Jakie opony wielosezonowe wybrać?

Ogólnie o Hyundai Tucson - porady motoryzacyjne. Tematy wspólne dla wszystkich modeli Tucsona.
nepliget
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:29
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort lift
Kolor: white sand

Jakie opony wielosezonowe wybrać?

Post autor: nepliget » 14 lis 2020, 22:15

Sirkl pisze:Też mnie to wkurza ale jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do d..yObrazek
Niekoniecznie. Ja już w obu moich autach przestawiłem się na całoroczne i bardzo sobie to chwalę. Trzeba po prostu zainwestować w opony z najwyższej półki. Wcześniej jeździłem na sezonowych i też narzekałem na przekładki. Po zmianie nie ma kompletnie żadnej różnicy w prowadzeniu czy drodze hamowania.
Generalnie polecam taką inwestycję.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1026
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Speedor » 15 lis 2020, 8:52

nepliget pisze:
14 lis 2020, 22:15
Niekoniecznie. Ja już w obu moich autach przestawiłem się na całoroczne i bardzo sobie to chwalę. Trzeba po prostu zainwestować w opony z najwyższej półki. Wcześniej jeździłem na sezonowych i też narzekałem na przekładki. Po zmianie nie ma kompletnie żadnej różnicy w prowadzeniu czy drodze hamowania.
Generalnie polecam taką inwestycję.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Jakie opony polecasz ?

nepliget
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:29
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort lift
Kolor: white sand

Re: Jakie opony wielosezonowe wybrać?

Post autor: nepliget » 15 lis 2020, 23:07

W yarisie żony wstawiłem Goodyear Vector 4seasons. W Tucsonie mam Michelin Crossclimate+. W obu przypadkach jest naprawdę dobrze. Micheliny są trochę lepsze na taką pogodę jak teraz, odrobinę gorsze na śnieg. Goodyear dokładnie odwrotnie. Tylko te różnice dla zwykłego kierowcy są w zasadzie niezauważalne.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu