Tucson NX4
Myjnia tunelowa

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson NX4? Napisz tutaj.
maciejm
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 03 wrz 2021, 9:22
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: hybrid
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: sunset red

Myjnia tunelowa

Post autor: maciejm » 20 kwie 2023, 13:04

Ponieważ jest to mój pierwszy automat, nurtuje mnie od pewnego czasu jedna sprawa. Jak ogarnąć myjnię tunelową. Wjeżdżam na rolki ciągnące samochód i:
1) nie wyłączać silnika, wrzucić N, siedzieć w środku i dać się ciągnąć? Tu pojawia się pytanie; czy w takiej sytuacji, aby nie zadziałają systemy bezpieczeństwa pojazdu np. nie będzie chciał sam hamować gdy wykryje zbliżającą się szczotkę i
uzna że to przeszkoda? Szkoda by było samochodu i myjni.......
2) nie ma opcji wybrania N i wyłączenia samochodu (zawsze przejdzie w tryb P), tzn. w instrukcji jest opisana procedura zostawiania wyłączonego samochodu w trybie N skrzyni biegów (ale; piszą żeby stosować ją wyjątkowo, dwa; tu trzeba również siedzieć w środku, każde otwarcie drzwi powoduje przejście w tryb P). Raz zastosowałem opisaną procedurę po domem, tyle że po zgaszeniu silnika włączyła się kontrolka niskiego ciśnienia oleju.

Wczoraj, musiałem coś załatwić w swoim salonie Hyundaia, i zadałem te same pytania. Hmmm. Nikt o to nie pytał. Ale że co? Włącza pan N i wyłącza pan samochód. Jaki problem? Że się nie da??? Przechodzi w tryb P???? A to ciekawostka........... To proszę wrzucić N i nie wyłączać samochodu. Na moje pytanie: czy w takiej sytuacji nie zadziałają systemy bezpieczeństwa, karpik.

Szkoda samochodu (i myjni też), dlatego może ktoś ma jakąś radę.

pspgame
Weteran
Posty: 296
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Myjnia tunelowa

Post autor: pspgame » 20 kwie 2023, 15:16

Znalazłem takie coś w instrukcji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu