Tucson TL
Problem z tylną klapą bagażnika

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
k4rpiu
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI 4WD
Kolor: Beż

Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: k4rpiu » 14 paź 2020, 20:25

Witam. Miał ktoś podobny problem?
Hyundai Tucson 2015 diesel 185km. Tylna klapa bagażnika otwiera się po wciśnięciu przycisku w aucie, po wciśnięciu przycisku na pilocie również. Problemu nie ma.
Problem występuje z zamknięciem bagażnika. Nie zamka się tylna klapa, tylko jest sygnał dźwiękowy 3 piknięcia i klapa nie chce się zamknąć. Oczywiście jak ręcznie ją domknę to zamek normalnie dociąga i zamyka klapę. Sama automatycznie nie chce się zamknąć czy to z kluczyka, czy z przycisku na klapie czy z przycisku wewnątrz auta.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: mexxmen30 » 14 paź 2020, 21:09

Może wkreć trochę te gumowe ograniczniki w klapie na rogach wtedy klapa głębiej wejdzie może pomoże jeśli tak to popatrz jak jest spasowane po zamknięciu jeżeli będzie za głęboko i nie da się wyregulować to aby była spasowana to można to jeszcze wyregulować samym uchem zamka w bagażniku .

k4rpiu
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI 4WD
Kolor: Beż

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: k4rpiu » 14 paź 2020, 22:02

Źle opisałem problem chyba. Klapa się otwiera, a później wciskając przyciski nie chce ruszyć na dół, cały czas pozostaje otwarta.

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: mgrrybak » 14 paź 2020, 23:47

A jak leciutko pociagniesz klapę przy naciśnięciu guzika? Albo przed naciśnięciem przymknij o 1-2cm. Jak ruszy to może być problem z "krańcówkami", czujnikiem przycięcia albo nie ma siły ruszyć.
Jeszcze inaczej. Wypiąć siłowniki i sprawdzić czy same siłowniki pracują.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: mexxmen30 » 15 paź 2020, 17:03

k4rpiu pisze:
14 paź 2020, 22:02
Źle opisałem problem chyba. Klapa się otwiera, a później wciskając przyciski nie chce ruszyć na dół, cały czas pozostaje otwarta.
To jak ja zamykasz ???
Jeśli wcale nie rusza obstawiam przełącznik a jak ja pociagniesz i ruszy to tak jak kolega opisał .i jeszcze który przycisk na klapie pilocie .....

k4rpiu
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI 4WD
Kolor: Beż

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: k4rpiu » 09 lis 2020, 15:06

Byłem w serwisie, sytuacja wygląda tak, myśleli że auto jest na gwarancji i powiedzieli że naprawili, chodziło o krańcówkę zamykania klapy bagażnika, ale nie wymienili jej, tylko niby jakiś kabel wymienił i działa, ale jak się okazało, że auto nie jest na gwarancji no to stwierdzili że to pewnie za jakiś czas znów padnie i trzeba wymienić krańcówkę klapy bagażnika, koszt: wymiana 150zł, część 950zł. Ktoś coś takiego kojarzy, tylko oryginalna część wchodzi w grę? czy są w ogóle jakieś zamienniki.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: kik » 09 lis 2020, 15:15

Nie rozumiem to ty nie wiesz czy masz samochód na gwarancji? Ja bym nic nie robił jak działa.

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: mgrrybak » 09 lis 2020, 20:27

Krańcówka pewnie zintegrowana z siłownikiem więc cały do wymiany. Chyba, że znajdziesz fachowca, który porzeźbi.

Marek63
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2023, 18:50
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: Hyundai Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czerwony

Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: Marek63 » 25 maja 2023, 19:02

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać państwa o radę. Mam Hyundaia Tucsona z 2016 r. Zamek w moim bagażniku nie działa. Mogę zamknąć klapę bagażnika, jednak po przyciśnięciu na kluczyku symbolu zamknięcia samochodu, zamek bagażnika w dalszym ciągu pozostaje otwarty, pomimo że drzwi w samochodzie już są zamknięte. Czy ktoś z państwa może ma radę co może być przyczyną problemu będę.

Wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Problem z tylną klapą bagażnika

Post autor: mexxmen30 » 26 maja 2023, 20:28

Marek63 pisze:
25 maja 2023, 19:02
Dzień dobry,

Chciałbym zapytać państwa o radę. Mam Hyundaia Tucsona z 2016 r. Zamek w moim bagażniku nie działa. Mogę zamknąć klapę bagażnika, jednak po przyciśnięciu na kluczyku symbolu zamknięcia samochodu, zamek bagażnika w dalszym ciągu pozostaje otwarty, pomimo że drzwi w samochodzie już są zamknięte. Czy ktoś z państwa może ma radę co może być przyczyną problemu będę.

Wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Do wymiany zamek nie wiem jaki koszt, ale widzę że to częsta przypadłość i mnie też już się zepsuł tyle że u mnie był zamknięty a pokazywał na wyświetlaczu że jest otwarty, tak samo z anteną zbliżeniowa do tylnej klapy w systemie bez kluczykowym częsta usterka.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu