Tucson TL
Przeciwmgielne

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
krisman

Przeciwmgielne

Post autor: krisman » 20 gru 2016, 13:02

Witam
Dzisiaj rano u mnie była duża mgła , więc postanowiłem wypróbować Przeciwmgielne. W poprzednim aucie był to "gadźet" bardziej dla wyglądu niż do poprawy widoczności, a tu jest jeszcze gorzej. Przy mijania led, mgła nie jest wielkim problemem , ale te dedykowane lampki u dołu są kompletnie nie widoczne! Światło ich do tego jest źółte , więc nawet z "estetyką" całości się gryzie.Są bo są i tyle.

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Przeciwmgielne

Post autor: Scooter80 » 20 gru 2016, 17:34

Krisman...zawsze można wymienić na mocniejsze... :D

krisman

Re: Przeciwmgielne

Post autor: krisman » 20 gru 2016, 18:06

Tak , ale denerwuje taka "oszczędność" Piękne białe światło led mijania i dziennych , a źółte drogowych i przeciwmgłowych.Księgowi.

robik79
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 11 gru 2016, 15:15
Lokalizacja: Radomsko
Twój samochód: HYUNDAI Tucson 2.0 CRDI 4WD STYLE AUT
Kolor:

Re: Przeciwmgielne

Post autor: robik79 » 27 gru 2016, 20:27

Tez mam ten problem swiatla przeciwmgielne przod to porażka, barwa swiatla to zolta mysle na zmianie zarowek na cos markowego to samo chce zrobic ze swiatlami drogowymi (dlugie) myslalem o czyms takim http://allegro.pl/zarowki-h7-osram-nigh ... 63531.html z ledami ladnie sie beda komponowac wszak dlugich sie rzadko używa
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 21:00 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ort.

krisman

Re: Przeciwmgielne

Post autor: krisman » 27 gru 2016, 22:01

mnie zastanawia , dlaczego doświetlająca zakręty ,niby też h7 ,ma tak białe światło jak led? Czyżby tą dali z górnej półki? Co do długich ,to mimo żółtego światła ,spełniają swoje zadanie (sprawdziłem) ,a w sumie rzadko się ich używa.

wrobel

Re: Przeciwmgielne

Post autor: wrobel » 27 gru 2016, 22:34

Ja wczoraj wymieniłem żarówki od długich na H7 OSRAM COOL BLUE HYPER+ 5000k 55W i jestem zadowolony. Te fabryczne żółte to też były osramy. Co do przeciwmgłowych, to muszę zobaczyć czy jest tam normalny dostęp bo wg instrukcji to serwis ;)

robik - też chciałem kupić OSRAM Night Breaker Laser +130% ale one świecą lekko żółtawo w porównaniu do ledów. Zresztą widać to po temperaturze barwowej:
OSRAM Night Breaker Laser +130% - 3600K
OSRAM COOL BLUE HYPER+ - 5000K
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 22:38 przez wrobel, łącznie zmieniany 1 raz.

krisman

Re: Przeciwmgielne

Post autor: krisman » 27 gru 2016, 22:38

Czyli polecasz OSRAM COOL BLUE HYPER+ ?
A może wiesz o co kaman ,z tymi doświetlającymi? ( skąd taka biała barwa?)

wrobel

Re: Przeciwmgielne

Post autor: wrobel » 27 gru 2016, 22:43

sorki - ucięło mi kawałek posta ;)

OSRAM COOL BLUE HYPER+ świecą bardziej jak LEDy, te OSRAM Night Breaker Laser przy LEDach są trochę żółtawe (choć chyba świecą odrobinę mocniej). Więc tak - polecam ;)

Edit:

Co do doświetlania zakrętów to wiem dlaczego świecą na biało - bo to są ledy :D W instrukcji jest błąd. Wystarczy poświecić latarką do klosza od przodu i widać 3 ledy.
Zresztą w instrukcji zamieszczonej na forum jest jeszcze więcej błędów w porównaniu do tej co dostałem z autem. (np. żarówki w kabinie się nie zgadzają - wg instrukcji nad osłonami przeciwsłonecznymi są w5w a naprawdę to "rurki" 31mm c5w)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 23:00 przez wrobel, łącznie zmieniany 1 raz.

krisman

Re: Przeciwmgielne

Post autor: krisman » 27 gru 2016, 22:45

Dzięki za podpowiedź :)
Ponoć te:TUNGSRAM H7 Megalight Ultra +120% też są dobre

wrobel

Re: Przeciwmgielne

Post autor: wrobel » 27 gru 2016, 23:15

możliwe - ale po bańce widać że będą świeciły na żółtawo. Żeby tradycyjne żarówki świeciły jak ledy (biało/biało-niebieskawo) to muszą mieć barwione szkło.
Co do doświetlania zakrętów to odpowiedź masz wyżej.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu