Tucson TL
Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
wadus
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2019, 22:06
Lokalizacja: Grębocin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 1.6 GDI
Kolor: Moon Rock

Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: wadus » 25 mar 2019, 21:05

Czesc,

Mam pytanie, kilka dni temu ogladalem swojego Tucsona do odbioru za pare dni z salonu (metalic moon rock).

Mialem gdzies miernik lakieru i tak sobie przeszedlem po calym autku. Okazalo sie ze lakier jest grubosci oklo 60-80 mikronow.

Ok do tego nie mam pytan wiadomo lakiery sa cienkie taki life.

Ale zaniepokoila mnie jedna rzecz, przod maski a dokladnie ten zagiety kawalek na przodzie
Moze troche sie za bardzo denerwowalem to moj pierwszy w zyciu samochod salonowy wiec zle zmierzylem. Wiecie czlowiek troche nie jest obiektywny jak juz oglada swoj pierwszy nie smigany samochod ;)

Napewno na spokojnie powtorze pomiary. Ale wyszly mi w granicy 40 mikronow a raz pokazalo mi nawet 20 mysle ze to chyba moj blad pomiaru (niedokladnie przylozylem sonde) ale 40 mikronow powtorzylo mi sie kilka razy.

W moim starym aucie maska jest okrotnie zmasakrowana pelno mikro dziurek (takich odpryskow po kamieniach) i zastanwaialem sie jak tego uniknac w Tucsonie?

Czy dobry wosk wystarczy? czy lepiej pomyslec i poki samochod nowy nalozyc przynajmniej na maske folie transparentna?
Moze na progi tez taka nakleic? ktos to uzywal ma? jak to sie sprawuje i czy to nie wyglada pozniej zbyt tandetnie?

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: Tommy » 25 mar 2019, 21:19

Niestety, warstwa lakieru jest cienka, odpryski sie z czasem pojawia. Dodam jeszcze ze poza lakierem, fatalna jest przednia szyba. Krucha jak oplatek na Wigilie. Niewielki kamyczek i masz odprysk. Tu sie Huyndai nie popisal takze.

wadus
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2019, 22:06
Lokalizacja: Grębocin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 1.6 GDI
Kolor: Moon Rock

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: wadus » 25 mar 2019, 21:50

O szybie czytalem i widzialem zdjecia. Faktycznie delikadne to to. Niestety ostatnie 700 m do domu konczy mi sie asfalt i mam tylko utwardzona kamieniem droge.
Trzeba bedzie trzymac dystans do wszystkich samochodow przede mna. Lakier mysle woskowac, na ceramike nie bede sie rzucal.

Wlasnie szukam jakis miejsc gdzie nakladaja folie ale ceny tez troche odstraszaja do kilkuset zlotych moge zaplacic ale 1000, 2000 czy wiecej to juz chyba odpuszcze.

Ktos z was probowal sam nakleic folie na tylny prog zaladunkowy do zderzaka? albo pod klamki?

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: mgrrybak » 26 mar 2019, 9:28

Ja nakleiłem na próg bagażnika. Żadnego problemu, trzyma się bardzo dobrze i zupełnie nie widać (wziąłem przeźroczystą). Pod klamki też mam, ale jakoś nie było okazji przykleić.
Co do szyby to masakra. Moja wygląda jak piaskowana.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: Tucson » 26 mar 2019, 9:57

Co do szyb to myślę że byle zamiennik będzie lepszej jakości ;)

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: mgrrybak » 26 mar 2019, 22:10

Właśnie się zastanawiałem czy można mając auto na gwarancji wymienić szybę poza serwisem? Teoretycznie może się trafić sytuacja, że będę musiał coś takiego zrobić (strzeli daleko od domu w dziwnym czasie) i co wtedy z gwarancją?

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1026
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: Speedor » 26 mar 2019, 22:20

mgrrybak pisze:
26 mar 2019, 22:10
Właśnie się zastanawiałem czy można mając auto na gwarancji wymienić szybę poza serwisem? Teoretycznie może się trafić sytuacja, że będę musiał coś takiego zrobić (strzeli daleko od domu w dziwnym czasie) i co wtedy z gwarancją?
AC ??

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: Tommy » 26 mar 2019, 22:31

Laweta, najblizszy serwis Hyundai i... kwestia czy robisz szybe z AC czy z wlasnej kieszeni.

wadus
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2019, 22:06
Lokalizacja: Grębocin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 1.6 GDI
Kolor: Moon Rock

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: wadus » 26 mar 2019, 23:57

Czyli jezeli zrozumialem dobrze? robie z AC to szyba w serwisie bedzie od Hyundaia? A jezeli sam place za material (wybieram sobie szybe jaka mi sie spodoba) to serwis mi ja zalozy bez marudzenia?

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Nowy Tucson - zabezpieczenie lakieru

Post autor: Tommy » 27 mar 2019, 7:45

Nie.
Napisalem ze szybe zaklada Ci Hyundai, ale koszt jaki ponosisz musisz wybrac sam. Czy placisz sam czyli okolo 3500 zl, czy zglaszasz do ubezpieczyciela i robia z AC.... i uciekaja Ci znizki. Co do szyby nieoryginalnej, nie wiem. Lepiej miec oryginala, pomimo ze kruchy.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu