Tucson TL
Odkup samochodu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
Dominika

Odkup samochodu

Post autor: Dominika » 03 gru 2017, 17:45

Już jakiś czas temu zdecydowana na Hultaja podpisałam stosowne dokumenty zakupu auta- miły i sympatyczny Pan w salonie przy tej okazji zapytał się czy decyduję się na sprzedaż mojego starego samochodu , czyli tzw. odkup-cena plus rabat były ok papiery podpisane...ale w serwisie mieli dopiero czas w piątek obejrzeć moją Cytrynkę dokładnie.
No i zaczęły się schody- cena spadła do reklamowego odkupu , ja grzecznie podziękowałam i teraz pytanie: umowa podpisana na konkretną cenę no i co teraz ??
Czy ktoś miał podobną sytuację ???

viki2000

Re: Odkup samochodu

Post autor: viki2000 » 03 gru 2017, 18:33

Jak umowa podpisana na konkretną cenę to taką zapłacisz, ani mniej, ani więcej.

Ja nie zdecydowałem się u tych złodziei zostawić w rozliczeniu auta, ponieważ proponowane ceny są na poziomie tych ze złomowiska. Auto miało 2 lata i stan salonowy, wynika z mojego pedantyzmu, więc nawet nie musieli go myć, odrazu na wystawkę. Konkretnie mówiąc zaproponiwali mi o 8 tyś mniej za moje auto niż jego cena rynkowa. Jeszcze rozumiem 2-3, no niech będzie i 5 , bo też muszą z czegoś żyć, ale nie 10 w pierwszej wersji, jak zaczełem naciskać to stanęło na 8.

Lepiej sprzedać auto na wolnym rynku, co też uczyniłem, z korzyścią dla portfela. Jeżeli Tobie się nie spieszy ze sprzedażą, a nie jest ona uzależniona z zakupem nowego, to nie oddawaj im auta.

Julek

Re: Odkup samochodu

Post autor: Julek » 03 gru 2017, 18:36

Po prostu, negocjuj. Powiedz, że nie spodziewałas się otrzymać tak niskiej ceny od nich za auto używane i jest ona dla Ciebie nie do przyjęcia. W umowie też nic nie ma o cenie Twojego auta używanego, a więc jeżeli go nie pozostawisz to jedynie wartosc nowego auta może zostać podniesiona o rabat za pozostawienie auta używanego w rozliczeniu (2 tys ? - nie mylę się?). Za auto używane salon zawsze da mniejszą cenę niż Ty jaką byś otrzymała zajmujac się sprzedażą samemu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

viki2000

Re: Odkup samochodu

Post autor: viki2000 » 03 gru 2017, 18:41

Julek dobrze prawi, tylko są jakieś granice , na które można pójść z ceną auta w rozluczeniu. Tak to było 2 tyś, bo ja za Style miałem zapłacić 92400 , ale poszło na 94400 , jak im odmówiłem zostawienia auta w rozliczeniu.

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Odkup samochodu

Post autor: PJ22 » 03 gru 2017, 18:45

Ty się ciesz, że tylko 8 tys. Mi za 2 letnią i30 kombi początkowo zaoferowali 42-44 tyś. Jak przyszło do finalizowania cena spadła na 30 tys i jeszcze pokazywali oferty, aby cenę uzasadnić. Inny handlarz zaoferował (dzwonił z ogłoszenia) za 40, dwa dni później auto poszło za 46. U mnie nie miało to wpływu na umowę zakupu nowego, bo i tak nie miałem premii za odkup, bo korzystałem z innej zniżki. Oczywiście mój ulubiony Dealer w Dąbrowie :)

viki2000

Re: Odkup samochodu

Post autor: viki2000 » 03 gru 2017, 18:51

No to ostro pojechali po bandzie, ale to działa na zasadzie, że klient się zgodzi i odpuści te parę tysi , a nóż widelec łoś się trafi.

Dominika

Re: Odkup samochodu

Post autor: Dominika » 03 gru 2017, 18:53

Dokładnie ,rozchodzi się o 2 tyś :D ale z czystej przekory mam ogromna ochotę trzymać się wersji pierwotnej ceny- sprawdzali stare auto 2,5 godz. -byłam z ośmioletnim synem i prawie roznieśliśmy im salon :D na moje pytanie czy przy odbiorze też tyle czasu będę sprawdzać autko Pan się prawie obraził.
Jedyny plus jest taki ,że zwrócili mi uwagę na przepaloną żarówkę stopu-jedną z pięciu :D

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Odkup samochodu

Post autor: PJ22 » 03 gru 2017, 18:55

Za tą żarówkę spadek ceny o 8 tys jak najbardziej uzasadniony :)

Dominika

Re: Odkup samochodu

Post autor: Dominika » 03 gru 2017, 18:59

Nie oszukując ,jeszcze parę innych usterek też wynależli )) ale z ciekawości dzisiaj dzwoniłam da handlarza z ogłoszenia no i wychodzi jednak ,że salon duuużo chce na mnie zarobić )))

viki2000

Re: Odkup samochodu

Post autor: viki2000 » 03 gru 2017, 19:00

Nie, nie PJ22, to za ten rozniesiony salon...za każdy rok syna po tysiącu ...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu