Tucson NX4
Katalog z akcesoriami - Tucson

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
arbi
Weteran
Posty: 326
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: arbi » 06 sty 2022, 11:34

Na stronie dealera pojawił się nowy PDF do Tucsona
katalog z akcesoriami. Dodatkowe listwy, nakładki, oświetlenia LED,
bagażniki dachowe i rowerowe.

Tak - informacyjnie ;)

https://s7g10.scene7.com/is/content/hyu ... on-2020pdf

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Marcinus00 » 06 sty 2022, 13:50

Dzięki że wrzuciłeś.
jako ze czekam i czekam na auto już nie śledzę tak namiętnie nowych rzeczy. Ale wiem że kratka dla psa zajefajnie że jest. Miałem auto z kratką za daaawnych (vat itp) czasów jakie było pojemne teraz bez kraty to masakra tyle przestrzeni ładunkowej powietrze jedynie może wozić.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 948
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Zibi70 » 06 sty 2022, 14:12

Tak krata "dla psa" jest tak subtelna jak worek cementu :? Ale zapewne za to tania - nie więcej jakieś pół miliarda cebulionów. ;)

Chyba wybrałbym jednak coś bardziej pasującego do takiego samochodu - wybór jest ogromny, a rozwiązania bardziej estetyczne i z możliwością szybkiego bezinwazyjnego montażu i demontażu, choćby na znanym portalu aukcyjnym pod tajemniczym hasłem przegroda, w kategorii Organizery i siatki do bagażnika.

Ten katalog nie jest nowy - na stronie hyundai.pl wisi od dawna. Niemniej gdyby nie zbójnickie ceny to coś bym z niego być może wybrał, jednak kiedy za montaż światełek led - takich trochę lepszych od choinkowych ;) życzą sobie po parę stów za jedną diodę to ja raczej się nie zdecyduję ;)
Na szczęście majfrendy szybko zaczynają produkować przydatne gadżety i wśród tandety da się znaleźć też takie, które zdają egzamin.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Pedr » 06 sty 2022, 18:01

Ja chętnie zamontowałbym dodatkowe oświetlenie bagażnika i może jeszcze boczne (btw czy Tucson ma jakieś lampki w lusterkach oświetlające podłoże?) gdyż mieszkam przy lesie i jest mega ciemno teraz. A gdzie można znaleźć ceny tych rzeczy + montaż?

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Priam » 06 sty 2022, 18:19

Niestety cen nie ma. Nie wiem dlaczego.
Po każda wycenę trzeba pisać do wybranego salonu.

We Wrocławiu pytałem o montaż haka i otrzymałem wycenę 4000zl. Chciałem tylko wozić rowery, więc zupełnie mi się nie kalkuluje.

Poza tym myślałem i oświetleniu nóg i podłoża naokoło auta. Tych cen jeszcze nie znam.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 948
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Zibi70 » 06 sty 2022, 20:36

Poszczególne ASO mają swoje widzi misie na cennik + montaż.
Do oświetlania pod drzwiami można tanim kosztem i bezinwazyjnie zastosować - https://allegro.pl/oferta/baseus-2x-lam ... 1455815892.
Jeśli ktoś chciałby grzebać w instalacji i montować takie lampki - jest tego od groma i nie po kilka stów za jedną, tyle, że gwarancja - ingerencja. Oczywiście jest to pic na wodę fotomontaż obliczony na to, żeby kochany użytkownik dał się zerżnąć w ASO.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Priam » 06 sty 2022, 23:07

Zibi70 pisze:
06 sty 2022, 20:36
Poszczególne ASO mają swoje widzi misie na cennik + montaż.
Do oświetlania pod drzwiami można tanim kosztem i bezinwazyjnie zastosować - https://allegro.pl/oferta/baseus-2x-lam ... 1455815892.
Wow! Dzięki. Za 25zl to kupię na pewno i jeśli pasują na dół drzwi to będzie mega. Nie ma jedynie informacji o baterii a z opisu brzmi jakby były jednorazowe. Nie lubię produkować śmieci, więc poszukam lepszych.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 948
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Zibi70 » 07 sty 2022, 1:13

Ja nie wiem jaką oni tam dali baterię, ale twierdzą, że działają 2 lata bez przerwy.
Ale uwaga - właśnie doczytałem, że one migają.

https://e-baseus.com/product-pol-2176-B ... html#close

Tu są bezinwazyjne - może nie najpiękniejsze ale na baterie AAA i niedrogie. Nikt się im przyglądać nie będzie bo przy zamkniętych drzwiach ich nie widać.
https://allegro.pl/oferta/projektor-bez ... 1534685810
\
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Krampus
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Katalog z akcesoriami - Tucson

Post autor: Krampus » 11 lis 2022, 14:18

Priam pisze:
06 sty 2022, 18:19
Poza tym myślałem i oświetleniu nóg i podłoża naokoło auta. Tych cen jeszcze nie znam.
Mam założone to i to (chciałem też dodatkowe oświetlenie bagażnika ale nie było dostępne).
1. Oświetlenie na nogi z przodu - białe, OK.
2. Oświetlenie na nogi z tyłu - odradzam (szczególnie jak ktoś ma pakiet Sun z LEDowym oświetleniem wnętrza). Po pierwsze nie wielka różnica. (LEDy pod dachem nieźle świecą), po drugie lampki tego oświetlenia montowane są pod przednimi fotelami i ograniczają miejsce na nogi pasażerów siedzących z tyłu; dodatkowo te lampki narażone są na przypadkowe kopnięcie - zobaczymy ile wytrzymają.
3. Oświetlenie pod drzwiami (przy otwarciu drzwi oświetlają podłoże obok samochodu). Generalnie OK (mam zwykłe, nie logo) ale wg zdjęć w katalogu powinno być we wszystkich drzwiach a jest tylko w przednich. Szkoda, że nie ma lampek w lusterkach - przydałyby się przy zamkniętych drzwiach.
Ja na zakup tych światełek (montaż w gratisie) dostałem niezłą zniżkę ze względu na długi czas oczekiwania na samochód ale wiedząc powyższe na pewno nie decydowałbym się na zakup 2. Aha, kolor światełek biały wybrałem 😀.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu