Tucson NX4
NX4 manual - inteligentny tempomat

Opinie o Hyundai Tucson NX4 od 2020 - ciekawostki i subiektywne oceny użytkowników.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

NX4 manual - inteligentny tempomat

Post autor: Zibi70 » 29 lut 2024, 21:05

Czy któraś z nowych wersji NX4 z manualem ma inteligentny tempomat?

Tak się zastanawiam. Mój N-Line z MT6 nie ma inteligentnego tempomatu, choć z palcem w nosie mógłby mieć. Pytanie, czy Hyundai coś z tym zrobił w nowszych wypustach, czy dalej klepią bieda wersję i czeszą jak za zboże (ewentualnie złoty - klepiący resor)?
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

vodkon
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2023, 23:59
Lokalizacja: gol
Twój samochód: Hyundai TUCSON 2023 1.6 180KM MHEV 4WD Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: dark knight

Re: NX4 manual - inteligentny tempomat

Post autor: vodkon » 01 mar 2024, 3:33

Z cennika: (1) Dostępne tylko dla wersji ze skrzynią DCT.

Tak samo z ustawianiem temperatury z aplikacji albo asystent parkowania jest tylko w HEV i PHEV również mógłby być w normalnych wersjach silnikowych ale nie zrobili bo jest dodatkowym kosztem do opracowania i trudniejsze do wdrożenia. Hyundai oszczędnie wprowadza nowości do swojej platformy i najczęściej najniższym kosztem. Sam niedowierzałem sprzedawcy kiedy wyprowadził mnie z błędu dotyczącego świateł myślałem że ma światła adaptacyjne zmyliła mnie funkcja asystent świateł drogowych myślałem że to coś bardziej zaawansowanego a okazało się gównem i widać zachowanie Hyundai bo i40 z 2013 miała adaptacyjne światła które na Xenon bywały lepsze niż te z nx4 szczególnie w zakrętach gdzie cały snop światła podążał za droga a nie tylko delikatne doświetlenie nie wspomnę o braku automatycznego pozycjonowania lamp.

Hyundai/Kia bardzo gra cennikiem jest coś za coś z drugiej strony osobiście nie znalazłem nic lepszego za ten budżet musiałbym go zwiększyć o 100k aby dostać trochę więcej i trochę lepiej niż to co oferuje Tucson, jakby mieli bardziej rozbudowane i różnorodne opcje jak konkurencja cena zapewne też poszłaby do góry i już nie byłby konkurencyjny.
Raczej to się nie zmieni a będą iść w coraz bardziej ograniczona ofertę pod względem różnorodności, widzę że nowy Tucson przynajmniej w Korei nie jest już oferowany w manualnej skrzyni biegów albo wprowadza ją w późniejszym okresie.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu