Tucson TL
Problem z otwieraniem okna

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
alirow
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2022, 12:02
Lokalizacja: Bielsko
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: bliżej nieokreślony

Problem z otwieraniem okna

Post autor: alirow » 18 mar 2022, 23:02

Witam,
od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Tucsona 2018 :)
Nurtuje mnie jedno pytanie. Mianowicie mam problem z otwieraniem/zamykaniem okna kierowcy. Szybą mogę sterować przy przy otwartych drzwiach [sic]. Gdy drzwi są zamknięte sterowanie oknem kierowcy nie działa. Wystarczy, że drzwi są minimalnie niedomknięte i przycisk działa. Pozostałe okna działają bez zarzutu.
Zastanawia mnie czy jest gdzieś problem przy kabelkach, czy może gdzieś jakaś ukryta opcja o której jeszcze nie wiem (co wydaje mi się nonsensem).

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Problem z otwieraniem okna

Post autor: mexxmen30 » 19 mar 2022, 12:55

Ja bynajmniej o takiej ukrytej opcji nic nie wiem a mam powiedzmy bogatsza wersję wyposażenia style , mi to bardziej wygląda na jakiś przetarty kabelek który może przy zamkniętych drzwiach dotykać choćby blacharki i robić zwarcie ale ty powinien chyba jakiś błąd wyskoczyć ale mogę się mylić .
Czy auto nie było po jakiejś przygodzie z tej strony może ktoś rozbierał drzwi ?
Najlepiej otwórz drzwi trzymaj przycisk od szyby i poruszaj ta wiązka kabli co idzie z karoserii do drzwi jak coś zacznie szwankować to będziesz wiedział gdzie szukać .

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Problem z otwieraniem okna

Post autor: PIOTREL » 19 mar 2022, 14:16

Masz najprawdopodobniej uszkodzoną wiązkę, Od zamykania i otwierania drzwi któryś przewód nie wytrzymał. Nie koniecznie może być przetarty, równie dobrze może być w środku przerwany.

alirow
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2022, 12:02
Lokalizacja: Bielsko
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: bliżej nieokreślony

Re: Problem z otwieraniem okna

Post autor: alirow » 04 kwie 2022, 9:28

Byłem w ASO. Nic konkretnego nie znaleźli, przeczyścili kostki i póki co, odpukać, działa.

Dzięki, temat zamknięty.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu