Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Ogólnie o Hyundai Tucson - porady motoryzacyjne. Tematy wspólne dla wszystkich modeli Tucsona.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: Zibi70 » 16 paź 2021, 16:39

Podzielmy się doświadczeniami z obsługi i napraw - który serwis lub ASO możecie polecić na podstawie własnych doświadczeń?
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: PIOTREL » 29 sty 2022, 10:31

Ja jakoś do tej pory nie narzekam na Marvel Łódź

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: rwicik » 29 sty 2022, 11:31

Ja na ASO na Krasnobrodzkiej nie narzekam - i zakup i serwis :ok:

bladyat
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:10
Lokalizacja: warszawa
Twój samochód: 1.7
Kolor: Czarny

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: bladyat » 29 sty 2022, 12:50

A ja polecę serwis "Q Service Castrol Paweł Pawłowski" Suliszów, 71b, 27-670 Łoniów, i oleje mają odpowiednie do Tusconów, i DPF wypalą na miejscu, klimę odgrzybią oraz wy-ozonują oraz sprawdzą każdy moduł w samochodzie. Sam tam jeżdżę i ostatnio pytałem się czy zrobią mi skrzynię DCT jak padnie - to nie ma problemu- ogarną.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: PIOTREL » 01 lut 2023, 10:18

Katowice Serwis opinie?
Będę w Katowicach i chciałbym skorzystać z serwisu (serwis olejowy i przegląd lakierniczy) Który serwis polecacie lub nie. Z tego co widzę są dwa MM Cars i Waro.
Proszę o Wasze opinie.

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: arczi901 » 01 lut 2023, 12:42

Wawa Motortest. Złego słowa nie mogę powiedzieć i nie zamierzam go zmieniać :)
Ceny jak na Warszawie bardzo przyjemne i przy stałej współpracy można liczyć na rabat na usługi ;-)

franus122
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:13
Lokalizacja: Wodzislaw Sl
Twój samochód: Hyundai Tucson Tle 1.6 GDI
Kolor: Polar White

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: franus122 » 12 lut 2023, 9:55

Witam Ja polecam serwis MM Cars Kościuszki Katowice Wymienili mi przednią szybę teraz i wszystko dobrze zrobili i tam to auto serwisuje od 2019 i robią wszystko dobrze

MattiK
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: MattiK » 13 lut 2023, 13:23

Olsztyn to Daszuta na Tuwima - "Hyundai" tam kupiony i serwisowany - "standardowe" usługi na dobrym poziomie, a przy rzeczach "extra" dobra cena, wszechstronna pomoc i co się liczy chcą pomagać a nie zbywają (niby tak powinno być wszędzie, ale....)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: Zibi70 » 24 lut 2023, 19:54

GT Auto Warszawa (Wg Auto Świat - Najlepszy Serwis 2022):
Pierwszy przegląd po roku / 15 kkm, olej własny.

1 - to chyba najdroższa wymiana oleju jaką kiedykolwiek robiłem.
2 - Samochód przyjęty punktualnie o umówionej godzinie.
3 - Zero pytania, czy zgłaszam jakieś usterki - nie omieszkałem jednak zgłosić:
- źle spasowana klapa wlewu paliwa - wyraźnie odstaje ponad płaszczyznę błotnika (inne stojące na salonie tak nie mają),
- zgłoszone trzeszczenie tabletu z "zegarami".
4 - Cały "przegląd" trwał około 45 minut - wymiana oleju, sczytanie błędów przez OBD, szwendanie się wokół - znaczy przegląd powłoki lakierniczej 8-)
5 - Wynik przeglądu - brak uwag. Klapka upalcowana jak ofiara gwałtu zbiorowego (nikomu nie przyszło do głowy, żeby ją litościwie czymś delikatnie oczyścić). Odstaje jak odstawała - doradca serwisu kieruje do pana od serwisu blacharskiego. Trzeszczenie zegarów - nie ma elektryka (nie wiem do czego potrzebny jest elektryk skoro problem jest ze spasowaniem elementów deski).
Dogrywka u pana od serwisu blacharskiego:
6 - Ło panie! Nie da się! - Ale inne egzemplarze mają idealne spasowanie - mówię. - No tak, ale jak odstaje to się nie da.
Ale sześć stówek za 45 minut się da.
7 - W samochodzie pozostawiony worek foliowy nakładany na fotel kierowcy, kierownica ze śladami rąk - nie foliują.
8 - Na plus - mechanik, który wymieniał olej przed włożeniem resztki do samochodu otarł bańkę z zacieków. Inna rzecz, że olej przelewał z opakowania fabrycznego do "dzbana" olejowego, z którego leją olej z beczki, (bo pewnie nie było lejka). Widziałem, że w tym dzbanie był jakiś nie do końca wylany olej. W prawdzie poszedł wcześniej wylać resztki, które w nim były, ale sztuka ta nie całkiem się udała. Dolał do zlewków mojego i z głowy.
9 - Na moje wyraźne życzenie samochód nie myty na koniec. (Na stanowisku do mycia samochodów myją gąbką - OK, ale na koniec miły pan bierze ściągaczkę przypominającą rakle i "ściąga" wodę z karoserii :shock: :shock: :shock: - widziałem jak robił to z nowym Tucsonem przed wydaniem - jeszcze bez rejestracji. :? Kto ma trochę pojęcia o dbaniu o lakier już rozumie o czym mówię. Nic potem dziwnego, że nowy samochód wymaga kompleksowego polerowania przed położeniem ceramiki, bo lakier porysowany.

PODSUMOWANIE:
Jestem średnio zadowolony z usługi :|
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Polecane serwisy - ASO oraz niezależne

Post autor: Zibi70 » 27 lut 2023, 22:03

Aktualizacja (27.02.2023).
Dziś zadzwonił do mnie ktoś z GT Auto i zapytał, czy jestem zadowolony z jakości obsługi i czy podczas wizyty zostały wykonane wszystkie prace, które powinny zostać wykonane. Opowiedziałem o braku rozwiązania w sprawie klapki i takim samym efekcie w kwestii tabletu - konsoli centalnej. Pan obiecał, że się tym zajmie i do sprawy wrócimy. Miło - poczekam, chętnie się przekonam. Byłbym miło zaskoczony ale póki co - zobaczymy.
Aaaa... i oczywiście nalali za dużo oleju.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu