie zawsze działa

Post autor: Andrzeju » 05 wrz 2022, 21:38

Taka sama sytuacja najpierw w drzwiach kierowcy, wymiana calego mechanizmu. Po zaledwie 2 tyg. to samo w drzwiach orawy tył.
Są to u mnie najczęściej otwierane drzwi.
Co ciekawe Hyundai wydał w tej sprawie technical biuletyn i warranty extension ale moj swrwis jak i hmp nie uznali tego z racji ze ten biuletyn dot. tylko USA a auto jest po gwarancji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu