Tucson TL
Podświetlane klamki

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2858
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Podświetlane klamki

Post autor: Tucson » 30 wrz 2016, 2:05

W wersji style mam podświetlane klamki przednie... no właśnie przednie - wygląda to zarazem fajnie i słabo - bo tylko przednie. Czy w wersji premium podświetlane są również tylne klamki? W cenniku nie ma takiej opcji. Skończy się gwarancja to na pewno coś wykombinuje żeby podswietlić również tylne klamki.

wrobel

Re: Podświetlane klamki

Post autor: wrobel » 30 wrz 2016, 9:38

Co do klamek z tyłu to nie mam pewności, ale fajnie by było. Ja będę miał jeszcze podświetlenie z lusterek zewnętrznych obszaru przed drzwiami i podświetlenie automatyczne podłogi (wewnątrz) z przodu i z tyłu.

cinek1

Re: Podświetlane klamki

Post autor: cinek1 » 30 wrz 2016, 12:35

Szkoda ze tego nie idzie dokladac do nizszych wersji

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2858
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Podświetlane klamki

Post autor: Tucson » 30 wrz 2016, 22:37

Podświetlanie z lusterek to fajna sprawa, przed podejściem do auta widzę gdzie jest kałuża - pierdólka ale rozwiązuje wiele problemów np. jak spieszysz się wyelegantowany na spotkanie ;)

Awatar użytkownika
dedal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 paź 2016, 13:51
Lokalizacja: Głogów
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDi AT 4WD Premium Micron gray
Kolor:

Re: Podświetlane klamki

Post autor: dedal » 15 lis 2016, 23:34

Światło z podświetlanych lusterek jest faktycznie fajne i mocne - na pewno uchroni nas przed wdepnięciem w błoto czy kałużę podczas dochodzenia do samochodu . Niestety bzdurą jest dla mnie brak podświetlania w drzwiach w przypadku wysiadania po dojechaniu do celu - można się wpakować w błoto/kałuże. Jest to mój pierwszy samochód który nie został w to wyposażony.
Pozdrawiam

Dedal

Hyundai Tucson 1.6 TGDi AT 4WD Premium Micron gray

paro
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2016, 16:26
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson
Kolor:

Re: Podświetlane klamki

Post autor: paro » 16 lis 2016, 15:37

W premium też tylko przód niestety

wrobel

Re: Podświetlane klamki

Post autor: wrobel » 18 lis 2016, 22:04

dedal pisze:Niestety bzdurą jest dla mnie brak podświetlania w drzwiach w przypadku wysiadania po dojechaniu do celu - można się wpakować w błoto/kałuże
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jak zgaszę silnik i otworzę drzwi to zapala się podświetlenie z lusterek i wszystko przed drzwiami jest oświetlone (zapalają się również klamki przednie i podłoga) - specjalnie to dzisiaj sprawdzałem.

Awatar użytkownika
dedal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 paź 2016, 13:51
Lokalizacja: Głogów
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDi AT 4WD Premium Micron gray
Kolor:

Re: Podświetlane klamki

Post autor: dedal » 19 lis 2016, 23:51

wrobel pisze: Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jak zgaszę silnik i otworzę drzwi to zapala się podświetlenie z lusterek i wszystko przed drzwiami jest oświetlone (zapalają się również klamki przednie i podłoga) - specjalnie to dzisiaj sprawdzałem.
Zgadza się u mnie jest tak samo. Zwróć uwagę jednak na to że światło odjeżdża razem z drzwiami i finalnie świeci w przestrzeni za drzwiami a nie w szczelinie między drzwiami a kabiną tam gdzie stawiasz nogi. Często parkuje u znajomego pod domkiem a nie ma tam jeszcze drogi oraz latarni i w dużej ciemności już kilka razy wpakowalem się w błoto. Pewnie też dlatego sprzedają to jako dodatkowe kosmicznie drogie akcesorium o kodzie 99651ADE00 335 zł za 2 ledy.

http://www.mobisparts.eu/de_de/custom/m ... armodel=59
Pozdrawiam

Dedal

Hyundai Tucson 1.6 TGDi AT 4WD Premium Micron gray

wrobel

Re: Podświetlane klamki

Post autor: wrobel » 20 lis 2016, 1:27

dedal pisze: 335 zł za 2 ledy
"Podana cena nie zawiera kosztów montażu. Zamówienie należy każdorazowo skonsultować z wybranym autoryzowanym dealerem Hyundai." :D

Zastanawiałem się nad tymi ledami w drzwiach, ale stwierdziłem, że podświetlenie z lusterek mi wystarczy. Swoją droga ciekawe ile serwis liczy za założenie tego podświetlenia.
Mnie za montaż:
  • listwy progowe
  • oświetlenie niebieskie led przednie
  • oświetlenie niebieskie led tylne
  • boczne listwy ozdobne
  • listwa ozdobna klapy bagażnika
  • listwa ochronna tylnego zderzaka
  • listwa ochronna progu bagażnika
  • haczyk na zakupy


serwis skasował 564pln

Edit:
Jak by kogoś interesowało tu jest instrukcja montażu tego podświetlenia.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu