Tucson TL
Navidirect - rzetelnia opinia i dyskusja

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
83piotrek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:47
Lokalizacja: Płock
Twój samochód: Tucson 2017 1.6GDI
Kolor: Polar White

Navidirect - rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: 83piotrek » 10 sie 2017, 22:10

Witam, ostatnio postanowilem doposazyc nowego tucsona o navi. W Pl dzialaja dwie firmy dircet i premium. Z mojego sledztwa wynika ze jest to praktycznie ten sam towar. Produkcja w chinach, kontener,wgranie softu i gwarancja w PL. Direct montuje tylko przez aso i na to sie zdecydowalem. Piersze wrazenia - tyle samo wad co zalet, uczucia mieszane. Fabryczna navi moze ma gorsze mapy, mnie aplikacji ale jest bezproblmowa - a tu nie jest juz tak rozowo.
Producent - chinska firma Ugode.
Po odbiorze z salonu na pierwszy rzut oka robi wrazenie, nie muli. Wyglad przyciskow inny, troche gorszy od oryginalu.
Auto mapa smiga ladnie. i zaraz zacznie sie ale........
- blutooth, problem ze sciagnieciem kontaktow z telefonu, do tej pory nie uporalem sie z tym
- blutooth, podczas rozmow przerywa i potworne dudnienie w glosnikach
- dolozony mikrofon, nie korzysta z oryginalnego
- kamera niskiej jakosci, nijak sie to ma do ori
- przy podlaczeniu modemu 3g navi piszczy i pada
- jak nie ma wlaczonej zadnej apki, przez glosniki auta slychac piski, wiec albo wlaczay jakas muzye albo mute wlaczamy albo wyl navi
- nie dziala rozpoznawanie glosowe kontaktow
- po podlaczniu usb nie widzie mojego telefonu, brak napiecia

Oczywiscie sa i plusy,
- android , mozliwosci instalowanie apek lacznie z youtube
- wifi w aucie, youtube, bajka
- ogolnie system sprawny, nie zacina sie

Mnie to nie satysfakcjonuje, zadzwonilem do navidirect, jutro bedzie w aso nowy sprzet i beda montowac, doszlismy do wniosku ze sprzet wadliwy. Jak nowy bedzie tak dzialal to niech z tym spadaja.........
Na plus trzeba dodac sympatyczna obsluge navidirect, nie robia problemow, sluchaja. Ale wydaje mi sie ze chinski wytwor ma za duzo bledow, zeby spelnial oczekiwania swiadomego uzytkownika.
Jutro kolejna czesc relacji........

rav

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: rav » 10 sie 2017, 22:18

83piotrek konkretna i rzeczowa recenzja:)
Oby drugi egzemplarz jednak Ci służył i zakup był ostatecznie udany.

Wysłane z Tapatalk


83piotrek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:47
Lokalizacja: Płock
Twój samochód: Tucson 2017 1.6GDI
Kolor: Polar White

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: 83piotrek » 10 sie 2017, 22:21

Malo nas na forum, ale pisze prawde, bez owijania....niech kazdy wiec na co sie decyduje....fajne apki kontra bledy........taka rzeczywistosc...

Julek

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: Julek » 10 sie 2017, 23:06

@83piotrek i takich wypowiedzi brakowało dotąd. Ja tylko słyszałem złe opinie na temat dlatego też sienie zdecydowałem ostatecznie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


bartosz
Twórca
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2017, 21:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort + Navi
Kolor: Micron Grey

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: bartosz » 10 sie 2017, 23:23

Wychodzi wiec na to, że fabryczna Navi nie jest taka zła... Bluetooth z opinii jakie czytam co prawda nie działa jak powinien u niektórych (wyświetlanie kontaktów itp.) ale jest lepiej niż opisał to 83piotrek. Przy fabrycznej Navi zyskujemy przecież jeszcze SLIF i LKAS, sama nawigacja chyba tez nie jest najgorsza (za plus należy uznać chociażby bezpłatne aktualizacje) kamera cofania w fabrycznej instalacji - jej chyba tez nie ma czego zarzucić. Wiadomo - na plus navidirect przemawia przede wszystkim andriod i możliwości jakie się za nim kryją, jednak jak widać jest to słaba chińszczyzna dlatego ja zdecydowałem się doposażyć moją wersje Comfort o nawigację fabryczna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krisman

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: krisman » 11 sie 2017, 0:33

Kol. z forum nissan za bagatela 1800zł kupił stację multimedialną do Qashqaia 2 na androidzie w sklepie dość renomowanym w PL, oczywiście produkt Chiny parametrami rewelka do tego z wbudowanym dyskiem. Był zachwycony niestety po tygodniu użytkowania, cytat:
"No to dziś dole je trochę dziegciu do tego miodu.
Radyjko zaczęło wariować najpierw zaczęło tracić ustawienia radia. Nie zwróciłem na to uwagi myślałem że coś źle w ustawieniach zrobiłem. Następny objaw brak bluthof jest cały czas wyłączone jak się włącza to za chwilę wraca do stanu wylaczenia. Pomyślałem gdzieś system się zbrusił. No nic postawiłem system od nowa. Modol bluthof przez chwilę działał niestety po dwóch dniach wrócił to poprzedniego zachowania. Do tego doszło że jeden z przycisków przestał odbijać i czasami po starcie wszystkie przyciski manualne nie działają. Pisałem do sprzedawcy mam odesłać do serwisu co po wyjeździe wakacyjnym uczynię. "

Julek

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: Julek » 11 sie 2017, 1:04

@bartosz, navi fabryczna nie jest taka zla faktycznie. Poruszając się po Italii caly czas z niej korzystam i nie zawodzi. Irytuja mnie tylko niekrore komunikaty np. typu "zjedź w lewo" - w rzeczywistości mam się trzymać glownej drogi i Hołowczyc powiedział by "trzymaj sie lewego pasa" (uwazam ze zjedz to zjedz a wcale to nie oznacza w tym wypadku. Super dziala w trybie 3d np.podczas jazdy autostradą w newralgicznych miejscach. Sprawa komunikatow to zauwazylem, ze niekrorzy forumowicze mylą... U mnie tez wyświetlają sie nazwy kontaktów jak ja dzwonię za to nie wyswietlaja sie nazwy tylko jak ktos dzwoni do mnie. Ale to raczej zalezy od tego gdzie kontakty sa zapisane lub w jaki sposob.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


83piotrek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:47
Lokalizacja: Płock
Twój samochód: Tucson 2017 1.6GDI
Kolor: Polar White

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: 83piotrek » 11 sie 2017, 9:04

Na naszym forum jest kilka osób które założyły navidirecta i chwaliły,czekajmy,może wypowiedzą się w tym wątku. To dzięki nim założyłem,chyba że są to osoby,które współpracują z dystrybutorem navi....bo i tak często się teraz zdarza...

83piotrek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:47
Lokalizacja: Płock
Twój samochód: Tucson 2017 1.6GDI
Kolor: Polar White

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: 83piotrek » 12 sie 2017, 10:25

Wczoraj zamontowano nowa stacje. Niestety bluetooth wariuje nadal, proboje mi się wmówić wadę mojege telefonu,który pracuje z kilkoma autami i jest ok(oryginalne stacje w Tucson,i40,nissan). Pomniejsze wady zostały jak w pierwszej stacji. Napisałem pismo do navidirect z prośbą o usunięcie wad w 14 dni,lecz mam wrażenie że oni nie maja na to rozwiązania. Tak więc po tym terminie wystąpię do ASO o demontaż stacji i zwrot ceny fakturowej(navidirect chętnie by się mnie pozbyło tak czuję,ale z pierwszych rozmów nie są chętni do płacenia za montaż i demontaż w ASO...tak więc czekamy...swoją drogą gdzie są osoby z forum które chwaliły navidirect?

kerim
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 08 gru 2017, 12:34
Lokalizacja: dolnoslaskie
Twój samochód: Hyundai Tucson SMART 1.6 T-GDI
Kolor: Shimmering Silver

Re: Navidirect- rzetelnia opinia i dyskusja

Post autor: kerim » 02 sty 2018, 12:19

Jedna z tych osób mogę być. Przed odbiorem auta ASO zamontowało w nim Navi Direct. do tej pory nie narzekam na stację. Navi smiga na Auto mapie z roczna licencją, do tego kilka darmowych w tym Here oraz google. Łączność Bt wifi telefon -odbieranie i łączenie rozmów wszystko bezproblemowo. Pełne sterowanie z kierownicy- można przypisać różne funkcje do przycisków. Ogółem z zakupu i montażu stacji jestem bardzo zadowolony. Z serwisem Navi Direct też nie ma problemów. Odpowiadają na maile i podają wskazówki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu