Tucson NX4
Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Jeśli masz problem z klimatyzacją lub ogrzewaniem - Tucson NX4, napisz tutaj.
Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: Pietrow » 20 sty 2023, 9:30

Witam. Czy działa u Was funkcja recykulacji powietrza po użyciu płynu do spryskiwaczy? U mnie nic się nie dzieje, mimo że mam zaznaczoną funkcję "ptaszkiem". Nadmienię, że również nic się nie dzieje kiedy włączę ręcznie obieg zamknięty i po dłuższym czasie zaczynają parować szyby, to nie uruchamia mi się "automatyczne usuwanie wilgoci" (też funkcja oznaczona "ptaszkiem")

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: Krampus » 20 sty 2023, 10:24

Pietrow pisze:
20 sty 2023, 9:30
Czy działa u Was funkcja recykulacji powietrza po użyciu płynu do spryskiwaczy? U mnie nic się nie dzieje, mimo że mam zaznaczoną funkcję "ptaszkiem".
Też nie. Działa (automatycznie) tylko przy wjeździe do tunelu.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: daniel.tucson4 » 20 sty 2023, 11:27

U mnie podobnie :o

Albo my czegoś nie rozumiemy, albo całą seria poszła felerna i trzeba zgłosić pod akcję przywoławczą, może update softu...
@ Krampus, @ Pietrow, podajcie proszę jakie macie miesiąc/produkcji aut :idea: :arrow: Mój: 11/2021 :!:


Jest też ważne czy podczas tej funkcji zapala się jakaś ikonka na ekranie od klimy czy coś ma migać... widać, że Czesi robili :D

Dziwne trochę, że w instrukcji obsługi są 2 sposoby tego włączania:
:idea: poprzez funkcję w MENU
:idea: :idea: poprzez aktywację przyciskami :arrow: naciśnij na ikonę nawiewu na nogi, później kliknąć 5 razy w ikonę obiegu wewn. w ciągu kilku sekund :idea: przytrzymując A/C, o tym pamiętajcie, gdyż proces włączania przyciskami na panelu opcji podobnej - automatycznego odprowadzania wilgoci nie ma fragmentu w owej instrukcji - czyli jest to BŁĄD/ominięcie aby trzymać podczas tego A/C... wczoraj na to wpadłem, bo pierwszy opis - z tym błędem w ominięciem tej kwestii - jest ADS.

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: Krampus » 20 sty 2023, 12:14

daniel.tucson4 pisze:
20 sty 2023, 11:27
Albo my czegoś nie rozumiemy, albo całą seria poszła felerna i trzeba zgłosić pod akcję przywoławczą, może update softu...
@ Krampus, @ Pietrow, podajcie proszę jakie macie miesiąc/produkcji aut :idea: :arrow: Mój: 11/2021 :!:

Jest też ważne czy podczas tej funkcji zapala się jakaś ikonka na ekranie od klimy czy coś ma migać... widać, że Czesi robili :D

Dziwne trochę, że w instrukcji obsługi są 2 sposoby tego włączania:
:idea: poprzez funkcję w MENU
:idea: :idea: poprzez aktywację przyciskami :arrow: naciśnij na ikonę nawiewu na nogi, później kliknąć 5 razy w ikonę obiegu wewn. w ciągu kilku sekund :idea: przytrzymując A/C, o tym pamiętajcie, gdyż proces włączania przyciskami na panelu opcji podobnej - automatycznego odprowadzania wilgoci nie ma fragmentu w owej instrukcji - czyli jest to BŁĄD/ominięcie aby trzymać podczas tego A/C... wczoraj na to wpadłem, bo pierwszy opis - z tym błędem w ominięciem tej kwestii - jest ADS.
Mój był wyprodukowany w pierwszych miesiącach 2022 (info od dealera 1 marca, odbiór był pod koniec miesiąca ale saamochód czekał na mnie na placu ze dwa tygodnie).

Po odbiorze (z "ówczesnym" softem), przy wjeździe do tunelu na wyświetlaczu centralnym pajawiał się napis (chyba po czesku), żeby zamknąć dach i okna, i właczał się obieg zamknięty (zapala się lampka przy ikonce). Po wyjeździe obieg zamknięty się wyłaczał (lampka gaśnie). Po aktualizacji majowej softu, komunikat jest już po polsku, ale inny (nie pamiętam ale raczej tylko informacja, nic o oknach i dachu). Obieg zamknięty włacza i wyłącza się prawidłowo. Po aktualizacji z początku grudnia nie miałem jeszcze okazji wjeżdżać do tunelu :).
Przy spryskiwaczu nic się nie pojawia na wyświetlaczu ani nie włącza się obieg zamknięty - i czuć "zapach" płynu więc ta funkcja raczej nie działa (aktywowana z menu).

Było wcześniej pytanie o czujnik jakości powietrza i jego działanie - nie wiem, czy Tucson ma ale nie zauważyłem, żeby zamykał obieg zewnętrzy, gdy jadę za jakimś kopciuchem. Ale OK, w poprzednich dwóch samochodach (francuskich) było podobnie choć instrukcje zapewniały, że samochód jest wyposażony w takie cudo :).

maciejm
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 03 wrz 2021, 9:22
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: hybrid
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: sunset red

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: maciejm » 20 sty 2023, 13:40

Tunelem nie miałem okazji jechać. Po użyciu spryskiwacza, obieg wewnętrzny się nie włącza. Nie ma żadnego komunikatu. Przy jeździe w korku za "kopciuchami" również nic się nie dzieje, tzn. dzieje się; żona mówi "weź przełącz bo daje spalinami" :)
Rok produkcji samochodu: druga połowa 2021. Oprogramowanie miałem aktualizowane (z innego powodu) w grudniu 2022.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: daniel.tucson4 » 20 sty 2023, 13:44

maciejm pisze:
20 sty 2023, 13:40
Tunelem nie miałem okazji jechać. Po użyciu spryskiwacza, obieg wewnętrzny się nie włącza. Nie ma żadnego komunikatu. Przy jeździe w korku za "kopciuchami" również nic się nie dzieje, tzn. dzieje się; żona mówi "weź przełącz bo daje spalinami" :)
Rok produkcji samochodu: druga połowa 2021. Oprogramowanie miałem aktualizowane (z innego powodu) w grudniu 2022.
No, no, jeżeli jest to problem a naszymi autami to powoli zawęża się okres ich daty produkcji :arrow: 2/3 kwartał 2021 (ja i Ty) /1 kwartał 2022 (Krampus) :arrow:

Kto ma ten problem, proszę dołączcie, podzielcie się swoimi doświadczenia i spostrzeżeniami oraz podajcie miesiąc/rok produkcji. Dzięki :!: :D

mczelny2401
Weteran
Posty: 216
Rejestracja: 08 lip 2022, 13:12
Lokalizacja: RDE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: mczelny2401 » 20 sty 2023, 13:49

Śmierdzi wam spalinami czy płynem bo Hyundai montuje najzwyklejsze filtry kabinowe. Ja zaraz po zakupie samochodu wymieniłem no porządny węglowy i po problemie ;)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: daniel.tucson4 » 20 sty 2023, 15:15

Taa, oszczędności na papierowych filtrach w towarach za (teraz) ponad 130 000 zł... :lol: :lol:

Oczywiście na przeglądzie podałem panom w aso filtr węglowy... :arrow: czuć mniej w kabinie. :)

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: Pietrow » 20 sty 2023, 17:12

daniel.tucson4 pisze:
20 sty 2023, 11:27
U mnie podobnie :o

Albo my czegoś nie rozumiemy, albo całą seria poszła felerna i trzeba zgłosić pod akcję przywoławczą, może update softu...
@ Krampus, @ Pietrow, podajcie proszę jakie macie miesiąc/produkcji aut :idea: :arrow: Mój: 11/2021 :!:


Mój 12/2021 r.
W przyszły piątek jestem na przeglądzie i będę to zgłaszał, jak również brak automatycznego odparowywania. Zobaczymy co zdziałają.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwaczy

Post autor: daniel.tucson4 » 20 sty 2023, 18:13

Pietrow pisze:
20 sty 2023, 17:12
Proszę daj znać TU :idea: :D

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu