Tucson TL
Nowy Tucson TL ściąga w prawo

Masz problem z układem kierowniczym lub zawieszeniem - Tucson TL? Napisz tutaj.
szima89
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:20
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD Style
Kolor: White Sand

Nowy Tucson TL ściąga w prawo

Post autor: szima89 » 20 lut 2019, 19:45

Hej,
13. lutego pełen radości odebrałem swojego Tucsona w salonie w Gliwicach - samochód wzięty w leasing. Po przejechaniu pierwszych 30 km niestety mój zachwyt został szybko ugaszony - samochód ściąga w prawo. Wróciłem do salonu i umówiłem się na SERWIS NOWEGO AUTA dnia następnego. Po korekcie geometrii wszystko... NIE wróciło do normy. Tucson dalej ucieka w prawo, co prawda mniej, ale jednak. Miałem zaplanowaną trasę nad morze i pomyślałem "dotrze się". A nuż to opony muszą się uleżeć, wiadomo, nadzieja umiera ostatnia. Niestety, nie uleżały się. Dzisiaj, tj. tydzień po odbiorze i przejechaniu 1800km znowu odwiedziłem serwis. Kolejne poprawianie geometrii, zamiana kół, zmiana kół na całkiem inne i niestety nic nie pomaga. Serwis rozkłada ręce a moje auto na autostradzie samoczynnie zmienia pas z lewego na prawy po każdorazowej korekcie toru jazdy i przejechaniu ok. 200m. Umówiłem się na kolejny serwis 11.03 i wtedy mam już zostawić Tucsona na dłużej. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie pomysłów co warto sprawdzić i na co zwrócić uwagę mechanikom? Może komuś zdarzyła się już podobna sytuacja?

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: Tommy » 20 lut 2019, 21:50

Mialem, a w zasadzie mam to samo. Wina opon Hankook letnie. Te ktore zalozone byly oryginalnie
Po zmianie kol na zimowe, sciaganie zniknelo. Prawdopodobnie na wiosne problem wroci, bo opony znow letnie naloze, ale zastanawiam sie nad reklamowaniem ich. Tak byc nie moze, bo pod koniec lata nie bedzie juz czego zmieniac, bo zostana „zjedzone”.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: miras2016 » 20 lut 2019, 22:13

szima89 pisze:
20 lut 2019, 19:45
Hej,
13. lutego pełen radości odebrałem swojego Tucsona w salonie w Gliwicach - samochód wzięty w leasing. Po przejechaniu pierwszych 30 km niestety mój zachwyt został szybko ugaszony - samochód ściąga w prawo. Wróciłem do salonu i umówiłem się na SERWIS NOWEGO AUTA dnia następnego. Po korekcie geometrii wszystko... NIE wróciło do normy. Tucson dalej ucieka w prawo, co prawda mniej, ale jednak. Miałem zaplanowaną trasę nad morze i pomyślałem "dotrze się". A nuż to opony muszą się uleżeć, wiadomo, nadzieja umiera ostatnia. Niestety, nie uleżały się. Dzisiaj, tj. tydzień po odbiorze i przejechaniu 1800km znowu odwiedziłem serwis. Kolejne poprawianie geometrii, zamiana kół, zmiana kół na całkiem inne i niestety nic nie pomaga. Serwis rozkłada ręce a moje auto na autostradzie samoczynnie zmienia pas z lewego na prawy po każdorazowej korekcie toru jazdy i przejechaniu ok. 200m. Umówiłem się na kolejny serwis 11.03 i wtedy mam już zostawić Tucsona na dłużej. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie pomysłów co warto sprawdzić i na co zwrócić uwagę mechanikom? Może komuś zdarzyła się już podobna sytuacja?
Ja bym nie odpuścił! Do serwisu i niech kombinują! Ewidentna usterka, tylko wiem, że będzie to wymagało czasu i Twojej cierpliwości...
1.6 T-GDI 4WD Comfort

szima89
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:20
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD Style
Kolor: White Sand

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: szima89 » 21 lut 2019, 5:39

Tommy pisze:
20 lut 2019, 21:50
Mialem, a w zasadzie mam to samo. Wina opon Hankook letnie. Te ktore zalozone byly oryginalnie
Po zmianie kol na zimowe, sciaganie zniknelo. Prawdopodobnie na wiosne problem wroci, bo opony znow letnie naloze, ale zastanawiam sie nad reklamowaniem ich. Tak byc nie moze, bo pod koniec lata nie bedzie juz czego zmieniac, bo zostana „zjedzone”.
Ja mam aktualnie Hankooki ale opony wykluczyliśmy podmieniając koła na inny zestaw.
Odpuszczać nie zamierzam tylko zastanawiam się czym to może być spowodowane 😊

Novibud
Twórca
Posty: 154
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:15
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
Kolor: Dark Metal

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: Novibud » 21 lut 2019, 7:04

To tylko potwierdza, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny... Każda sztuka pojazdu może być nieco inna, tu coś skrzypi, tam ściąga, to znowu szarpie, sprzęgło telepie, zawieszenie stuka.
Przykre, że w masowej skali produkcji zdarzają się takie przypadki, a płacić trzeba zawsze jak za 100% sprawne auto. To nic, że jest gwarancja, ale nerwów, czasu i rozczarowania nic nie zwróci.

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: Tommy » 21 lut 2019, 11:11

Na facebooku, wiele osob skarzylo sie ze wlasnie sciaganie to wina opon Hankooka. Widocznie u Ciebie dochodzi do innej jeszcze sytuacji.

lypek88
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:04
Lokalizacja: Lubań
Twój samochód: 1.6-GDI
Kolor: WHITE SAND

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: lypek88 » 22 lut 2019, 23:59

U mnie sciagalo na prawą i poprawili geometrię.

Ogólnie zauważyłem że auto jest podatne na nawet delikatne pochylenie jezdni. Może to opony. Ale jak trafiają sie w miarę wypoziomowane odcinki to jest dobrze.

Inna sprawa to że przy wspomaganiu elektrycznym kierownica przy małych ruchach nie powraca w pozycję zerowa tylko potrafi pozostać w innej pozycji.

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: mgrrybak » 23 lut 2019, 10:04


Tommy pisze:Na facebooku, wiele osob skarzylo sie ze wlasnie sciaganie to wina opon Hankooka.
Czy to wina modelu czy serii? Kupiłem auto na zimówkach i zamierzam dokupić 3 hankooki ventus prime2 (mam jedną nówkę na zapasie).

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1101
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: rwicik » 23 lut 2019, 16:26

Kiedyś w jakimś aucie walczyłem ze ściąganiem i dopiero zmiana opon pomogła.

szima89
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:20
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD Style
Kolor: White Sand

Re: Nowy Tucson ściąga w prawo

Post autor: szima89 » 17 mar 2019, 8:50

We wtorek zmieniam opony i zobaczymy czy coś się zmieni. Ale co ciekawe w zeszłym tygodniu jeździłem testowym Tucsonem z tym samym silnikiem (1.6Crdi) i wyposażeniem (Style) i również ściągał w prawo! Czyżby coś poważniejszego w wersji po lifcie i przy tym silniku? Przyszły tydzień pokaże czy to opony czy coś innego. Ewentualnie do głowy przychodzi mi źle skalibrowana maszyna do geometrii w ASO...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu