Tucson NX4
Nowy Tucson NX ściąga w prawo

Masz problem z układem kierowniczym lub zawieszeniem - Tucson NX4? Napisz tutaj.
Hassel
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2023, 9:05
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Hybryda
Kolor: Szary

Nowy Tucson NX ściąga w prawo

Post autor: Hassel » 03 lis 2023, 9:55

I na mnie trafił ten problem :( .
Auto salonowe odebrane kilka dni temu i na trasie ściąga do prawej. Póki co wykluczany jest problem opon.

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów może podpowiedzieć ASO z Warszawy lub okolic gdzie ten temat da się ogarnąć całościowo tzn.
mają stanowisko do geometrii potrafią sprawdzić i ustawić/skalibrować co trzeba aby auto jechało na wprost.

Czy darować sobie ASO, jechać do zakładu specjalistycznego (np. do Tip Top Geometria prz ul. Bartyckiej 175) ? Ale i tak jak dokonana zostanie korekta w ustawieniach geometrii auta, to wypadałoby podjechać do ASO na kalibrację czujnika skrętu, bo przecież diagnosta od geometrii tego mi nie zrobi (trzeba podpiąć pod kompa), prawda ?
Nie będzie wtedy problemów jak się w ASO pojawię z wydrukiem korekty geometrii w ręku od nieautoryzowanej stacji Hyundai-a ?

arbi
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Nowy Tucson NX ściąga w prawo

Post autor: arbi » 04 lis 2023, 17:59

Dajcie znać ile liczą sobie za geometrię

Franz
Twórca
Posty: 151
Rejestracja: 07 maja 2021, 18:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort+pakiet NAVI
Kolor: Silky Bronze

Re: Nowy Tucson NX ściąga w prawo

Post autor: Franz » 17 lis 2023, 23:01

Do 6 miesięcy od kupna regulacja w ramach gwarancji.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Nowy Tucson NX ściąga w prawo

Post autor: Zibi70 » 21 lis 2023, 20:02

Reklamacja, reklamacją, a ważniejsze jest to, żeby samochód miał dobrze zrobioną zbieżność. Wbrew pozorom to wcale nie takie proste. Dodatkowo w ASO także nie tanie a cudów bym się nie spodziewał.
W okolicach Warszawy znam ledwie jeden - słownie jeden warsztat, gdzie porządnie robią zbieżność (a nawet poprawiają po innych). Zainteresowanym podrzucę na PRV - żeby nie było, że zajmuję się reklamą. Nie mam zresztą z tym warsztatem nic wspólnego oprócz tego, że tam robiłem poprawki po jednym z najlepszych warsztatów w Warszawie (któremu się zresztą nie chciało ruszać tyłu - "Panie - nie warto, bo się śruby pourywają, a jest w tolerancji - no prawie").
To było jeszcze w moim poprzednim. Teraz z Tośkiem też się wybieram i nawet nie myślę, o zlecaniu zbieżności w ASO.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu