Tucson TL
Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
KTM71
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2022, 23:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.7 CRDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Biały

Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: KTM71 » 16 lis 2022, 18:28

Jedną z fajnych rzeczy w Tucsonie TL jest to, że jest rozbudowana instalacja elektryczna tzn. mam przedlifta i kupiłem sobie fotele skórzane wentylowane poliftowe (miałem zwykłe szmaty bez elektryki). I zastanawiałem się ile będę miał kombinacji aby wszystko uruchomić :?: Po zamontowaniu wszystko działało :shock: . Poszedłem dalej i zakupiłem panel klimatronika z funkcją wentylacji i podgrzewania kierownicy (w mojej wersji nie było podgrzewania kierownicy). Zamontowałem i .... działa wentylacja :D . Wszystko bez żadnych kodowań , dopisywania itp. Poszedłem dalej ... kupiłem kierownicę podgrzewaną polif. Po zdemontowaniu starej kierownicy okazało się, że nie ma pinów od podgrzewania kierownicy. Zakup tasmy (pająka) z tymi dodatkowymi pinami do podgrzewania kiery. Montaż i ... kiera grzeje (komunikat na wyświetlaczu też się uruchomił odnośnie tej funkcji). Także miłe zaskoczenie. Fajnie, że Hyundai pomyślał aby już przygotować instalację pod doposażanie. Myślałem jeszcze o fajnym gadżecie, który jest bardzo pomocny a ja go niestety nie mam, a mianowicie czujniku martwego pola. Ale tam już za dużo kombinacji (moduły itp.) i podejrzewam, że Hyundai tak daleko nie poszedł aby wyprowadzić instalację pod to doposażenie ;)

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: mexxmen30 » 16 lis 2022, 19:54

Świetna wiadomość dla użytkowników słabiej wyposażonych wersji.
Nie wiem jaką wersję ty masz ale wyświetla ci w kolorze info o włączeniu ogrzewania kierownicy między zegarami?
Bo z tego co kojarzę to takie zegary były od wersji Style a ona już miała fabrycznie grzana kierownicę.

RPP
Twórca
Posty: 103
Rejestracja: 06 kwie 2019, 21:37
Lokalizacja: San Escobar
Twój samochód: Tucson TLe 1.6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały

Re: Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: RPP » 17 lis 2022, 16:08

Ja mam wersję Komfort i mam od początku na wyposażeniu mam podgrzewaną kierownicę.

KTM71
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2022, 23:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.7 CRDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Biały

Re: Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: KTM71 » 17 lis 2022, 18:02

Tak włącza się informacja na liczniku, że włączono podgrzewanie. Mam auto z Włoch, silnik 1.7 CRDI (117KM) ale byłem na hamowni i wyszło 140KM?! Może chip we Włoszech zrobiony. Wyposażenie to:
- bezkluczykowy system
- nawigacja
- klamki z podświetleniem
- lusterka składane
- system LKAS
- lusterko samościemniające się z wbudowanym kompasem
Nie będę pisał o standardowym wyposażeniu (szyby elektryczne, centralny itp.)
Doposażony w:
- fotele "skóry" podgrzewane , wentylowane i elektrycznie sterowane
- podgrzewana kierownica
- lampy LED (podwójna soczewka)

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: mexxmen30 » 17 lis 2022, 20:45

Może opisz coś kolegom o tej przekładce lamp LED bo dużo osób dopytuje czy się da i co jest do roboty, trochę dziwi mnie ta wersja wyposażenia bo ja mam wersję Style i to wszystko w standardzie było co opisujesz z tego co pamiętam to w mojej wersji można było doposażyć o dach panoramę ale z tylną klapą automatyczna i w automacie.

KTM71
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2022, 23:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.7 CRDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Biały

Re: Instalacja elektryczna , siedzenia , kierownica

Post autor: KTM71 » 19 lis 2022, 23:07

Wymieniłem na lampy led (dwusoczewkowe), wtyczki pasują, nic nie przepinałem (piny) od razu odpaliły, pojawił się błąd odnośnie świateł mijania. Zastosowałem rezystory 6 omowe 50W i błędu już nie wyświetlało. jednakże doświetlanie zakrętów nie działa tzn. "odpala" się na 1-2 sekundy i gaśnie. Szukam kogoś. kto mi przekoduje na LEDY, ale na tą chwilę jeszcze nie znalazłem osoby, która mi to ogarnie :-( .

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu