Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Ogólnie o Hyundai Tucson - porady motoryzacyjne. Tematy wspólne dla wszystkich modeli Tucsona.
Roberth
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2023, 19:26
Lokalizacja: Racławice
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Roberth » 20 sty 2024, 14:25

Kilka miesięcy temu kupiłem Tucsona 1.6 T-Gdi z automatem i 4x4 z 2019, obecnie ma przebieg 82 tys. i jest na gwarancji do końca maja.

Pytania:
1. czy waszym zdaniem coś należy zgłosić przed przeglądem do sprawdzenia, tak by w razie ewentualnych usterek załapać się jeszcze na gwarancje?
2. czy warto wymienić olej w napędzie 4x4 przy tym przebiegu, ktoś ma rozeznanie jaki to koszt?
3. ile mniej więcej płacicie za serwis olejowy + filtry + olej w DCT, materiały z robocizną (przed telefonem, chce się zorientować, czy cena ok w najbliższym ASO)?
4. planujecie/serwisujecie samochody po zakończeniu gwarancji w ASO?

Hyunmak
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:18
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Hyunmak » 20 sty 2024, 14:49

Oddaj auto do zaufanego warsztatu (nie aso) na przegląd, zapłacisz parę zł ale zrobią ci checkliste. Oddanie auta na przegląd do ASO wiąże się z konfliktem interesów Twoim i serwisu ASO. No bo oni by woleli przemilczeć co się da abyś serwisował potem odpłatnie a nie gwarancyjnie.

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: rwicik » 21 sty 2024, 16:57

Mój ma już 120 tys. km.
Jeszcze przy 90 zrobiłem serwis w ASO, bo była gwarancja. Wymienili też olej w skrzyni DCT. Koszt ponad 2000 zł (diesel)
Potem już przy 105 olej, klocki tarcze w warsztacie - 1000 zł.
Teraz przy 120 olej i wszystkie filtry 640 zł.

maaniek
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Twój samochód: 1,7 CRDi 7DCT 2WD (141 KM) GO+
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Champion Blue U2U

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: maaniek » 28 sty 2024, 14:17

Hyunmak pisze:
20 sty 2024, 14:49
Oddaj auto do zaufanego warsztatu (nie aso) na przegląd, zapłacisz parę zł ale zrobią ci checkliste. Oddanie auta na przegląd do ASO wiąże się z konfliktem interesów Twoim i serwisu ASO. No bo oni by woleli przemilczeć co się da abyś serwisował potem odpłatnie a nie gwarancyjnie.
Nie rozumiem jaki konflikt interesów ? Sugerujesz że serwis robiąc naprawę gwarancyjną nikt mu za nią nie zapłaci ?
W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Przy ostatnim serwisie gwarancyjnym powymieniali co się tylko dało żebym nie musiał płacić zaraz po zakończonej gwarancji.

Hyunmak
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:18
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Hyunmak » 28 sty 2024, 17:48

maaniek pisze:
28 sty 2024, 14:17
Nie rozumiem jaki konflikt interesów ? Sugerujesz że serwis robiąc naprawę gwarancyjną nikt mu za nią nie zapłaci ?
W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Przy ostatnim serwisie gwarancyjnym powymieniali co się tylko dało żebym nie musiał płacić zaraz po zakończonej gwarancji.
Ano tak. Dziwne, że mi o zapoceniu na dole skrzyni biegów powiedział dopiero diagnosta na pierwszym badaniu, a wymieniam w ASO olej co 10k km...

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Speedor » 07 lut 2024, 7:00

Czy po zakończeniu gwarancji jeździcie na przeglądy do ASO niezależnie od corocznych przeglądów do dowodu rejestracyjnego.

Tak by mieć wpisy w książce co dla niektórych kupujących Januszy jest istotną kwestią przy potencjalnej sprzedaży...???

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: PIOTREL » 07 lut 2024, 8:08

Hyunmak pisze:
20 sty 2024, 14:49
Oddaj auto do zaufanego warsztatu (nie aso) na przegląd, zapłacisz parę zł ale zrobią ci checkliste. Oddanie auta na przegląd do ASO wiąże się z konfliktem interesów Twoim i serwisu ASO. No bo oni by woleli przemilczeć co się da abyś serwisował potem odpłatnie a nie gwarancyjnie.
Witaj wydaje mi się, że nie jest tak do końca. Serwis naprawiając samochód w ramach gwarancji też ma płacone różnica jest taka, że nie płaci klient tylko gwarant. Po gwarancji owszem mają już gotówkę prosto do kasy a nie czekają na rozliczenia.

Hyunmak
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:18
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Hyunmak » 07 lut 2024, 9:50

PIOTREL pisze:
07 lut 2024, 8:08
Witaj wydaje mi się, że nie jest tak do końca. Serwis naprawiając samochód w ramach gwarancji też ma płacone różnica jest taka, że nie płaci klient tylko gwarant. Po gwarancji owszem mają już gotówkę prosto do kasy a nie czekają na rozliczenia.
Auto jeździ do ASO na wymianę oleju co 10k. Mi o zapoceniu na dole skrzyni biegów powiedział dopiero diagnosta na pierwszym badaniu technicznym...
Oni nic nie sprawdzają, chyba, że sam zgłosisz, a jak nie wiesz co, to nie masz zrobione.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: PIOTREL » 07 lut 2024, 10:34

Pewnie też wszystko zależy od podejścia konkretnego serwisu. Oczywiście też wszystko się mogło stać już po wizycie w serwisie.

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Ostatni serwis na gwarancji, co przy 80 tys zrobić

Post autor: Speedor » 03 mar 2024, 8:11

Byłem przy okazji w ASO spytać się o przegląd przy 90k km. Auto po gwarancji, uzyskanie tylko stempelka do książki serwisowej. Może się przydać kiedyś gdy kupujący Janusz będzie marudził że nie serwisowany.
Koszt przeglądu 1900zł. Wymiana oleju, trzy filtry plus rzut oka na karoserie.
Chyba kogoś mocno pogięło z tymi
cenami.
Dałem sobie spokój. Wymienię w niezależnym warsztacie za max 400zł.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu