Tucson NX4
NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson NX4? Napisz tutaj.
Wienc
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2022, 17:44
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: 1.6 T-GDI Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Kolor: Phantom Black

NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: Wienc » 14 sty 2023, 17:53

Witam, kilka dni temu odebrałem swojego tucsona. Mieszkam w górzystym terenie i zauważyłem, że jak jadę pod górę to skrzynia biegów strasznie długo czeka ze zmianą biegu, przy prędkości 70-80 km/h silnik kręci się do 3 tys obrotów i dalej nic. Tryb Eco.

Czy u was też tak to wygląda czy coś jest nie tak z moją skrzynią?

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: daniel.tucson4 » 14 sty 2023, 20:54

Jeżdżę manualem, także gdzieś pewnie jest offtop, jednakże, na jeździe próbnej MHEV-em 180K, a wysiadając wcześniej z dizla z 109 KM (przejechane 210 000 km) byłem "rozczarowany" tym automatem - i już wiedziałem, że go nie wezmę , tylko :arrow: MT. ;)

Niemniej jednak, z niecierpliwością czekam na demony automatów, którzy mogą tu próbować wyperswadować, jakim to jak jestem konserwatystą/malkontentem/zacofanym fanboy'em manualów 8-) Come on... :D

Czekam, też nieskromnie na zwolenników manualów, którzy będą uzasadniać walory tejże skrzyni nie używając argumentu ceny :idea:

mczelny2401
Weteran
Posty: 216
Rejestracja: 08 lip 2022, 13:12
Lokalizacja: RDE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: mczelny2401 » 14 sty 2023, 21:07

Mam DSG w Leonie i auto ma czujnik przechyłu i jeśli wykryje górkę to tak właśnie przeciąga biegi by mu było lżej

Wienc
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2022, 17:44
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: 1.6 T-GDI Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Kolor: Phantom Black

Re: NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: Wienc » 15 sty 2023, 11:43

mczelny2401 pisze:
14 sty 2023, 21:07
Mam DSG w Leonie i auto ma czujnik przechyłu i jeśli wykryje górkę to tak właśnie przeciąga biegi by mu było lżej
To ciekawe bo faktycznie widać na chwilowym spalaniu, że jest mniejsze niż jak zmienię bieg łopatką na wyższy. Także to by się zgadzało.

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: mlodyksiegowy » 18 sty 2023, 1:25

daniel.tucson4 pisze:
14 sty 2023, 20:54
Jeżdżę manualem, także gdzieś pewnie jest offtop, jednakże, na jeździe próbnej MHEV-em 180K, a wysiadając wcześniej z dizla z 109 KM (przejechane 210 000 km) byłem "rozczarowany" tym automatem - i już wiedziałem, że go nie wezmę , tylko :arrow: MT. ;)

Niemniej jednak, z niecierpliwością czekam na demony automatów, którzy mogą tu próbować wyperswadować, jakim to jak jestem konserwatystą/malkontentem/zacofanym fanboy'em manualów 8-) Come on... :D

Czekam, też nieskromnie na zwolenników manualów, którzy będą uzasadniać walory tejże skrzyni nie używając argumentu ceny :idea:
@Daniel
Każde rozwiązanie ma +/-, ja jako użytkownik 10 biegowego automatu od bagatela dwóch miesięcy mogę raczej pochwalić to rozwiązanie - mi pasuje :) . Ale niestety coś w tym automacie puka i serwis Forda nie ma nawet pomysłu co, a ostatnia naprawa (wymiana skrzyni rozdzielczej) nie przyniosła żadnego efektu i tu trochę wkur... :evil:

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: NX4 HEV - wolna zmiana biegów

Post autor: daniel.tucson4 » 20 sty 2023, 13:31

mlodyksiegowy pisze:
18 sty 2023, 1:25
@Daniel
Każde rozwiązanie ma +/-, ja jako użytkownik 10 biegowego automatu od bagatela dwóch miesięcy mogę raczej pochwalić to rozwiązanie - mi pasuje :) . Ale niestety coś w tym automacie puka i serwis Forda nie ma nawet pomysłu co, a ostatnia naprawa (wymiana skrzyni rozdzielczej) nie przyniosła żadnego efektu i tu trochę wkur... :evil:
Właśnie w magazynie motoryzacyjnym 2/2023 porównano SUVy z Korei i Japonii i pojawił się przy Hyundaiu opis, że skrzynia automatyczna jest wolniejsza.

Później podam cytat... :arrow:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu