Tucson TL
Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: gislantychy » 23 sty 2018, 11:12

Witajcie.
Od razu do rzeczy. Ostatnio często korzystam z podgrzewania kierownicy. Czasem włączona jest dość długo - pytanie jak długo powinna. Bo jak już jest dość długo włączona - np 20 minut to często otrzymuje komunikat, abym położył dłonie na kierownice. Czyżby nie rozpoznawał ciepła moich dłoni? Czy może,kierownica tak się zagrzała od środka, że coś z elektroniką nie tak.
W sumie w lato jest bardziej ciepła, ale nie wiem jak to w lato wyglądało, bo jeszcze nie miałem Tucsona w tym okresie.

Czy macie podobnie?

viki2000

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: viki2000 » 23 sty 2018, 11:22

Kierownica po jakimś czasie ( nie sprawdzałem po jakim ) samoczynnie się wyłącza. Pewnie związane jest to z zabezpieczeniem przegrzania , itp.
Natomiast nigdy u siebie takiego komunikatu nie widziałem, i kojarzy mi się on z systemem LKS utzymującym pas ruchu, jak ręce zbyt długo nie są na kierownicy to krzyczy żeby je położyć, bo zaraz system się wyłączy.

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: gislantychy » 23 sty 2018, 11:25

Tak - posiadam ten system LKS. I komunikat pojawia się, jeśli dłoni nie trzymam na kierownicy. A teraz je trzymam, a mimo to komunikat się pojawiał. Ale tylko przy włączonym ogrzewaniu kierownicy. Póki co jeszcze mi się samo podgrzewanie nie wyłączyło.

viki2000

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: viki2000 » 23 sty 2018, 11:35

To wyłączenie kierownicy jest po dłuższym czasie, trudno mi powiedzieć czy po 30 minutach czy 45, czy 60 , ale na pewno jest. Teraz jeszcze należy zapytać , czy komunikat pojawia się Tobie przy aktywnym LKS ? Jak LKS nieaktywny to nie powinno być takiego komunikatu, jak aktywny to nie jest związany z grzaniem tylko z puszczaniem kierownicy, tak mi się wydaje.

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: gislantychy » 23 sty 2018, 11:39

LKS mam cały czas aktywny. Tylko, że kierownice cały czas trzymam, a komunikat się pojawia. Zdziwiło mnie to i przez to wyłączył mi się LKS bo nie trzymałem rąk na kierownicy. Musiałem wyłączyć silnik i włączyć ponownie aby wszystko wróciło do normy.

viki2000

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: viki2000 » 23 sty 2018, 11:43

To coś jest nie halo. Wyłącz LKS i obserwuj czy na włączonej kierownicy będzie się to działo. Przyznam, że LKS używałem przez pierwszy miesiąc, później to ustrojstwo wyłączyłem.

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: gislantychy » 23 sty 2018, 11:51

Ja akurat lubię LKS. Spróbuje tak jak piszesz. Jakby co to mam po drodze ASO, to może niech to sprawdzą.

krisman

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: krisman » 23 sty 2018, 11:58

LKS daje taki komunikat nawet jak trzymasz kierownicę ale dajesz jej sterować, wystarczy ruszyć kierownicą lekko by komunikat znikł gdy się pojawi. A gdy system Ci go wyłączy, nie trzeba gasi silnika by go aktywować, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk.




viki2000

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: viki2000 » 23 sty 2018, 12:02

No właśnie Kris, mi się wydaje, że to nie ma nic wspólnego z tym czy kiera jest włączona na grzanie czy nie. Ale niech potestuje.

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Podgrzewana kierownika i ciekawy problem

Post autor: gislantychy » 23 sty 2018, 12:02

Naciskałem przycisk, ale nic nie dawało. Ruszanie kierownicą również nic. Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu