Tucson TL
Lampy po wymianie dają fioletową poświatę

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
Kuba
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2019, 10:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 2.0 CRDI 185km 4x4 Style
Kolor: Moon Rock

Lampy po wymianie dają fioletową poświatę

Post autor: Kuba » 29 mar 2021, 9:46

Hej,

Mam Tucsona przedliftowego (2016r) w wersji Style (światła LED). Na gwarancji wymienione mi zaparowane lampy przednie - usterka często opisywana na forum. Nowe dają delikatną fioletową poświatę przy górnej krawędzi słupa światła. Poprzednie nie miały tego efektu (albo był prawie niezauważalny). Auto kupiłem używane (2letnie), więc nie wiem, czy od nowości tak miał i z czasem się "wyrobiły" i ta poświata się zmniejszyła.
Pytanie szczególnie do osób, którym wymieniono te lampy albo do osób, które mają to auto od nowości - też macie coś takiego?
Lampy ogólnie świecą tak samo jak wcześniej albo nawet minimalnie lepiej (wiadomo - nowe klosze, nowe "żarówki"). Czasem widać nowe auta (różne marki), których lampy dają podobny efekt. W przypadku xenonów był się martwił, bo to oznaka, że się kończą, ale to LEDy...

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Lampy po wymianie dają fioletową poświatę

Post autor: iFX » 29 mar 2021, 22:29

W 2016 roku były ledy? Może obrysówki ale lampy to raczej soczewka xenon, a może się mylę? Ksenon daje taka poswiate w zależności jak się wiązka rozprasza, nigdy nie słyszałem zeby to był efekt zużycia.

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Lampy po wymianie dają fioletową poświatę

Post autor: janki111 » 30 mar 2021, 10:21

Oczywiście że były ledy.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu