Tucson TL
Jakie opłaty przy kupnie i coroczne?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
Awatar użytkownika
MisiuRider
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: brak
Kolor: może white sand

Jakie opłaty przy kupnie i coroczne?

Post autor: MisiuRider » 22 paź 2017, 23:27

WItam

Przymierzam się do zakupu Tucsona 1.6 benzyna kolor white sand. Chciałbym 30tyś wpłacić, a reszta na raty na 8 lat.
Nigdy nie miałem nowego samochodu z salonu i zastanawiam się jakie to mogą być koszta późniejsze, bo powiedzmy, że kupić sam samochód to nie sztuka...
Rozumiem, ze przy kupnie płace OC/AC, następnie koszty zarejestrowania pojazdu.. I własnie czy coś jeszcze?
Jak później wyglądają opłaty przy użytkowaniu? zakładam, że co roku chce wymieniać filtry i olej. Jade do ASO oni to wymieniają oczywiście za opłatą i tak co roku tak?
Czy musze jeszcze dodatkowo 'po coś' jeździć do aso przy założeniu że z samochodem się nic nie dzieje?

Pozdrawiam
Michał

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: prodarek » 22 paź 2017, 23:32

U mnie w 1.6 benzyna pierwszy przegląd jest po 2 latach, ale nie długo przy ~3 tyś przejechanych jadę sam na życzenie wymienić olej(można sobie samemu kupić olej według specyfikacji będzie taniej).
Taki pierwszy przegląd to około 1000zł, ale wszystko zależy tez od dystansów jakie się pokonuje bo jeden będzie musiał hamulce np wymienić po 2 latach z drugi pojeździ 5 lat i więcej.
Następny koszt to koła lub opony zimowe. bo auto jest sprzedawane na letnich.

Instrukcja sprawdź sobie harmonogramy serwisów
http://www.hyundai.pl/fileadmin/user_up ... _PL_LR.pdf

Julek

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: Julek » 22 paź 2017, 23:48

@MisiuRider - kupujesz auto, negocjujesz cenę w różnych salonach (kolosalne różnice), pod koniec negocjacji, zgafzasz się na zakup ale.....pod warunkiem, że rzucą ci jeszcze zimowki. Inaczej bedziesz je musial sam kupic za ok.2 tys.
Placisz OC,AC - mozesz to uczynic w 4 ratach. I teraz wszystko zalezy od tego ile pokonujesz km w ciagu roku. Przy silniku gdi przeglady serwisowe sa co 30tkm lub co 24m. Niektorzy jednak wolą (ja tez) wymienić olej po 12 mcach lub 15tkm. Zadnych kosztow noe ponosisz wiecej. Oczywiście oprocz benzyny i np.plynu spryskiwaczy. Gwarancje masz na 5 lat. Niestety niektóre elementy sa objęte krótszym terminem, jak radio, navi czy klocki. Najlepiej poprosic sprzedawce o wyliczenie finansowania w salonie i posprawdzac w innych miejscach i bankach.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MisiuRider
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: brak
Kolor: może white sand

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: MisiuRider » 22 paź 2017, 23:55

ok samochod wyjeżdza na letnich, a nie moge zimówek sobie kupić w własnym zakresie tylko trzeba od nich, podejrzewam ze kupując samemu będzie dużo taniej ?

Ja też jestem za tym, żeby olej i filtry wymieniać co roku, czytałem na forum, że w przypadku silnika 1.6 to koszt ok. 500zł także wydaje mi się spoko, sam teraz tyle płace w bmw e46.

Julek

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: Julek » 22 paź 2017, 23:59

Nie no... Oczywiście ze kupujesz zimowki gdzies indziej. Ja pisalem aby Tobie dorzucili zimowki gratis w ramach negocjacji. Teraz jest korzystny okres, czesto dealerzy oferują zimowki w prezencie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MisiuRider
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: brak
Kolor: może white sand

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: MisiuRider » 23 paź 2017, 0:06

Czyli ogólnie nie tak strasznie to wszystko wygląda jak to się mówi o nowych samochodach...

Żeby jeszcze te AC/OC było tańsze.... to już w ogóle bajka

Musze w jakiś wolny dzień podjechać do ASO i pogadać. Ogólnie wymogów nie mam specjalnych. Kolor white sand, 1.6 benzyna, czujniki parkowania i ekran/wyświetlacz (bo jakoś tak w nowym samochodzie bez ekranu to lipa w tych czasach)

Julek

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: Julek » 23 paź 2017, 0:08

Powodzenia w negocjacjach!

Wysłane przy użyciu Tapatalka


MaciekGLE
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 20 sie 2017, 22:12
Lokalizacja: Lębork
Twój samochód: Tucson Premium 2017 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: MaciekGLE » 23 paź 2017, 7:42

kolego, mocno negocjuj, bo mi sie udało opony zimowe dostac w ramach zakupu + kilka dodatkowych gratisów jak dywaniki gumowe, mata do bagażnika, listwy progowe chrom i listwa chrom na zderzak tyl.

Walcz jak lew i tak jak @Julek napisał, pojezdzij po innych salonach i zbieraj oferty. ja tak zrobiłem i na koncu w salonie gdzie chcialem kupic, polozylem najlepsza oferte od konkurencji co przekonało Panią do sprezentowania mi opon zimowych :-)
Tucson Premium 2017 1.7 CRDi 7AT 2WD
Stargazing Blue

Awatar użytkownika
MisiuRider
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: brak
Kolor: może white sand

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: MisiuRider » 23 paź 2017, 8:24

Maciek widze, ze Ty masz wersje Premium, kasa dużo większa od podstawowej wersji którą ja chce także napewno inaczej targowanie wygląda :) Nie mniej jednak jak już by doszło do zakupu to napewno powalcze o swoje ;)

A powiedzcie jak jest z tą słynną 5cio letnią gwarancją, co ona faktycznie obejmuje? Czy był ktoś coś naprawiać w ramach gwarancji? Co jak np. przez te 5 lat zepsuje sie alternator, rozrusznik, sprzęgło, hamulec ręczny itp. Jest to naprawiane bezgotówkowo w ramach gwarancji?
Czy ta gwarancja to bardziej chwyt reklamowy?

krisman

Re: Jakie opłaty przy kupnie i co roczne?

Post autor: krisman » 23 paź 2017, 9:42

Jest bezgotówkowa, ale na niektóre elementy jest 2 i 3 lata. Masz na forum u góry skany gwarancji więc poczytaj. I jeszcze przeraża mnie Twój pomysł z kredytem na 8 lat. Zawsze staraj się brać max. tyle, ile jest gwarancji, czyli 5lat to i tak długo.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu