Tucson NX4
Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: daniel.tucson4 » 28 paź 2021, 14:53

Drodzy Forumowicze,
Jak to jest z tym ubezpieczeniem pojazdu nowego z ASO...
Obowiązkowo należy przy odbiorze ubezpieczyć pojazd z autocasco skrojonym na 3,1% całkowitej ceny umownej pojazdu i to tylko płatnością jednorazową.
I tu pytanie: jak wygląda to ubezpieczenie przy leasingu :?:
Czy są jakieś narzucone restrykcje w kolejnych latach co do wyboru rodzaju/specyfikacji ubezpieczenia, mam na myśli, żeby na kliencie jeszcze na siłę zarobić wygórowanymi poziomami cen czy wariantu:?:

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: Pedr » 28 paź 2021, 15:52

W mojej dotychczasowej historii leasingowej wyglądało to tak: pierwszy rok po zakupie to ubezpieczenie z salonu gdyż ciężko będzie znaleźć coś korzystniejszego. W kolejnych latach propozycja z firmy leasingowej = mega drogo, bez uwzględnienia zniżek. Jeśli chcesz gdzieś indziej to dodatkowa opłata (najczęściej 200 netto) i brak możliwości rozłożenia na raty oraz odpadają wszystkie ubezpieczenia od firm direct. W BNP niby nie ma opłaty za ubezpieczenie zewnętrzne co jest dla mnie atutem bo przy 2 samochodach to 500zl mniej.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: Tucson » 28 paź 2021, 15:54

Ubezpieczenie w leasingu jest narzucone przez firmę leasingową, w gruncie rzeczy umowę leasingową. U mnie w BNP Paribas wyglądało to tak że dostawałem propozycję ubezpieczenia od z reguły 3 firm. Wybierałem najczęściej najtańszą. Ubezpieczenie to nie jest tanie ponieważ obejmuje: naprawę na oryginalnych częściach, brak udziału własnego, naprawę tylko w ASO. Nie mogą to być ubezpieczyciele typu "direct". Czyli odpada AXA, Link4 i inne tego typu. Koszty ubezpieczenia to zdecydowanie największe obciążenie powiązane z leasingiem. Można oczywiście zaproponować swoją firmę ubezpieczeniową spełniającą warunki w umowie, jednak wtedy zachodzi konieczność dopłaty za zmianę ubezpieczyciela, u mnie było to 200 zł netto. Nie skorzystałem z tego "przywileju". Ach... i jeszcze jedno: zapomnij o jakichkolwiek zniżkach :) nawet w kolejnych latach. Cena skalkulowana jest na aktualnej wartości rynkowej pojazdu i nie ma podejścia tu z jakimikolwiek zniżkami. Płatność mogłem rozłożyć na max 2 raty półroczne, ale wychodziło wtedy jeszcze drożej.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: Pedr » 28 paź 2021, 16:52

Tucson pisze:
28 paź 2021, 15:54
Można oczywiście zaproponować swoją firmę ubezpieczeniową spełniającą warunki w umowie, jednak wtedy zachodzi konieczność dopłaty za zmianę ubezpieczyciela, u mnie było to 200 zł netto. Nie skorzystałem z tego "przywileju". Ach... i jeszcze jedno: zapomnij o jakichkolwiek zniżkach :) nawet w kolejnych latach. Cena skalkulowana jest na aktualnej wartości rynkowej pojazdu i nie ma podejścia tu z jakimikolwiek zniżkami. Płatność mogłem rozłożyć na max 2 raty półroczne, ale wychodziło wtedy jeszcze drożej.
A mi powiedziano w salonie, że nie ma już opłaty za zmianę ubezpieczyciela w BNP Paribas - przeanalizowałem tabelę opłat i nie znalazłem takiej pozycji. Możesz powiedzieć kiedy to było? Bo ja jeszcze jestem przed wyborem leasingu na HT i takie "duperele" jak się pozbiera, to może wyjść większy koszt niż całościowy koszt leasingu. Co do zniżek, to się nie zgodzę. Może od 2-3 lat ale jednak liczą się (na pewno przy jednoosobowej działalności). Sprawdzają bezszkodową jazdę użytkownika gdy wykupuje się własną polisę i stosują zniżki. Różnica u mnie w zeszłym roku była 2k na polisie więc opłacało się zapłacić te 250zł. Fakt, przy własnej polisie nie ma rat.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: daniel.tucson4 » 28 paź 2021, 17:41

Ok, dzięki. Czy te 4,1% wartości auta ubezpieczenia to jest corocznie brane do kalkulacji ubezpieczenia? Np. jak teraz płacę np. 4 000 zł za ube , to w kolejnych - zakładając brak szkody - też porównywalnie też tyle?

Finansista z ASO poinformowała, że nie ma tej opłaty 3,1% w kolejnych latach (ale wolę na Forum się upewnić) i, że mogę już sam się ubezpieczać po roku - prowadzę jedn. dział. gosp.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: daniel.tucson4 » 28 paź 2021, 18:16

O, tu: Polisa płatna jednorazowo jest tylko przy pierwszym roku. Potem możemy rozbijać kwotę na raty.
Pakiet 3,1% jest na pierwszy rok, w kolejnych latach oferta przeliczana jest po zniżkach klienta.

Pozdrawiam

Z poważaniem / 감사합니다 / Best regards

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: Tucson » 28 paź 2021, 20:43

Dużo się zmieniło i to na naszą korzyść. Ja skończyłem leasing parę miesięcy temu. Fajnie że BNP wychodzi nadal z wyciągniętą ręką do klienta mając przy tym całkiem dobrą ofertę.

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: Amat » 29 paź 2021, 14:34

Opcja bez leasingu! (może kogoś zainteresuje) Z uwagi na wiele wolnego czasu zrobiłem symulacje ubezpieczenia w salonie i u zaprzyjaźnionego agenta. Kilka stówek wyszło taniej u agenta. Okazało się że mają specjalne rabaty na takie okazje.
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

1misiek1
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2021, 8:39
Lokalizacja: Pl
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: 1misiek1 » 29 paź 2021, 14:40

Amat pisze:
29 paź 2021, 14:34
Opcja bez leasingu! (może kogoś zainteresuje) Z uwagi na wiele wolnego czasu zrobiłem symulacje ubezpieczenia w salonie i u zaprzyjaźnionego agenta. Kilka stówek wyszło taniej u agenta. Okazało się że mają specjalne rabaty na takie okazje.
W moim przypadku (leasing) u agenta tez wyszlo taniej niz to co salon zaproponowal.

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Pierwsze ubezpieczenie (w ASO).

Post autor: krowa » 29 paź 2021, 15:30

Mi w salonie dali PZU komplet za 3 procent ceny kupna (nowy samochód), po roku odnowienie za tyle samo, mimo, że wartość samochodu wpisana o 15% mniejsza od początkowej.

Warunki:
OC - BEZ ochrony zniżek

AC:
Od Wszystkich Ryzyk (pełna ochrona)
Wariant ustalania kosztów naprawy: Serwisowy
Auto Wartość 100%
Auto Ochrona Sumy Ubezpieczenia (suma ubezpieczenia nie ulega pomniejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie)
Udział własny kwotowy w każdej szkodzie: brak
Franszyza integralna: 300 zł

Assistance:
PZU Pomoc w Drodze: Super (Polska i Europa)

Jak robiłem przed odnowieniem porównanie w rankomacie to nie miałem zbliżonej oferty za te pieniądze.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu