Tucson NX4
Poziomowanie świateł

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym? Napisz tutaj.
gemz
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2017, 14:04
Lokalizacja: Wojkowice
Twój samochód: 2.0 CRDI premium
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: złoty

Poziomowanie świateł

Post autor: gemz » 17 sty 2022, 8:42

Witam wszystkich
To jest mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy czekam na odbiór nowego Tucsona Premium jednak dręczy mnie pytanie dlaczego w tak bogatej wersji nie ma samo poziomowania świateł mijania, wszystko na sterowanie dotykowe, a tu po lewej stronie zamiast przycisku do regulacji jasności licznika, regulacja pokrętłem świateł. Jeżdżę teraz Tucsonem 2015 TL też premium i tu nie muszę myśleć że jak doładuję bagażnik to trzeba pamiętać o obniżeniu świateł żeby nie oślepiać. Dodam że oglądając modele w wersji na USA itp. nie mają pokrętła regulującego ręcznie wysokości świecenia.
Pytanie czy ktoś wie dlaczego ?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: poziomowanie świateł

Post autor: daniel.tucson4 » 17 sty 2022, 9:07

gemz pisze:
17 sty 2022, 8:42
Witam wszystkich
To jest mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy czekam na odbiór nowego Tucsona Premium jednak dręczy mnie pytanie dlaczego w tak bogatej wersji nie ma samo poziomowania świateł mijania, wszystko na sterowanie dotykowe, a tu po lewej stronie zamiast przycisku do regulacji jasności licznika, regulacja pokrętłem świateł. Jeżdżę teraz Tucsonem 2015 TL też premium i tu nie muszę myśleć że jak doładuję bagażnik to trzeba pamiętać o obniżeniu świateł żeby nie oślepiać. Dodam że oglądając modele w wersji na USA itp. nie mają pokrętła regulującego ręcznie wysokości świecenia.
Pytanie czy ktoś wie dlaczego ?
Pozdrawiam :)
Jedyną słuszną odpowiedzią jest: OSZCZĘDNOŚCI :!: :cry:

Niestety, zajefajne auto pod wieloma względami, jednak nie ma auta idealnego, a niestety NOWY Tucson jest dość daleko od tego, choć początkowo mogło wydawać się, że jest trochę bliżej ;)

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Poziomowanie świateł

Post autor: Tucson » 17 sty 2022, 10:57

Smutne to trochę że NX4 ma gorsze wyposażenie niż porównywalny na podobnej linii model TL.

Piorko873
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2021, 20:07
Lokalizacja: Elbląg
Twój samochód: 1.6 T-GDI, 4WD, 230KM PLATINUM, N-LINE, + SUN, SEATS
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Shimmering Silver

Re: Poziomowanie świateł

Post autor: Piorko873 » 17 sty 2022, 11:10

gemz pisze:
17 sty 2022, 8:42
Witam wszystkich
To jest mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy czekam na odbiór nowego Tucsona Premium jednak dręczy mnie pytanie dlaczego w tak bogatej wersji nie ma samo poziomowania świateł mijania, wszystko na sterowanie dotykowe, a tu po lewej stronie zamiast przycisku do regulacji jasności licznika, regulacja pokrętłem świateł. Jeżdżę teraz Tucsonem 2015 TL też premium i tu nie muszę myśleć że jak doładuję bagażnik to trzeba pamiętać o obniżeniu świateł żeby nie oślepiać. Dodam że oglądając modele w wersji na USA itp. nie mają pokrętła regulującego ręcznie wysokości świecenia.
Pytanie czy ktoś wie dlaczego ?
Pozdrawiam :)
Absolutnie się z tobą zgadzam. Ja już przełknąłem ten mankament. To była bodajże jedyna z rzeczy która nie dawała mi spokoju (zważywszy że w obecnym jeszcze aucie posiadam światła led z takowym systemem). Jak odbiorę swojego, przejadę się w nocy i nie zawiodę się na jakości led to jakoś to przeżyje. Tak naprawdę to jakieś 2-3 razy w roku będę zmuszony do ręcznego poziomowania. Kolejna rzecz to pożal się boże kierunkowskazy i podświetlenie wewnątrz auta :evil: . DLACZEGO nie LED!!!!Mając fabrykę na rynek europejski nie wierzę, że tak znacznie podniosło by koszt produkcji. :evil:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu