Tucson TL
Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Dafior01
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: Dafior01 » 05 cze 2023, 21:51

Padł mi kierunkowskaz migacz w lusterku. Dostała się do niego jakoś wilgoć. Widać w nim krople wody.
Oczywiście przestał działać. Dziwne jest to że komp tego nie zuqażył, może dlatego że to LED.

Dzwoniłem do ASO i chcą za niego prawie 500 zł. Na alledrogo są jakieś zmieniki - czy ktoś z was może wymieniał na taki jakiś zamiennik?

Żeby go wyjąć, trzeba rozpruć całe lusterko. Niestety u mnie nie udało się to nie uszkadzając wkładu z lustrem. Wkład do mojej wersji też cena kosmiczna - ponad 600 zł. Na allegro są używki ale brak mojej wersji z BLISem. Jedyne zamienniki jakie widziałem są na aliex. około 150 zł. Zamówiłem, zobaczymy co będzie.

PS. Rozkleił się kawałek tego migacza, ale wystarczyło żeby na myjce bezdotykowej (a może i wcześniej też) wcisnąć tam wilgoć...

Dafior01
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: Dafior01 » 09 cze 2023, 11:26

Niestety, ten zamiennik to zamiennik nie wiem do do jakiej wersji, ale na pewna nie do Tucosna 2106. https://allegro.pl/oferta/nowy-prawy-ki ... 2131534181
Ma trochę inny rozmiar i montażowe elementy są przesunięcie.
Innych brak i na aledrgogo i na aliexpsie... Pozostaje zakup albo nowego w ASO albo używki całego lusterka. Natomiast mam teraz obawy czy aby te migacze w różnych lusterkach (a są różne patrząc na numery) czy aby trafie na taki co ja potrzebuje ...

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: mexxmen30 » 10 cze 2023, 8:25

Dafior01 pisze:
09 cze 2023, 11:26
Niestety, ten zamiennik to zamiennik nie wiem do do jakiej wersji, ale na pewna nie do Tucosna 2106. https://allegro.pl/oferta/nowy-prawy-ki ... 2131534181
Ma trochę inny rozmiar i montażowe elementy są przesunięcie.
Innych brak i na aledrgogo i na aliexpsie... Pozostaje zakup albo nowego w ASO albo używki całego lusterka. Natomiast mam teraz obawy czy aby te migacze w różnych lusterkach (a są różne patrząc na numery) czy aby trafie na taki co ja potrzebuje ...

Nie wiem jak kolega szuka ale na all...... Jest tego parę sztuk a wpisując w google wyskakuje tego że hohohoho bo tam też sklepy i szroty są.
Z drugiej strony jak by kolega umieścił fotkę swojego jak wygląda to i może by ktoś znalazł chwilę i poszukał a tak du.....a.

Dafior01
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: Dafior01 » 12 cze 2023, 9:38

Też tak myślałem że będzie dużo. Ale tak nie jest. Taki migacz ma być 87623-D7000 i tak on wygląda. Zaznaczyłem elementy które są inne, tzn są przesunięte lub ich brak.
Wydaje mi się że lusterka mimo że z wyglądu takie same, to ich środki są inne na różnych rynki np. US/Kanda czy Azja czy Eu.

Więc @mexxmen30 jakbyś mi takie znalazł, to byłbym bardzo wdzięczny ;-) Mnie się nie udało, ani na allegro, ani na alliex, ani na innych PL szrotach... Ale może coś przegapiłem.

111.jpg
Okazuje się bowiem że to samo lusterko, w tej samej wersji wyposażenia (czyli 12 pin), występuje w zupełnie innym ułożeniu tych pinów. Tu jest taki kłopot, że naklejka z numerem części jest jest nieczytelna, lub jej nie ma i sprzedawcy nie podają tego numeru - ale podają że 12 PIN. O ile jest zdjęcie tej wtyczki i wiesz że jaki masz, to ci się uda. Ja do piątku nie wiedziałem, i właśnie takie odsyłam... Poniżej zdjęcia tych różnych wtyczek (właściwie to gniazd).

wersja lusterka 87620-D7060:
111a.jpg
wersja lusterka 87610-D7060:
111b.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: mexxmen30 » 12 cze 2023, 18:13

Może trochę to trwa i dziwny u ciebie jest ten kierunkowskaz ale są dostępne :

https://www.ebay.pl/itm/373172728371?ch ... 64QAvD_BwE

Dafior01
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Kierunkowskaz migacz w lusterku wilgoć

Post autor: Dafior01 » 13 cze 2023, 11:11

Ebay z Dojcze za prawie 350 zł... ryzykownie. 200 zł więcej i jest nówka z ASO. Jak dla mnie - używki tak, ale z PL.
Mimo to dziękuję. Zamówiłem używane całe lusterko za 500 PLN. I w moim kolorze. Przy odrobinie szczęścia, może nie będzie będzie porysowane.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu