Tucson TL
Podgrzewanie kierownicy

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
LukiACAB
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2020, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: 2.0 CRDI 4wd 185KM
Kolor: Szary

Podgrzewanie kierownicy

Post autor: LukiACAB » 05 lis 2020, 21:56

Witam, jestem nowym posiadaczem, lecz starym fanem Tucsona 2015r 2.0 185km 4wd automat. Przeszukałem forum jednak odpowiedzi nie znalazłem, w instrukcji też nic konkretnego. Mam podgrzewane/klimatyzowane fotele oraz podgrzewaną kierownice. Wszystkie akcesoria jak na razie działają bez zarzutu natomiast gdy włączam ogrzewanie kierownicy to przycisk się podświetla a na ekranie wyskakuje że "ogrzewanie kierownicy WŁ" po kilku sekundach przycisk ogrzewania kierownicy zaczyna migać a na ekranie wyskakuje 'ogrzewanie kierownicy WYŁ". Moje pytanie, może trochę banalne. Dlaczego nie grzeje? Czy ja coś źle robię czy jest to jakaś usterka? (Błędów żadnych nie wyrzuca). Będę ogromnie wdzięczny za jakąś wskazówkę.

pspgame
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: pspgame » 06 lis 2020, 12:54

Na moje awaria

Mam też podgrzewanie i u mnie wszystko jest OK
Kontrolka cały czas się pali na przycisku, kierownica jest ciepła aż jej sam nie wyłączę.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: mexxmen30 » 06 lis 2020, 13:21

Wszystko dobrze robisz albo coś się przerwało w taśmie albo kiera była ściągana i ktoś coś uszkodził .

MattiK
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: MattiK » 06 lis 2020, 13:33

Przychylam się do awarii - najprawdopodobniej coś się dzieje z czujnikiem temperatury
tu co prawda Bawarian Wagen - ale dyskusja o podobnym problemie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3472861.html

LukiACAB
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2020, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: 2.0 CRDI 4wd 185KM
Kolor: Szary

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: LukiACAB » 07 lis 2020, 9:07

Dziękuję Panowie za zainteresowanie i pomoc. Samochód ma jeszcze miesiąc gwarancji, umówiłem się na wizytę. Myślicie że zrobią mi to na gwarancji? Samochód co prawda ze Szwajcarii ale serwisy po sprowadzeniu w ASO PL robione były na czas.

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: iFX » 24 sty 2023, 8:15

LukiACAB pisze:
07 lis 2020, 9:07
Dziękuję Panowie za zainteresowanie i pomoc. Samochód ma jeszcze miesiąc gwarancji, umówiłem się na wizytę. Myślicie że zrobią mi to na gwarancji? Samochód co prawda ze Szwajcarii ale serwisy po sprowadzeniu w ASO PL robione były na czas.
Cześć i co się okazało po serwisie?

Ja właśnie mam taki przypadek, że podgrzewanie kierownicy przestało działać, a przycisk włączenia miga. Najpierw było tak, że migał od czasu do czasu i nie za każdym razem, ponowne włączanie pomagało i uruchamiało podgrzewanie, teraz już w ogóle się nie włącza, a przycisk po 10 sekundach od włączenia zaczyna migać. Jak sobie przypominam, kiedyś wydawało mi się, że kierownica była zbyt gorąca, ale mogłem się mylić, może jakiś czujnik temperatury nawalił? samochód mam na gwarancji, ale może ktoś wie co może być? w serwisie za dużo nie idzie się dowiedzieć telefonicznie, a chciałem sam dla siebie wiedzieć, na co się szykować i z jakiego rodzaju pracami jest to związane, czy wymiana kierownicy, co mają rozebrać itp?

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Podgrzewanie kierownicy

Post autor: iFX » 24 lut 2023, 16:58

Cześć,

Nikt mi nie odpowiedział, chyba mało już tutaj osób zagląda, ale zostawię info dla potomnych, gdyby ktoś kiedyś znów przerabiał ten problem.

Pojechałem do ASO, serwis profesjonalnie zweryfikował błąd działania podgrzewania, migający przycisk itp. Mechanik sprawdził schematy, pomierzył napięcia, zdjęli poduchę z kierownicy i napięcie dochodziło. Okazała się awaria w kole kierownicy, decyzja wymiana. Zamówiono fabrycznie nowe koło kierownicy i całość wymieniono. Wszystko od tego momentu działa jak nowe.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu