Tucson TL
Komunikat Temperatura w skrzyni za wyskoa - Brak wsteczengo

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
Dafior01
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Komunikat Temperatura w skrzyni za wyskoa - Brak wsteczengo

Post autor: Dafior01 » 02 sie 2022, 23:16

dziwna sprawa - ciągnąłem przyczepę kempingową i musiałem trochę manewrować przód - tył żeby ją ustawić na polu. I nie trwało to jakoś bardzo długo.

Wyskoczył komunikat, coś w stylu "Temperatura w skrzyni za wysoka " i chyba żeby wyłączyć. Zgaszenie, nic nie dało. Musiałem dokończyć ustawianie.
I okazało się nagle że nie mam wstecznego. Bieg ustawiony na R i nic. Gaz w podłogę i d***.... Natomiast w przód D idzie...

Moje szczęście, że już prawie byłem na pozycji, to zgasiłem auto, rozpiąłem przyczepę i ustawiliśmy ją pchając ręcznie.

Po parunastu minutach, musicalem odstawić auto. Odpaliłem, odjechałem na D. Sprawdziłem R i wygląda że działa.

Co to za cuda? Miał ktoś tak?

Awatar użytkownika
Baranek
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 2.0L GDI 4WD Canada
Kolor: Phantom black

Re: Komunikat Temperatura w skrzyni za wyskoa - Brak wsteczengo

Post autor: Baranek » 03 sie 2022, 11:43

Wiem, ze Tucsony miały problem z przyczepami. Sprawdź poziom oleju w skrzyni; czy aby nie jest przypalony ( ile kkm ma przelotu?) . Przy manewrach i duzej tmp skrzynia ma problem z chłodzeniem mozę to było przyczyną i elektronika zadziałała prawidłowo. Do przodu mogłeś jechać bo to musi działać tak byś nie blokował drogi przy usterce (mógł zjechać na pobocze)
-----------------------------
Good driver just driving.

Wyga
Weteran
Posty: 486
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:47
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Aaa
Kolor: Biały

Re: Komunikat Temperatura w skrzyni za wyskoa - Brak wsteczengo

Post autor: Wyga » 04 sie 2022, 13:00

Nie wszystkie Tucson z automatem są wyposażone w chłodnicę oleju skrzyni biegów.
Wiem, bo szukając do swojego chłodnicy wody, widziałem dwa rodzaje.
Z dodatkowymi przewodami do chłodnicy oleju skrzyni biegów i bez przewodów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu