Tucson TL
Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
szef40sg
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2020, 9:13
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: szef40sg » 09 mar 2020, 21:03

Witam. W moim Tucsonie nie mogę od wczoraj wyłączyć systemu multimedialnego poprzez wyjęcie kluczyka ze stacyjki.
Wygląda to w ten sposób :
-multimedia są włączone np. radio
- kończę jazdę
- wyciągam kluczyk ze stacyjki
-wychodzę z samochodu
-zamykam centralny zamek
a radio nadal jest włączone i nie wyłącza się samo nawet przez kilkadziesiąt minut, radio muszę wyłączać przyciskając lewą gałkę.
Dodam, że do wczoraj wszystko działało normalnie, czyli system multimedialny wyłączał się sam po wyjęciu kluczyków ze stacyjki. Z włączaniem jest wszystko ok, czyli włącza się po przekręceniu kluczykiem na pierwszy stopień. Dodam jeszcze, że przyczyną nie jest uszkodzona kostka stacyjki, która między innymi rozłącza odwód zasilający system gdyż stacyjka wyłącza multimedia bez problemu ale tylko do czasu całkowitego załączenia systemu, który jest na androidzie. Sprawę konsultowałem telefonicznie z serwisem i powiedziano mi, że musiałem coś poprzestawiać. Naprawa podobno polega na kilku przyciśnięciach w odpowiednim miejscu. Może ktoś z Kolegów spotkał się z taką sytuacją i wie jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: mexxmen30 » 10 mar 2020, 16:41

Posiadam na androidzie radio i nie znalazłem w menu nic odpowiedzialnego za włączanie i wyłączanie radia po stacyjce jedyne miejsce gdzie możesz szukać to w menu ustawień auta te które wyświetla się między zegarami ale też nie przypominam sobie aby coś tam takiego było , bo ja mam auto zapalane na przycisk i od razu jak wyłączę silnik mam komunikat o oszczędzaniu Aku i za chwilę radio samo się wyłączy .

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: mexxmen30 » 10 mar 2020, 16:43

Dodam jeszcze że te radia mają wiele wad i ostatnio była akcja naprawcza bo same się potrafiły zgłaśniać na maxa i nie można było tego wyłączyć .

szef40sg
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2020, 9:13
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: szef40sg » 11 mar 2020, 14:14

Dzięki mexxmen30 za zainteresowanie. Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Ani w ustawieniach androida, ani pojazdu nie ma opcji, która zmienia sposób zasilania radia. W androidzie jest jedynie czas czuwania, który u mnie jest ustawiony na 0 min. Też myślę, że przyczyna tkwi po stronie oprogramowania AVN. Po prostu coś się pokrzaczyło i możliwe, że jest konieczne ponowne wgranie oprogramowania. Na razie nie mam czasu, ale może w ciągu najbliższy kilkunastu dni uda mi się wybrać do serwisu. O sposobie naprawy powiadomię szanowne forum może komuś się taka wiedza przyda.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: mexxmen30 » 11 mar 2020, 18:08

Z drugiej strony czemu serwis nie podał ci sposobu jak to naprawić tymi paroma przyciśnięcia mi , moje zdanie jest takie że jak by można to było tak sobie włączyć to ktoś nie obyty mógł by se to uruchomić przez przypadek i rozładować przez noc akum .

Chyba że ty bawiłeś się menu inżynieryjnym i se coś przelaczyles w systemie ????

Ciekawi mnie również że system sam nie wypisuje o oszczędzaniu energii i nie wyłączy radia tak jak to jest u mnie przy bezkluczykowym systemie co bardzo irytuje jak czekam w aucie i co chwila muszę wciskać zapłon lub dodawać głośności aby radio grało .

szef40sg
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2020, 9:13
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: szef40sg » 12 mar 2020, 13:36

Też o tym wszystkim co piszesz sobie myślałem. Nawiasem mówiąc nigdzie nie wchodziłem, słuchałem jedynie muzyki z pena. Tak jak pisałem w systemie najpewniej powstał jakiś błąd. A Twój przypadek też jest trochę irytujący.

michas19201
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Kolor: Grey

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: michas19201 » 03 kwie 2020, 19:40

Witam. Miałem dziś podobny problem z wyłączeniem systemu...wylaczylem akumulator i po podłączeniu z powrotem problem zniknął. Pozdrawiam

szef40sg
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2020, 9:13
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: szef40sg » 15 kwie 2020, 20:20

Próbowałem tak. U mnie to nie zadziałało.

szef40sg
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2020, 9:13
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Nie można wyłączyć systemu multimedialnego AVN

Post autor: szef40sg » 13 wrz 2020, 21:13

Problem rozwiązany. Rozwiązanie jest bardzo prozaiczne. Należy wejść w ustawienia balansu dźwięku i obok opcji "LOUD'' odznaczyć opcję "WZMACN" czyli jak rozumiem WZMACNIACZ. Sam chyba musiałem to nieświadomie kiedyś przez przypadek przestawić. Nawiasem mówiąc gdy wzmacniacz jest włączony to jest nieraz fajne rozwiązanie gdy chcesz słuchać muzyki bez włożonego kluczyka do stacyjki. Temat zamknięty.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu