Tucson TL
Jak jest w Waszych Tucsonach ?

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
tucsontdp
Twórca
Posty: 146
Rejestracja: 13 sie 2017, 21:05
Lokalizacja: Śląskie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI (180KM), MHEV, PLATINUM, 4WD + Sun, Leather, Safety
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: czarny

Jak jest w Waszych Tucsonach ?

Post autor: tucsontdp » 10 wrz 2019, 21:42

W związku z tym, że ostatnio zauważyłem problemy, o których pisałem w poprzednim wątku, mam do Was pytanie, o to, jak zachowują się światła w Waszych Tucsonach, jeśli weźmiemy pod uwagę następujące okoliczności (i tylko o taką sytuację mi chodzi).

I. Tryb : "reflektory" - u samej góry manetki (najczęściej korzystam z "auto", ale tu zaczęło coś wariować i czasami gasną mijania i zostają wyłącznie pozycyjne w tym trybie od kilku tygodni - zawsze świecić ma cała grupa w tym trybie - poz. + mijania)

1. w czasie jazdy, jak rozumiem, powinny się palić zarówno mijania, jak i "brewki" - pozycyjne ?

2. co dzieje się, gdy zgasicie silnik, a światła są w trybie "reflektory" :

a) gasną mijania i zostają wyłącznie pozycyjne ?

b) gasną od razu zarówno pozycyjne, jak i mijania ?

jeśli "a", czyli zostają pozycyjne, czy gasną one zaraz po tym, gdy otworzycie drzwi ?

Zauważyłem, że u mnie dzieje się, jak w pkt. a - po wyłączeniu silnika w trybie reflektorów, gasną mijania, a zostają pozycyjne, z tym, że otwarcie drzwi częstokroć nic nie daje - wciąż świecą światła pozycyjne i nawet przełączenie manetki do off i ponowne przełączenie do reflektorów, nic nie daje - pozycyjne wciąż świecą.

Mało tego - nawet zamknięcie drzwi z pilota lub z przycisku na klamce, nic nie daje - wciąż świecą pozycyjne i dopiero otwarcie drzwi i przełączenie w tryb auto lub off, powoduje wyłączenie pozycyjnych. Nadmienię, że deaktywowałem funkcję włączonych świateł (przez 15 sek. po zamknięciu drzwi) i świateł powitalnych.

Dziś dwukrotnie zdarzyło się, że po wyłączeniu silnika w trybie reflektorów, mijania zgasły i zostały pozycyjne, które zaraz gdy otworzyłem drzwi - zgasły, ale z reguły nie gasną i dzieje się jak wyżej.

II. Wczoraj wyłączyłem światła pozycyjne, jak opisałem to wyżej, czyli, gdy nic nie dało zamknięcie drzwi i wciąż się paliły - otworzyłem wówczas drzwi i przełączyłem do auto - wyłączając pozycyjne. Dziś rano otworzyłem samochód i przełączyłem (zapłon był wyłączony - cały czas przycisk silnika "off") światła z auto do "reflektorów" - od razu załączyły się pozycjne, pomimo wyłączonego zapłonu (cały czas off).
Czy tak ma być, czy też po otwarciu drzwi, pozycyjne mogą świecić się wyłącznie w trybie pozycyjnych, a w trybie reflektorów, tak długo, jak nie włączymy zapłonu - pozycyjne mają być wyłączone ?


Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi odnośnie prawidłowości opisanych zachowań. Coś jest ewidentnie nie tak. Dziękuję.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu