Tucson TL
Komunikat przepalonej żarówki - przyczepka

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
Sbenios
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:45
Lokalizacja: DO
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Engine Red

Komunikat przepalonej żarówki - przyczepka

Post autor: Sbenios » 25 maja 2021, 18:24

Cześć! Za parę dni jestem umówiony na montaż haka do mojego Tucsona i w warsztacie zaproponowano mi wiązkę uniwersalną albo dedykowaną. I mam dylemat która wybrać, bo różnica w cenie to paręset złotych. Wg informacji jakie dostałem dedykowana jest optymalnie dopasowana do auta i wpina się ją w CAN BUS auta, a uniwersalna to wiadomo do wszystkiego i nie ingeruje w CAN BUS. Różnica między nimi wg montera to w zasadzie taka, że jedna (dedykowana) pokaże mi informacje czy w przyczepie bądź bagażniku jest przepalona żarówka , a druga (uniwersalna) nie.

Moje auto ma zewnętrzne oświetlenie Full Led i wszystkie diody jak dotąd sprawne, nigdy nie widziałem komunikatu o usterce w oświetleniu. W poprzednim Tucsonie, gdzie były zwykle żarówki nawet po wyciagnieniu jedej nie pojawił mi się komunikat żaden, co jest dość dziwne bo powinno się coś zaświecić. Więc nawet nie wiem czy ten system dziala.

Dlatego pytanie, czy ma ktoś z Was może hak i zaobserwował czy jeżeli przepali mu się żarówka w przyczepce to czy pokazuje się jakieś info na komputerze pokładowym? Nie wiem czy mi to w sumie potrzebne i czy warto dopłacać kasę do tej dedykowanej wiązki.

I jak wygląda sprawa z gwarancją? Z dedykowaną wiadomo, że nie będzie problemu bo wszystko jest na wtyczki, a uniwersalna jednak trzeba rzeźbić. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym?

Sbenios
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:45
Lokalizacja: DO
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Engine Red

Re: Komunikat przepalonej żarówki - przyczepka

Post autor: Sbenios » 29 maja 2021, 20:22

Udało mi się uzyskać informację od paru serwisów, że w Tucsonach z oświetleniem Full LED i podłączonej przyczepce nie zostanie pokazany komunikat spalonej żarówki. Prawdopodobnie dotyczy to równiej wersji bez ledów.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu