Tucson NX4
Poobijane boki i inne parkingowe atrakcje

Opinie o Hyundai Tucson NX4 od 2020 - ciekawostki i subiektywne oceny użytkowników.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Poobijane boki i inne parkingowe atrakcje

Post autor: Zibi70 » 29 gru 2021, 18:33

Tucson ma bardzo "muskularną" sylwetkę, która wygląda, ale... Mocno wypukłe nadkola z przodu i z tyłu - zachodzące nawet na wytłoczenia drzwi wyraźnie odstają i są mocno narażone na wyczyny pacjentów zajeżdżających swoją stodołą na sąsiednie miejsce parkingowe i jak na stodołę przystało z rozmachem otwierających wrota obijając sąsiednie samochody. Wczoraj widziałem przykład na kilkumiesięcznym Tucsonie z głęboką wgniotką i obiciem lakieru na przednim przetłoczeniu drzwi. Na to nie pomoże żadna magiczna powłoka ani nawet folia (chyba, że zafoliujemy wszystkich sołtysów na parkingach na całym świecie).

Rozwiązaniem problemu nie są listwy boczne, które w NX4 właściwie tylko psują wygląd a w 80% przypadków nie spełnią swojej roli - zwłaszcza jak ze stodoły tylnymi wrotami z wycięciem na nadkole wyłażą dzieciaki sołtysa.
Obrazek

Rant tylnych drzwi z racji wycięcia jest zawsze powyżej listwy bocznej, a w Tucsonie do kompletu dochodzi to, że plastikowe ranty na nadkolach nie są wypukłe a w jednej płaszczyźnie z rantem błotników (czasem mam wrażenie, że wręcz wklęsłe), i wcale nie chronią powierzchni nadkoli (w N-Line są do tego lakierowane i tak samo narażone na uszkodzenia).

Myślę, jak temu zapobiec. Pewnie kupię progi ale to też nie daje 100% ochrony. W każdym razie kiedyś w CR-V miałem solidne rury po bokach - z przyjemnością patrzyłem jak sołtys grzmoci rantem drzwi w stalową rurę i potem płacze nad zagięciem rantu :twisted:

Obrazek - materiał ze strony https://tablica-rejestracyjna.pl/
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu