Tucson NX4
Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Masz problem z elektroniką - Tucson NX4? Napisz tutaj.
Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Post autor: Pytka32 » 23 mar 2023, 13:03

Witam , jestem świeżym posiadaczem Tucsona. Co chwila wyświetla mi się komunikat "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."
Nie działa mi kamera cofania i grzane fotele , auto nie miało akumulatora AGM i było fabryczne Forda. Zakupiłem dedykowany akumulator AGM o odpowiednich parametrach niestety nic się nie zmieniło.
Byłem u magika który wszystko posprawdzał i stwierdził że alternator , napięcia itd. są wzorowe i nie jest w stanie nic podziałać komputerem.Hyundai nie pozwala nic sobie zrobić i pozostaje mi połączyć się z serwerem Hyundaia.
Czy macie może jakieś sugestie i wskazówki co mogę jeszcze zrobić , czy pozostaje mi tylko ASO.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Paweł

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: PIOTREL » 31 mar 2023, 13:06

Przecież to jest normalne, że taki komunikat będzie wyskakiwać na wyłączonym silniku.

Sparky
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwie 2022, 12:16
Lokalizacja: GD
Twój samochód: Tucson NX4 mHev '22
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Brown

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: Sparky » 31 mar 2023, 16:01

Nie do końca jasne jest dla mnie jakie masz auto (bo piszesz ten wątek w podforum dla NX4, a w opisie masz TL).

W NX4 komunikat "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku" pojawia się zawsze, jak wyłączysz zapłon, ale pozostawisz ekran włączony (np. z aktywnym Android Auto i grającym Spotify). On ostrzega tylko.

No właśnie - czy mowa o problemach przy WYŁĄCZONYM zapłonie? Wtedy np. grzane fotele chyba nie działają z definicji.

mpek
Twórca
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:58
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: 1.6 T-GDi Smart
Rok produkcji: 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: mpek » 31 mar 2023, 19:01

Nie tylko ostrzega, wyłączy nawet wszystko.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku."

Post autor: PIOTREL » 03 kwie 2023, 8:28

Sparky pisze:
31 mar 2023, 16:01
Nie do końca jasne jest dla mnie jakie masz auto (bo piszesz ten wątek w podforum dla NX4, a w opisie masz TL).

W NX4 komunikat "Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii.Korzystaj z systemu na włączonym silniku" pojawia się zawsze, jak wyłączysz zapłon, ale pozostawisz ekran włączony (np. z aktywnym Android Auto i grającym Spotify). On ostrzega tylko.

No właśnie - czy mowa o problemach przy WYŁĄCZONYM zapłonie? Wtedy np. grzane fotele chyba nie działają z definicji.
To nie ma znaczenia jakie ja mam auto. W każdym tak jest niezależnie od roku produkcji i wersji.

Pytka32
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2022, 11:27
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.7 CRDI 7DCT CLASSIC 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Szary 3ZG

Re: Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii. Korzystaj z systemu na włączonym silniku

Post autor: Pytka32 » 03 kwie 2023, 11:49

Pomyliłem wątki ,przepraszam .
Nie napisałem nic takiego , że komunikat wyskakuje mi tylko na wyłączonym silniku.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu