Tucson TL
Naprawa gwarancyjna a gwarancja

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
gorus
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2022, 19:59
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 185KM 136kW
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Oliwka

Naprawa gwarancyjna a gwarancja

Post autor: gorus » 28 lip 2023, 15:01

Dzień dobry,
nie wiem czy to dobry dział, ale chciałbym podpytać czy ktoś się orientuje czy istnieje jakaś opcja przedłużenia gwarancji o czas naprawy samochodu?
Mój probleme z samochodem opisany jest kropka w kropkę w tym temacie : kontrolka-skontroluj-uklad-wydechowy-t905.html
Aktualnie jetem na etapie wymiany DPFa, ale temat ciągnie się właściwie od 19 czerwca gdzie pierwszy raz zgłosiłem się z problemem. Za chwilę okres największych wyjazdów się skończy a ja dalej jestem bez samochodu. Czy w takiej sytuacji mam jakieś prawo wnioskować o przedłużenie gwarancji?

pspgame
Weteran
Posty: 295
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Naprawa gwarancyjna a gwarancja

Post autor: pspgame » 28 lip 2023, 15:32

Dobre pytanie, teoretycznie przepisy kodeksu cywilnego, które wskazują, że jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej.

Tylko wygraj z takimi, maja swoje prawa a jak się nie podoba to do sądu.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu