Tucson TL
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
viki2000

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: viki2000 » 02 lis 2017, 8:58

Ponieważ ten temat pojawia się zarówno w światłach cofania jak i innych, postanowiłem go wyodrębnić. Być może będzie bardziej przejrzyście.

Dla wszystkich, którzy nie chcą mieć ledów w tablicy rejestracyjnej z różnych względów, bo za jasno, bo nie tak, nie bo nie, polecam żaróweczki z załączonego zdjęcia. Świecą pięknym jasnym światłem, miałem kilka różnych żarówek w różnych autach, ale moim zdaniem te maja odpowiednią jasność oraz barwę. Nie chodziło mi za wszelką cenę o imitowanie ledów. Cena od 6,10 do 6,50 zł.

Żarówki dostępne na alledrogo, oraz w Mrówce, zakładam że jak 20 kompletów jest w mojej to są i w innych.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Tucson » 02 lis 2017, 10:54

Ciekawe. Wyglądają tak jakby miały świecić na niebiesko :-) trzeba przetestować :-)

viki2000

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: viki2000 » 02 lis 2017, 11:13

Tak, ale to mylne wrażenie, wcześniej miałem Philipsy ze zdjęcia i mimo, że piszą, ze Philips świeci na biało, to uważam, że świecą trochę jaśniej niż żółte oryginalne.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Tucson » 08 lis 2017, 7:34

Dzięki viki2000 - zakupiłem http://allegro.pl/zarowki-postojowe-w5w ... 76676.html kilka dni temu przyszły do mnie ledy, po montażu tragedia... przysłali mi chyba różne barwy, zamówiłem też wspominane do świateł cofania - te świecą ok.

viki2000

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: viki2000 » 08 lis 2017, 7:54

Może to nie są dokładnie te co ja pokazałem, ale skoro Ci odpowiadają to ok.

Moje świecą tak :

Obrazek

sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: sirius_98 » 07 sty 2021, 22:29

Jeżeli chodzi o dobre oświetlenie bagażnika to po testach wielu żarówek polecam te: https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-c ... 7de82791a7
Nie dość że pasują idealnie to mocą biją wszystkie OSRAMy. Sam chciałem włożyć OSRAMy bo bardziej żywotne ale są bardzo słabe. Teraz zabieram się za oświetlenie tablicy. Mam Tucsona z 2019 i próbując wyjąć lampki tablicy od zewnątrz jest duży opór. Bez zdjęcia wewnętrznej osłony plastikowej klapy się nie obejdzie.
Tutaj pytanie. Czy po odkręceniu wszystkich śrubek gdzieś trzeba cos podważyć aby osłona odskoczyła?

Buszi
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 02 lis 2018, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Kolor: micron grey

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Buszi » 08 sty 2021, 0:46

sirius_98 pisze:
07 sty 2021, 22:29

Tutaj pytanie. Czy po odkręceniu wszystkich śrubek gdzieś trzeba cos podważyć aby osłona odskoczyła?
Wystarczy z boku podwazyc np. śrubokrętem i wychodzą. Są zamontowane na wcisk z taką sprężynującą blaszką - nie ma żadnych śrubek.

Poadam
Twórca
Posty: 159
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Poadam » 13 mar 2021, 8:56

Ja zamówiłem takie:
https://m.pl.aliexpress.com/item/100500 ... 2f47cf2bG5

I może głupie pytanie, Gwarancji chyba nie stracę jak wymienię na te nieoryginalne oprawki z ledami ?:)

jasiuuuuu
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:41
Lokalizacja: Siedlisko
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD
Kolor: White Sand

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: jasiuuuuu » 14 mar 2021, 11:01

viki2000 pisze:
02 lis 2017, 8:58
Ponieważ ten temat pojawia się zarówno w światłach cofania jak i innych, postanowiłem go wyodrębnić. Być może będzie bardziej przejrzyście.

Dla wszystkich, którzy nie chcą mieć ledów w tablicy rejestracyjnej z różnych względów, bo za jasno, bo nie tak, nie bo nie, polecam żaróweczki z załączonego zdjęcia. Świecą pięknym jasnym światłem, miałem kilka różnych żarówek w różnych autach, ale moim zdaniem te maja odpowiednią jasność oraz barwę. Nie chodziło mi za wszelką cenę o imitowanie ledów. Cena od 6,10 do 6,50 zł.

Żarówki dostępne na alledrogo, oraz w Mrówce, zakładam że jak 20 kompletów jest w mojej to są i w innych.

Obrazek
Witam!

Zdjęcie już nieaktywne... dałoby radę odświeżyć temat i pokazać jakie to są żarówki?

Sirkl
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2017, 9:54
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1 -1.6 Comfort, 2- 1.6 N Line
Kolor: 1-Biały, 2- Biały

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Sirkl » 14 mar 2021, 13:34

Cześć!
Ja polecam żarówki Philips w5w White Vision lub Osram w5w Cool Blue Intense. Świecą bardzo przyjemnie, białym ale nie za mocnym światłem. Miałem ledy ale świeciły moim zdaniem zbyt mocno w dodatku po jakimś czasie zaczęły „migać”

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu