Tucson TL
Przegląd przedzakupowy w ASO.

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
Awatar użytkownika
nelson
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:52
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Tucson 2017
Kolor: Silver

Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: nelson » 07 lut 2019, 8:36

Cześć! Studiuję od dłuższego czasu forum ponieważ przymierzam się do zakupu używanego Tucsona. Dokładnie 1.6 GDI Comfort.
Znalazłem niedawno fajny egzemplarz, pierwsza rejestracja 15 listopad 2017, przebieg 15kkm (sprzedawany przez MasterLease). Jeździłem już nim ale nie jestem ekspertem, wygląda prawidłowo, większość punktów z listy Julka sprawdziłem (chociaż tam była mowa o odbiorze nówki z salonu)
zwrocic-uwage-przy-odbiorze-auta-t239.html

Niedługo zabieram go jeszcze dodatkowo na przegląd przedzakupowy do ASO - i tutaj pytanie: na co zwracać uwagę? O co pytać mechanika z ASO ? Jakie są newralgiczne punkty, które mogłyby zepsuć się po takim przebiegu ? (Do głowy przychodzi mi jedynie wątek o tylnych amortyzatorach)

Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: Tucson » 07 lut 2019, 9:41

Przy takim przebiegu nie ma szczególnie punktów na które warto by było zwrócić uwagę. Sprawdź stan powłoki lakierniczej, amortyzatory z tyłu, chociaż to chyba jeszcze za szybko na awarię które kilku użytkownikom pojawiła się przy przebiegu 30k+ km. Auta z końca 2016 roku miały problem z tarczami hamulcowymi, bicie i piszczenie klocków. Reszta to tak jak piszesz...

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: Tommy » 07 lut 2019, 13:35

A mnie zastanawia, dlaczego ten ktos sprzedaje tego Tucsona? Znikomy przebieg, swiezutki rocznik, na gwarancji, hmmm... Gdzies jest zagadka

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: Tucson » 07 lut 2019, 13:54

nelson pisze:
07 lut 2019, 8:36
sprzedawany przez MasterLease
Jak ktoś nie płaci to sprzedają w końcu ;)

Awatar użytkownika
nelson
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:52
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Tucson 2017
Kolor: Silver

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: nelson » 07 lut 2019, 15:34

Dostałem informację, że to samochód po najmie/abonamencie. MasterLease ma taką ofertę, można wynająć od 3 do 24 miesięcy auto.

Awatar użytkownika
nelson
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:52
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Tucson 2017
Kolor: Silver

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: nelson » 08 lut 2019, 9:00

Jestem już po przeglądzie, bez niespodzianek, wszystko prawidłowo, auto jak nowe :) Przy okazji dowiedziałem się ciekawostki odnośnie tylnych amortyzatorów. Ciekawe, bo nawet zanim o nich wspomniałem, mechanik sam podjął temat przy podnoszeniu samochodu, że najpierw sprawdzimy tylne amortyzatory i te "gumy/tuleje" - powiedział, że to jest teraz plaga wśród Tucsonów, wg jego wiedzy aktualnie ponad 600 aut ma zgłoszoną tą usterkę, centrala jest świadoma problemu i bardzo możliwe, że będzie akcja serwisowa. Powodem skrzypienia jest tak jak wszyscy tu wiedzą, rozwarstwianie się tej gumy. Dodatkowo dowiedziałem się od niego, że na samym początku centrala przysyłała całe amortyzatory do wymiany, natomiast teraz już tylko wymieniają same gumy/tuleje - bo to jest tylko problemem, same amortyzatory są sprawne. Aha no i jeszcze ciekawostka, nie wiem czy mechanik się pomylił, czy może faktycznie tak jest (skoro wadliwe są tylko te tuleje), że gwarancja na to jest 5lat i żeby co przegląd zwracać na to uwagę.

Poniżej jeszcze wrzucam protokół z kontroli hamulców/zawieszenia/zbieżności - wg. mechanika wszystkie wartości prawie idealne, mam nadzieję, że nie ściemniał ; ) Więc wrzucam do weryfikacji, jeżeli ktoś się na tym zna.
IMG_0920.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: Aron23 » 08 lut 2019, 9:59

W ASO to mają mechaników z castingów :P Samochody po najmie są przeważnie sprzedawane :P 15 tyś to jest nic przebieg jak byś z salonu wyjechał ;P a psuć zacznie się później:P gwarancja na zwieszenie jest 2lata lub 80tyś km:P
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

Awatar użytkownika
nelson
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:52
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Tucson 2017
Kolor: Silver

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: nelson » 21 lut 2019, 17:14

No i wszystko poszło zgodnie z planem, kupiłem ten egzemplarz i jestem bardzo zadowolony z wyboru :) Tak więc będę tutaj zapewne stałym bywalcem. Temat na najbliższy czas to dodanie przednich czujników parkowania http://www.emg-poland.pl/Image/Hyundai_ ... V_DRUK.jpg. Ale to już nie w tym temacie.

W każdym razie dzięki za pomoc i do zobaczenia na drodze :)

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: Tucson » 21 lut 2019, 19:48

Gratulacje nelson! Szerokości!

Awatar użytkownika
destroyed22
Twórca
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2020, 15:58
Lokalizacja: WLKP
Twój samochód: 1.6 GDI STYLE
Kolor: Biały

Re: Przegląd przedzakupowy w ASO.

Post autor: destroyed22 » 05 sie 2020, 13:04

Witam, odkopię temat z zapytaniem. Kiedy poszukiwaliście swoich aut (używanych na gwarancji) i po pozytywnych oględzinach w ASO wystarczyło Wam to , żeby autem się w pełni zainteresować czy dokonywaliście jeszcze jakiś dodatkowych kroków aby utwierdzić się w 100 procentach, że z autem wszystko ok ?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu