Tucson TL
Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Post autor: Pytka32 » 23 mar 2023, 13:33

Witam , jestem świeżym posiadaczem Tucsona. Co chwila wyświetla mi się komunikat "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."
Nie działa mi kamera cofania i grzane fotele , auto nie miało akumulatora AGM i było fabryczne Forda. Zakupiłem dedykowany akumulator AGM o odpowiednich parametrach niestety nic się nie zmieniło.
Byłem u magika który wszystko posprawdzał i stwierdził że alternator , napięcia itd. są wzorowe i nie jest w stanie nic podziałać komputerem.Hyundai nie pozwala nic sobie zrobić i pozostaje mi połączyć się z serwerem Hyundaia.
Czy macie może jakieś sugestie i wskazówki co mogę jeszcze zrobić , czy pozostaje mi tylko ASO.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Paweł

arbi
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: arbi » 23 mar 2023, 13:53

tutaj piszemy o wersji TL

Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: Pytka32 » 23 mar 2023, 14:18

Tak przepraszam , próbowałem , ale nie wiem jak usunąć tego nie właściwego posta :(((

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: mexxmen30 » 23 mar 2023, 20:09

Komunikat o którym piszesz wyskakuje zawsze gdy wyłączysz zapłon i działa radio - wyskakuje chyba dwa razy a za trzecim razem wyłącza całą jednostkę audio, niestety nie sprawdzałem czy da się włączyć podgrzewanie foteli ale wydaje mi się że nie bo gdy mamy włączony zapłon i włączone grzanie foteli i wyłączymy zapłon to wyłączają się podgrzewane fotele tak jak i nawiewy czy clima.
Jeżeli ten komunikat nie wyskakuje ci na zapalonym silniku i działa podgrzewanie foteli oraz obraz z kamery to znaczy że wszystko działa poprawnie, natomiast gdy na włączonym silniku któraś z wymienionych opcji przez ciebie nie działa to najlepsza diagnozę otrzymasz w ASO.

Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: Pytka32 » 24 mar 2023, 9:05

Tak , komunikat jest wyświetlany na włączonym silniku.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: mexxmen30 » 24 mar 2023, 9:13

Spróbuj zresetować jednostkę centralną wciskając i trzymając na włączonym silniku ten mały otworek koło karty pamięci może to coś pomoże. Sądzę że to może być wina jakiegoś błędu który nastąpił podczas wymiany akumulatora i trzeba będzie odwiedzić ASO lub inny dobry warsztat żeby go skasować lub ktoś zrobił zwarcie i wypalił jakiś przekaźnik .

Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: Pytka32 » 24 mar 2023, 9:30

Ok, dziękuje dzisiaj tak zrobię.

Rw84
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2023, 9:47
Lokalizacja: Jasło
Twój samochód: 1,6 GDI 2WD TL
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Post autor: Rw84 » 12 lis 2023, 10:01

Pytka32 pisze:
23 mar 2023, 13:33
Witam , jestem świeżym posiadaczem Tucsona. Co chwila wyświetla mi się komunikat "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."
Nie działa mi kamera cofania i grzane fotele , auto nie miało akumulatora AGM i było fabryczne Forda. Zakupiłem dedykowany akumulator AGM o odpowiednich parametrach niestety nic się nie zmieniło.
Byłem u magika który wszystko posprawdzał i stwierdził że alternator , napięcia itd. są wzorowe i nie jest w stanie nic podziałać komputerem.Hyundai nie pozwala nic sobie zrobić i pozostaje mi połączyć się z serwerem Hyundaia.
Czy macie może jakieś sugestie i wskazówki co mogę jeszcze zrobić , czy pozostaje mi tylko ASO.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Paweł
Mam ten sam problem, byłem w ASO ale nie znalezli błędow , chcialem sie podpytac czy to cos banalnego czy powazniejsza sprawa bo nie chce zeby mi pół auta rozebrali na darmo.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu