Tucson TL
Przegryzione kable w silniku

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Tolekcacek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2017, 9:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: Tucson 2017r 1.6 gdi classic
Kolor: biały

Przegryzione kable w silniku

Post autor: Tolekcacek » 15 cze 2017, 9:13

Na początek witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu śledzę forum, natomiast dzisiaj założyłem konto, bo sam mam problem niestety :(
Dzisiaj rano chcąc dolać płynu do spryskiwaczy zauważyłem że dwa kable w silniku ( jak na zdjęciu) są przegryzione. Najprawdopodobniej stało się to już wcześniej, ale nie mam pewności. Auto odpaliłem normalnie, nie ma błędów, ale zgasiłem bo boje się nim jechać.
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć od czego są te kable i czy jutro mogę podjechać z tym do ASO, czy wołać lawetę ( mam około 100km do najbliższego ASO )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

castro11
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2016, 19:42
Lokalizacja: Kolobrzeg
Twój samochód: Tucson style 1.6gdi
Kolor:

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: castro11 » 15 cze 2017, 9:50

O ile dobrze pamiętam Kolega GDYL miały wymieniane te wężyki. To jego pytaj do czego służą.

krisman

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: krisman » 15 cze 2017, 10:10

To chyba węże odmy.
Jestem w pracy i nie mogę zerknąć na "zywo"

krisman

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: krisman » 15 cze 2017, 11:14

Jeśli mogę Ci coś poradzić, to połącz te wężyki za pomocą złączek (coś dobierzesz np. w Castoramie lub nawet jakieś cienkie rurki np. plastikowe i owinąć taśmą, a wtedy możesz jechać, ale najpierw zadzwoń bo mogą nie mieć od ręki tego elementu.


miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: miras2016 » 15 cze 2017, 11:19

Kurcze niedobrze, wychodzi na to, że kuny naprawdę lubią Hyundaia :(
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: Aron23 » 15 cze 2017, 11:34

Ja bym zadzwonił do serwisu i się zapytał ewentualnie zostanie asistance :) wkoncu nie po to się taka kasę wydaje by z tego nie korzystać :)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

Awatar użytkownika
Tolekcacek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2017, 9:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: Tucson 2017r 1.6 gdi classic
Kolor: biały

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: Tolekcacek » 15 cze 2017, 12:17

Dzwoniłem do assistance oni powiedzieli ze mogą lawetę wysłać. Ale niestety problem jest taki ze jestem obecnie około 250km od swojego miejsca zamieszkania a do swojego ASO czyli tego w Kielcach mam około 300km. Jutro rano zadzwonie do ASO w Lublinie czy maja te części ale wątpie szczerze mówiąc, nie wspominając już o chęci ewentualnej naprawy "od ręki", także pewnie skończy się na tym że zamówie telefonicznie te części w Kielcach, a póki co jakoś prowizorycznie to naprawie( poucinam naderwane elementy i za pomocą złączek dosztukuje kabelki).
Apropo: Po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon świeci mi serwis i silnik i nie gasną , ale po zapaleniu silnika obie gasną. Czy to prawidłowo, czy jednak jest to jakiś błąd?

Awatar użytkownika
Tolekcacek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2017, 9:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: Tucson 2017r 1.6 gdi classic
Kolor: biały

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: Tolekcacek » 16 cze 2017, 9:12

Dla potomnych: To sa kabelki od sterowania klapami dolotu. 2 te kabelki kosztuja w Aso okolo 70zl lacznie. Uzgodnilem ze moge sam to naprawic doraznie, za tydzien jade do swojego Aso na naprawe. Dodam jeszcze ze nie widze absolutnie zadnej roznicy w jezdzie dynamice i spalaniu po naprawie. ( zakładam ze kabelki wisialy juz od jakiegos czasu)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 19:12 przez Tolekcacek, łącznie zmieniany 1 raz.

cinek1

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: cinek1 » 16 cze 2017, 9:19

To ja dodam od siebie jak już naprawisz ta usterkę to zabezpiecz sobie wejście do komory silnika abyś na przyszłość nie miał niespodzianek podpowiem ci ze wchodzą ci zwierzaki po rurze wydechowej do silnika tam jest takie ładne wejście jedz na kanał i zobacz to ;)

Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Re: Przegryzione kable w silniku

Post autor: rafus22 » 16 cze 2017, 9:32

wątpię w to ze da rade uszczelnić komorę przed takimi gryzoniami typu kuna łaska,mam taki sam problem ,w poprzednim aucie tak wyszatkowane miałem wygłuszenie silnika same strzępy a pies czul ze cos jest w silniku to zabrał się do dobierania oczywiście 2 błotniki prawy i lewy plus zderzak wszystko do lakierowania tak mój pies zdrapał auto jak otworzyłem komorę silnika to w tym momencie wyskoczyła łaska.
teraz w tusku tez zauważyłem ślady łaski na pokrywie silnika pomimo ze mam odstraszacz duo led jak na foto ,i sierść psa, kostkę domestosa,to niestety nic nie pomaga. tak ze nie polecam duo led wyrzucone pieniądze .
teraz zakupiłem zywołapke i czekam aż się złapie,jak złapie to dam znac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu