Tucson TL
Opony Zimowe/Letnie

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
rav

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: rav » 14 lis 2017, 20:16

Co Ty miałeś wcześniej na felgach. Beczki z drewna, że teraz po zmianie masz 1.5l mniej na spalaniu ?
Super że taka różnica ale niezbyt dobra w takim razie reklama dla tych opon poprzednich. Jakieś walce

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: prodarek » 14 lis 2017, 20:21

Nie wierzę takim testom nikomu nie radzę wierzyć, czytałem jedynie opinię ludzi.

perełka:

„befriedigend“
Schnee: 3+;
Nass: 1-;
Trocken: 2-.

Śnieg: 3+;
Mokre: 1-;
Suche: 2-.


„befriedigend“
„Stärken: sehr gute Haftung auf nasser Fahrbahn, vor allem beim Bremsen, niedriges Geräusch.
Schwächen: mäßige Traktion und Seitenführung auf Schnee und im Trockenen, erhöhter Rollwiderstand.“

„Zadowalający”
"Mocne strony: bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, szczególnie podczas hamowania, niski poziom hałasu.
Słabe strony: umiarkowana przyczepność i pokonywanie zakrętów na śniegu iw suchym, zwiększonym oporze toczenia
. "

niech się zdecydują

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: prodarek » 14 lis 2017, 20:22

@rav no takie walce jak wy wszyscy macie czyli letnie 17 conti 3335 km przebiegu :)

krisman

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: krisman » 14 lis 2017, 20:28

Mimo wszystko, poczekaj z pełną oceną i ponów za jakieś 3mc, a nie tak na gorąco, bo od dawna już zimówki górują nad letnimi, jeśli chodzi o hałas ;) To będzie bardziej miarodajne :) (śnieg, mokro, sucho itd. itp.)
Najważniejsze, że jesteś zadowolony :!:

rav

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: rav » 14 lis 2017, 20:30

No ja letnie miałem Hankooki. Teraz przy tych całorocznych spalanie takie same lub nawet nieco większe bo zimno jest i to moja pierwsza zima z Tucsem( koledzy pisali, że 1.6GDI reaguje na zimno właśnie zwiększonym spalaniem)
Choć to jest w sumie raczej normą w wielu autach. Szczególnie przez to, że dłużej trwa nagrzewania silnika więc krótsze odcinki zawyżają wyniki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: prodarek » 14 lis 2017, 20:35

@krisman

Dokładnie tylko że te na gorąco różnice najważniejsze bo później nie pamiętasz starych, powiem ci że głośność opon nie jest dla mnie tak istotna bo conti jakieś mega głośne nie były, dlatego pozostałe cechy które wymieniłem zszokowały mnie. Zobaczymy jak się sprawdzą na śniegu i deszczu, ale porównania i tak nie będę mieć bo to 1 zima w tajsonie.

krisman

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: krisman » 14 lis 2017, 20:38

prodarek pisze:
14 lis 2017, 20:21


„Zadowalający”
"Mocne strony: bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, szczególnie podczas hamowania, niski poziom hałasu.
Słabe strony: umiarkowana przyczepność i pokonywanie zakrętów na śniegu iw suchym, zwiększonym oporze toczenia
. "

niech się zdecydują
Gdzie tu widzisz niespójność? :D
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, 20:39 przez krisman, łącznie zmieniany 1 raz.

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: prodarek » 14 lis 2017, 20:39

tutaj

w innym teście

Śnieg: 3+;
Mokre: 1-;
Suche: 2-.

krisman

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: krisman » 14 lis 2017, 20:40

rozmiary i indeksy inne to i właściwości inne ;)

krisman

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: krisman » 14 lis 2017, 20:42

A, i jeszcze jedno, u nich czym niższa ocena, tym lepiej! Myślałem że wiesz.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu