Tucson TL
Ipod w Tucsonie

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
waldip62
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2017, 2:21
Lokalizacja: Piaseczno
Twój samochód: Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT Style
Kolor: Deep blue

Ipod w Tucsonie

Post autor: waldip62 » 10 lip 2017, 21:55

Witam, od 26 maja jestem w gronie posiadaczy Tucsonów ale mam problem z multimediami , pierwsza sprawa to podłączenie Ipoda lub Iphona poprzez złącze Usb , Ipod jest przez chwile wykrywany , a później pokazuje się komunikat - brak plików multimedialnych i znika , ładuje się i nic więcej , to samo z Iphonem - komunikat brak plików multimedialnych , a w jednym i drugim są audiobooki, czy ktoś ma jakieś rozwiązanie ? A drugi problem to problem z głośnością , jeżeli chodzi o radio to gra nawet nie najgorzej , a gdy słucham muzyki przez Spotify to gra słabo i cicho , pomimo tego że głośność w telefonie i w samochodzie jest rozkręcona maksymalnie. Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z czymś takim?
Będę wdzięczny za każdą pomoc. Samochodem jeździ się bardzo dobrze , nawet Hyundai dał prezent w postaci bonu na zakup wieszaka - 40% ale te multimedia mogłyby grać chociaż trochę lepiej i być kompatybilne z każdym odtwarzaczem a tym bardziej Ipodem.......

krisman

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: krisman » 10 lip 2017, 22:32

Ustaw głośność w ustawieniach fona, na maxa dla multimediów, a nie dla rozmów .
Co do połączenia, jeśli nie przez bluetooth, to połącz przez Aux, a nie USB.


Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: Aron23 » 10 lip 2017, 22:41

A może te audiobooki są zapisane w innym formacie ? Wrzuć jakieś mp3 i sprawdź... ja ogólnie łącze się przez bluetooth i gdy się połączę od razu leci jakaś piosenka z telefonu... dlatego musiałem wykasować cała muzykę z telefonu bo denerwowało mnie, bo ogólnie używam Spotify.
Drugiego problemu nie zauważyłem na iPad czy tez na iphonach.
A może ty poglasniasz "dzwonek"?
Włacz Spotify i wtedy poglosnij:) innego rozwiązania nie widzę :) chyba ze wina kabla :)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: Nabu » 11 lip 2017, 9:36

Najprostszy sposób na audiobooki to pendrive. Uniezależnia Cię to od ustawień telefonu. Jeśli jednak nie chcesz pozbywać się książek z fona, to zwróć jeszcze uwagę na poziom głośności bluetooth (o ile go używasz). Miałem podobne odczucia przy odtwarzaniu muzyki z telefonu - bez względu na ustawienia w zakresie głośności słuchawki i radia było za cicho. Dopiero po wymuszeniu wyższego poziomu dźwięku dla transmisji bluetooth uzyskałem lepszy efekt. Dodatkowo, zawsze możesz się pobawić korektorem w telefonie - wyraźnie poprawia jakość odsłuchu.
Druga sprawa to poziom głośności z jakim są nagrywane audiobooki. Starsze wydania robione dla niedosłyszących są często kopiowane z kaset i nagrania są ciche. W takim przypadku, gdy przełączam się s audiobooka na radio muszę solidnie ściszać radio, bo inaczej ryknie. Dopiero nowe produkcje są nagrywane z przyzwoitą głośnością i w tym przypadku nie zauważyłem żadnych "problemów" przy odtwarzaniu.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

waldip62
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2017, 2:21
Lokalizacja: Piaseczno
Twój samochód: Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT Style
Kolor: Deep blue

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: waldip62 » 11 lip 2017, 18:00

witam, dziękuję za podpowiedzi ale Iphone nie ma podziału dźwięku na telefon i multimedia , wszystkie opcje powyżej zrobiłem ale najciekawsze jest to że pokazuje się komunikat - format plików multimedialnych nie jest obsługiwany , a są to typowe mp3 , ten sam Iphone i Ipod podłączany do Forda Kugi działa bez zarzutu , widzi muzykę , audiobooki i inne. Nie po to kupuję się auto z takiej półki aby pliki przerzucać na pendrive lub kombinować z Aux , chyba skończy się serwisem bo tak nie może być , chyba że ktoś jeszcze ma coś w zanadrzu?
pozdrawiam

krisman

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: krisman » 11 lip 2017, 18:26

Ja bym najpierw spróbował z fonem na androidzie, czy tu gra ok. (tu musisz ustawić głośność dla multimediów) Przeniósłbym pliki 1:1 i sprawdził efekt. Przynajmniej będzie jasne czy problem jest po stronie sprzętu, czy programu.
W instrukcji jest coś o tym, by w iPhone przy podłączeniu przez USB wyłączyć BLUETOOTH.

krisman

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: krisman » 11 lip 2017, 19:22

Z tym, że przez USB, w smartfonie z androidem nie posłuchasz ( tylko bluetooth lub aux)o ile się nie mylę, o ile nie wygrasz odpowiedniej apki.

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: Aron23 » 11 lip 2017, 20:39

W sumie teraz patrzę podłączyłem mojego iPhona po przez usb i również nie wykrywa :) bo w sumie po co się łączyć po przez usb jak się ma blothooch :)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

waldip62
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2017, 2:21
Lokalizacja: Piaseczno
Twój samochód: Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT Style
Kolor: Deep blue

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: waldip62 » 12 lip 2017, 9:34

witam , tu już nie chodzi o iPhona , bo rzeczywiście może pracować przez bluetootha , ale iPod powinien mieć możliwość podłączenia przez Usb , bo tak jak napisał wyżej Krisman , po wyłączeniu bluetootha w iPodzie , urządzenie powinno być widoczne , ale nie jest i moim zdaniem jest to błąd w oprogramowaniu Tucsona ........

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Ipod w Tucsonie

Post autor: Nabu » 12 lip 2017, 18:25

@waldi, swojego czasu hyundai sprzedawał kable dedykowane do podłączenia produktów apple - od strony "radia" miału podwójną wtyczkę: usb + jack 3,5mm. Dopiero po podłączeniu przez ten kabelek wszystko było ok. Sprawdziłem to w moim poprzednim aucie - ix35 - (stary ipod - szeroka wtyczka) i grało. Kabel poszedl do kupca, więc nie wiem jak w przypadku naszych Tucsonów, jednak uważam że powinno działać. Na zwykłym kablu efekty były dokładnie takie jak opisałeś.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu