Tucson TL
Pompa olejowa

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Tadek1957
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2023, 13:53
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Twój samochód: 2,0 CRDI Diesel
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Platynowy

Pompa olejowa

Post autor: Tadek1957 » 30 sie 2023, 12:12

Kochani
Ja dużo pisałem o problemach z moim Tusconem w dziale elektryka, ponieważ nikt nie może dojść dlaczego miga lampka olejowa. Serwis w Toruniu uznał, że pod względem mechanicznym samochód jest ok , najlepsi elektrycy samochodowi w naszym regionie po dokładnym przejrzeniu całej instalacji elektrycznej uznali ,że wszystko jest ok. Coraz więcej mechaników skłaniało się do tego że jest to pompa.
I teraz zaczyna się ciekawie, zadzwoniłem na infolinię do Hyundai podałem Vin i powiedziano mi że w moim samochodzie wymieniono pompę olejową i oprogramowanie w ramach akcJI DC1009 .Serwis poinformował mnie. że zmieniono tylko oprogramowanie.
Zapytałem poprzez e-mail centralę Hyundai co zostało zrobione w ramach tej akcji w moim aucie.Otrzymałem dzisiaj odpowiedź , że zmieniono oprogramowanie, a serwis w Toruniu po badaniu stwierdził, że nie potrzeba wymienić pompy. No i się udało bo gwarancja skończyła się w grudniu 2022
Czy ktoś wie coś więcej na temat tej akcji i czy z niej skorzystał
Pozdrawiam serdecznie

powermotor
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2023, 9:42
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 136 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Y3Y

Re: Pompa olejowa

Post autor: powermotor » 18 lis 2023, 8:50

Cześć. Ciekawy temat poruszyłeś. Kupiłem miesiąc temu Tucsona z Francji 2.0|CRDI 136KM. Po szczegółowych oględzinach zauważyłem, że był w nim wyciągany silnik i demontowane obie miski olejowe. Zastanawiałem się po co przy takim przebiegu . Są dwie możliwości albo właśnie było coś z pompą lub może był przytarty . Wycieki raczej wykluczone przy 120000km. Podeślij więcej info co to za akcja serwisowa z ta pompa oleju? Może ktoś przerabiała taki temat ?
Pompa w tym silniku z tego co pamiętam ma elektrozawór regulacji ciśnień a oleju zabudowany misie olejowej . Sterownik silnika reguluje ciśnienie przepływ oleju. Nie wiem jak to się ma w tych silnikach ale inne silniki (innych producentów )to wykańcza i się zacierają

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu