Tucson TL
Koło zapasowe

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
viki2000

Koło zapasowe

Post autor: viki2000 » 03 paź 2017, 12:09

Koledzy jak poradziliście sobie z tym tematem.

Mój model nie będzie posiadał koła zapasowego/dojazdowego, a jak wiadomo to co dają można sobie ...

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zakup felgi 16 " ( koszt okolo 120 zł ) i opony nowej ( okolo 150 zł ) , lewarek i klucz to wiadomo.

Pozdrawiam.

NCage
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2017, 16:14
Lokalizacja: Skoczów
Twój samochód: Zamówiony-oczekuję
Kolor: Moon Rock

Re: Koło zapasowe

Post autor: NCage » 03 paź 2017, 12:14

Z tego co patrzyłem u mnie też mam zestaw naprawczy i nie ma tam miejsca na koło. Są przegrody właśnie pod takie małe coś ;-)jak zestaw naprawczy, gaśnica i apteczka ew kamizelki. Chyba że przegrody się demontuje, ale tego nie próbowałem. Jak wrócę z pracy to lookne.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


rav

Re: Koło zapasowe

Post autor: rav » 03 paź 2017, 12:19

Przegród się nie demontuje.
Można wymienić całą wkładkę i wtedy wrzucić dojazd ale może lepiej mieć zestaw naprawczy i np. sznur bo ileż to daje dojazd jak i tak mamy assistance i w ramach ubezpieczenia i od Hyundai.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Julek

Re: Koło zapasowe

Post autor: Julek » 03 paź 2017, 13:41

Przerabiałem ewentualny zakup dojazdówki. Ostatecznie dałem sobie spokój. Wolę miec głębszy bagażnik bo z kołem powędruje podłoga do góry. A autem i tak jeździ żona i by sobie nie poradziła z wymianą. Wystarczy zestaw naprawczy a w głębszych sprawach assistance.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Koło zapasowe

Post autor: rwicik » 03 paź 2017, 14:30

Przecież mamy 5 lat assistance.
Ja bym wolał zamiast koła dojazdówkę.
Pełne koło mocno podnosi podłogę bagażnika.

bartosz
Twórca
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2017, 21:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort + Navi
Kolor: Micron Grey

Re: Koło zapasowe

Post autor: bartosz » 03 paź 2017, 14:59

rwicik pisze:
03 paź 2017, 14:30
Pełne koło mocno podnosi podłogę bagażnika.
mata bagażnika również wymaga podniesienia podłogi, chyba że znalazł ktoś sposób jak zrobić żeby byla i mata i obniżona podłoga?

kik

Re: Koło zapasowe

Post autor: kik » 03 paź 2017, 15:17

Kupiłem dojazdówkę nówkę z Kia Sportage 300zł na olx no i lewarek 45 zł i śruba. Bałem się jeździć z zestawem naprawczym po pierwsze można na nim przejechac określony dystans, może uszkodzić czujnik po wtóre np. jadę do Chorwacji noc i mam panę wtedy zakładam dojazdówkę i spokojnie jadąc wybieram sobie serwis naprawczy. Dojazdówka nie tylko, że nie zabiera przestrzeni lecz wręcz odwrotnie. POLECAM

viki2000

Re: Koło zapasowe

Post autor: viki2000 » 03 paź 2017, 15:59

Widze, że każde rozwiązanie ma wady i zalety, ale chyba pelną niezależność i komfort psychiczny daje pełne koło, ponieważ :

Assistance - mega wygoda, dzisiaj powszechne, ale jak jedziesz na wakacje rozwiązanie średnie , wydłuża podróż o kilka, czasami kilkanaście godzin jak musisz być zholowany do warsztatu

Dojazdówka - zaleta to to , że zajmuje mało miejsca, jak jeździ się wkoło komina to ok, na autostradzie średnie rozwiązanie ze względu na max prędkość z jaką można jechać

Pełne koło - minus to jego gabaryty i masa, zaleta to to że jest takie jak normalne, wymieniasz, jedziesz dalej normalnie

To oczywiście moje subiektywne odczucia i każdy ma inne podejście , więc najlepiej jest mieć normalne koło, ale dobrym kompromisem jest dojazdówka, a assistance do tego to już wogòle bajka.

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Koło zapasowe

Post autor: rwicik » 03 paź 2017, 16:05

A jaką matę bagażnika chodzi?

Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: Koło zapasowe

Post autor: marcelini » 03 paź 2017, 17:44

Nie wiem o ile obniża podłogę brak zapasu w pełnym wymiarze, ale chyba muszą to być naprawdę litry przestrzeni.
Mam pelnowymiarowy 19-calowy zapas. W koło wrzuciłem wszystkie drobiazgi które wożę na codzień. Spakowałem się na wczasy dla 4 osób i nie odczuł braku przestrzeni. Ale, odczucie jak najbardziej subiektywne.
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu