Tucson NX4
Nawigacja NX4 - opinie

Opinie o Hyundai Tucson NX4 od 2020 - ciekawostki i subiektywne oceny użytkowników.
Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Nawigacja NX4 - opinie

Post autor: Priam » 20 sty 2022, 10:50

Dla mnie nawigacja fabryczna na najnowszej wersji i z pakietem Live Hyundai/Bluelink działa we Wrocławiu lepiej niż Google.
Nie mogłem uwierzyć i sprawdzałem kilka razy.
Przy mocnych korkach Google pcha I pokazuje, że opóźnienie 8min, jak w rzeczywistości jest to około 25min. Hyundai dużo wcześniej pokazuje szybsza trasę alternatywną.
Hyundai pokazuje mi skróty przez poprzeczne ulice, jak Google chce prowadzić naokoło co wydłuża trasę o 3 cykle świateł i potężny korek.
Google jest lepszy przy pokazywaniu dokładnego zachowania na skrzyżowaniach, bo Hyundai pokazuje kilkumetrowe jazdy pod prąd, albo błędne wskazania skrętu - za wcześnie o kilka m gdy ulic jest więcej.
W skrócie - jak znasz miasto pod względem skrzyżowań to Hyundai lepiej prowadzi i pokazuje lepsze estymaty dojazdu.
Jak nie znasz i chcesz dojechać w obcym mieście to wolniej ale bezpieczniej Google.

Na dłuższych trasach pokazują zazwyczaj tę samą drogę.

Jest to pierwsza nawigacja samochodowa, której używam. Konkuruje z telefonami, ale na pewno wygrywa że wszystkimi innymi autami, którymi jechałem.

Arlarl
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2021, 11:00
Lokalizacja: ŚLĄSK
Twój samochód: 1.6 GDI Platinum
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Brown

Re: Nawigacja NX4 - opinie

Post autor: Arlarl » 20 sty 2022, 12:20

Problem w tej fabrycznej jest taki, że jest po prostu nieaktualna. Do dzisiaj nie widzi obwodnicy mojego miasta po której jeżdżę ponad rok. Stąd też mam duże obawy przed jej używaniem chociaż graficznie mi bardziej odpowiada. Oczywiście zaktualizowałem ją do najnowszej wersji.

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Nawigacja NX4 - opinie

Post autor: Priam » 20 sty 2022, 13:03

To rozumiem. Jeśli chodzi o aktualność map to Here Maps najdzybciej dodaje otwarte odcinki i mosty.
We Wrocławiu Hyundai jest ok mimo rozkopów. Czasami pokazuje przejazd jednokierunkowa lub przez parking, ale Google pokazało wtedy identycznie, więc nie wiem o co chodzi.

Szkoda, że same zmiany map nie aktualizują się częściej mniejszymi paczkami. W Volvo tak było i mapy z WiFi po kilkaset MB się aktualizowały średnio co 2tyg. Niewiele to zmieniało, bo informacje drogowe były totalnie źle i trasy beznadziejne.

Czekać na kwartalne aktualizacje i instalować 3h żeby dodać kilka ulic to trochę paranoja...

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Nawigacja NX4 - opinie

Post autor: ziomal261 » 20 lut 2022, 11:25

Część. Zapytam może nie tam gdzie powinienem,ale co tam...czy navi tucsona obsługuje całą Europę?

redlumek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hybrid Plug-in Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Teal

Re: Nawigacja NX4 - opinie

Post autor: redlumek » 30 maja 2022, 22:44

właśnie skończyłem aktualizacje - wg informacji o wersji /aktualizacji - to nic się nie zmieniło. Taka sama wersja oprogramowania, firmware, aplikacji nawigacji i mapy

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu